Örnek Resim
Dünya Genel Güncel Siyaset SonDakika

MEHMET ASLAN ADAY OLAMIYOR

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli seçimlerde İslahiye’den Belediye Başkan aday adayı olmasına kesin gözüyle Bakılan İlçe Başkanı Mehmet Arslan’ın Aday adayı olma ihtimali ortadan kalktı. Arslan 31 Mart..

MEHMET ASLAN ADAY OLAMIYOR

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli seçimlerde İslahiye’den Belediye Başkan aday adayı olmasına kesin gözüyle Bakılan İlçe Başkanı Mehmet Arslan’ın Aday adayı olma ihtimali ortadan kalktı. Arslan 31 Mart seçimleri için Belediye Başkan adayı olamıyor.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri’nde kamu görevlilerinin istifa etmeleri gereken tarihi 1 Aralık2023  olarak belirlemişti.

Buna göre, kamu görevlileri, yargı mensupları, siyasi parti il ve ilçe yöneticileri, Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK) mensupları ile kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, sendikalar, kamu bankaları, üst birlikler ve bunların üst kuruluşlarının, katıldıkları teşebbüs veya ortaklıkların yönetim ve Denetim kurullarında görev alanların aday olabilmek için saat 17.00 itibarıyla görevlerinden ayrılma süreci tamamlandı.

Buna göre 1 Aralık tarihi itibarıyla Ak Parti İslahiye İlçe Başkanlığı görevinden istifa etmeyen Mehmet Arslan’ın aday olma yada Aday adayı olma şansı ortadan kalkmış oldu.

HEM YSK HEM PARTİ TÜZÜĞÜ ENGELLİYOR

31 Mart seçimlerinde Belediye Başkan  adayı olmak isteyenlerle ilgili Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri’nde kamu görevlilerinin istifa etmeleri gereken tarihi 1 Aralık2023 tarihine kadar istifa etmeleri gerektiğini açıklamıştı.

Ak Parti Tüzüğünün alt kademe yöneticisinin aday adaylığı ile ilgili maddesinde; “ Alt Kademe Teşkilat Yöneticisinin Aday Adaylığı (SPK, m.40/4) Madde 130 – Adayların ön seçim veya teşkilat yoklaması usullerinden birisi ile belirlendiği hallerde; görev yaptıkları yerden aday 127 adayı olan alt kademe teşkilat başkan ve yönetim kurulu üyelerinin, seçim takviminde belirtilen süre içinde görevlerinden istifaları zorunludur.” Denilmektedir.

Ak Parti İslahiye İlçe Başkanı Mehmet Aslan’ın şuana kadar görevinden istifa etmediği gazetemize gelen bilgiler arasında. Bize gelen bilgiler dışında Başkan Arslan’ın istifasının olup olmadığı konusunda ise kendisinden toplumu aydınlatma adına açıklama bekliyoruz.

AK PARTİDE 4 ADAY YARIŞACAK

Bu durumda 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Ak Partiden İslahiye Belediye Başkan adaylığı için Mevcut Belediye Başkanı Kemal Vural, Geçen dönem Demokrat Parti Belediye Başkan adayı Veteriner Hekim Yusuf Yıldızgil, İslahiye Eski Belediye Başkanı Mehmet Uludağ ve İstanbul’da yaşayan işadamı Yusuf Yıldız adaylık için yarışacaklar.

 

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL