Örnek Resim
Dünya Ekonomi Genel Güncel SonDakika

KOSGEB MÜDÜRÜ PAKSOY’DAN İSTİHDAM ARTTIRMA MÜJDESİ

Gaziantep Kosgeb İl Müdürü Muhammed Paksoy Mikro ve küçük işletmelere hızlı destek programından yararlanan işletmelerin personel artırımına gidebileceklerini söyledi. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği müjde sonrasında  İlave istihdam..

KOSGEB MÜDÜRÜ PAKSOY’DAN  İSTİHDAM ARTTIRMA MÜJDESİ

Gaziantep Kosgeb İl Müdürü Muhammed Paksoy Mikro ve küçük işletmelere hızlı destek programından yararlanan işletmelerin personel artırımına gidebileceklerini söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği müjde sonrasında  İlave istihdam yaratılması koşulu ile mikro ve küçük işletmelere istihdam ettikleri personel başına 100 bin Tl 2 yıl ödemesiz, faizsiz kredi imkanı sunulmuştu.

Proje kapsamında Mikro İşletmelere 2, Küçük İşletmelere ise 5 personel’e kadar istihdam hakkı tanınırken, birçok işletme sistemsel hata yaparak bu rakamların altında personel istihdam edeceğini beyan ederek Kosgeb’den kredi talebinde bulunmuş sonrasında ise yeniden Personel istihdam sözü vermek istediklerinde ise sistem tarafından taleplerin girilmesi engellenmişti.

Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı’nda Taahhüt Edilen Personel Sayısı Arttırılabileceklerini söyleyen Kosgeb Gaziantep İl Müdürü Muhammed Paksoy,

Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı başvurusunda taahhüt edilen yeni personel sayısını artırmak ve şartlara uygun daha fazla personelin istihdamı için ödeme talep etmek isteyen işletmelerle ilgili düzenleme yapıldığının müjdesini verdi.

Kosgeb Gaziantep İl Müdürü Muhammed Paksoy ,İşletmeler, bağlı oldukları KOSGEB il müdürlüğünden temin edebilecekleri dilekçe örneğini doldurup müdürlüğe göndererek yeni personel istihdamı taahhütlerini üst limitlerle sınırlı olmak üzere arttırabilecek.

Mikro 2, Küçük 5’e Kadar

Program kapsamında “Mikro” ölçekli işletmeler toplamda azami 2 yeni personel, “küçük” ölçekli işletmeler de toplamda azami 5 yeni personel istihdam edebiliyor. Daha önce söz konusu programdan üst limitler kadar faydalanan işletmeler, bu artıştan yararlanamayacak.

Müdürlüklere Başvurabilecekler

İşletmeler, konu hakkında bağlı olduğu KOSGEB müdürlükleri ve işletmelerinden sorumlu KOSGEB uzmanından bilgi alabilecek. Müdürlüklerden dilekçe örneğini temin edebilecek.

Nisan Sonuna Kadar İstihdam

İşletmeler, program kapsamında şartlara uygun personeli 2022 Nisan sonuna kadar istihdam edilebiliyor ve 25 Mayıs 2022’ye kadar ödeme talebinde bulunabiliyor.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL