Örnek Resim

İSLAHİYE MÜFTÜLÜĞÜNDE SKANDALLAR ZİNCİRİ

İslahiye Müftülüğünde öyle bir sistem kurulmuş ki Cami imamları Yıllardır Camiye gitmeden maaş alır olmuşlar, hatta ilçeye hiç gelmeyen imam dahi müftülükten maaş almış sonrada helal diyerek bir güzel afiyetle..

İSLAHİYE MÜFTÜLÜĞÜNDE SKANDALLAR ZİNCİRİ

İslahiye Müftülüğünde öyle bir sistem kurulmuş ki Cami imamları Yıllardır Camiye gitmeden maaş alır olmuşlar, hatta ilçeye hiç gelmeyen imam dahi müftülükten maaş almış sonrada helal diyerek bir güzel afiyetle yemiş. Ey İmam efendi bu dünyada kulunu kandırırsın Ahirette Allah’ı nasıl Kandıracaksın?

Biz Müslüman bir toplumuz. Din görevlilerine saygıda kusur etmez, onların söylemlerini dini emir gibi kabul eder, bilmediğimiz konuları onlara danışır ona göre iş yaparız.

Peki Bizler Din adamlarına güvenemeyeceksek kimlere güveneceğiz? Şimdi Gelelim İslahiye Müftülüğünde adeta çivilerin çıkmasına vesile olan olaylar silsilesine.

Silsilesine diyorum, Çünkü Yolsuzluk, usulsüzlük yada suiistimal yalnızca bir tane değil. Müslümanım diyen Normal bir insanın hatta, İnsanım diyen bir gayri müslüm’ün dahi yapmayacağı Kul hakkı yeme ve hakkı olmayan parayı alıp helal gibi yeme işini bir Din görevlisi yapıyorsa o ZAMAN DURUP İKİ DEFA

5 YIL İSLAHİYE’YE HİÇ GELMEDEN MAAŞ ALAN İMAM

Şimdi Bir İmam düşünün İslahiye’ye Sözleşmeli imam olarak 2018 yılında atanıyor. Aradan 5 yıl geçiyor Yıl 2022 bu imam Kardeşimiz İslahiye topraklarına HİÇ AYAK BASMADAN  HER AY  TAKIR TAKIR İMAMLIK MAAŞINI ALIYOR. EY İMAM KARDEŞ HİÇ ALLAHTAN REVA MI  BU ? SEN HİÇ AYAK BASMADIĞIN  TOPRAKLARDA İMAMLIK YAPMADAN İMAMLIK MAAŞI ALMAYI HELAL OLARAK MI KABUL EDİYORSUN?

Bu Kahraman İmamımız  İslahiye Yağızlar Köyü Yayla Camine 2018 yılında Sözleşmeli imam olarak atanıyor. Aradan 5 yıl geçiyor, İmamımız İslahiye’ye gelip imamlık yapmadığı gibi hiç İslahiye Topraklarına ayak bile basmıyor. Bu imam kardeşimiz her ay Takır Takır Maaşını alıp, bir güzel afiyetle yiyor.

Bu İmam bey sözleşmeli imam olmasına Rağmen  atandığı günden buyana Diyarbakır’da ikamet ediyor ve Diyarbakır’da Hizmet içi eğitimde gözüküyor. Halbu ki Diyanet işlerinin Yönetim esaslarında Sözleşmeli İmam’ın bu kadar Hizmet içi eğitimde olması İmkansız. Ama Bizim İmamın Dayısı Kimse bu imamımız eğitimde kalmaya her ay takır takır maaş alıp yemeye devam ediyor. VALLAHİ BRAVO İMAM BEY. İmam Böyle Yaparsa, Cemaat ne yapar onun takdirini size bırakıyorum.

Bu durumu Yağızlar Köyü Muhtarının Gaziantep Valisine Benim köyümün imamını verin şeklindeki ısrarlı talepleri sonrasında İslahiye Müftüsü Behçet Bilgin’in  bu imamı sorması ile ortaya çıkması ise traji komik bir durum.

Bunun üzerine İslahiye Müftülüğü Diyarbakır’a yazı yazarak Hizmet içi eğitimde olan İmam’ın Sözleşmeli olarak kadrosunun bulunduğu İslahiye Yağızlar mahallesine gönderilmesini talep ediyor.

Daha sonra Gaziantep Müftülüğü o Meşhur imamımızın 2022 yılı içinde Gaziantep Şehitkamil’e tayininin çıkarılmasını sağlıyor.

Olaylar Bununla da Bitmiyor Bu Defa da İmam Kardeşim Hiç Gelmediği İslahiye’den Şehitkamil’e tayininin çıkması dolayısıyla  HARCIRAH (YOL PARASI) Talep ediyor. İslahiye Müftülüğü bunun hem haksız kazanç olduğunu hem de yasal suç teşkil edeceğini ifade ederek, talebi reddediyor ve Harcırah talebinde ısrarcı olması durumunda yasal olarak işlem yapacaklarını beyan ediyorlar.

Yine duyumlarıma göre Bu imam Kardeşim Harcırah verilmediği için İslahiye İlçe Müftülüğüne Baya baya kızıp adeta meydan okuyor.

DÜŞÜNMEK LAZIM.

Din Görevlisi Hakkı olmayan bir Parayı alıp Çoluğuna çocuğuna yedirebiliyorsa Bu ülkenin, Bu Sistemin ve Bu müftülüğün çivisi çıkmış demektir.

Şimdi dilerseniz İslahiye Müftülüğünde yaşanan olayları tek tek birlikte inceleyelim.

Her şey 9 Temmuz 2021 Tarihinde İslahiye İlçe Müftülüğüne Behçet Bilgin isimli, Dinini, Devletini, Milletini seven Hak ve Hukuk kurallarına saygılı, kamu ve devlet otoritesine önem veren, Devletin emirlerini harfiyen uygulayan Müftünün ilçemize gelmesi ile başlıyor. Nasıl Mı?

CAMİLERDE İMAM YOK , İMAMLAR MÜFTÜLÜKTE

Gaziantep Valisi Sayın Davut Gül’ün İslahiye’yi ziyaretinde bir çok mahalle muhtarı camisinde imam olmadığını söylüyor. İlçe Müftüsü’de bu camilerde imam olduğunu ifade ediyor, muhtarlar camilerinde imam olmadığı konusunda ısrar edince İlçe Müftüsü Behçet Bilgin İslahiye’deki tüm camilerin imamları ile tek tek görüşmeye başlıyor.

Görevin ne Cami İmamı, Neredesin Filanca camide, Hayırlı olsun Allah muvaffak eylesin,

Görevin Ne Cami İmamı, Nerdesin İlçe Müftülüğünde Basın Danışmanıyım,

Görevin Ne Cami İmamı, Nerdesin İlçe Müftülüğünde Para sayıyorum

Görevin Ne cami İmamı, Nerdesin ilçe müftülüğünde…. İşi yapıyorum

Sonra Müftü bey, Cami imamı olan arkadaşları camisinin kadrosuna, orayı istemezse boş olan bir kadroya tercih etmeleri durumunda gönderebileceğini söylüyor. Ve Herkesi bir bir asli görev yerine göndermeye çalışıyor.

YANİ MÜFTÜ ARININ KOVANINA ÇÖP SOKUYOR

Sen misin benim kovanıma çöp sokan diyenler başlıyorlar henüz ilçeye geleli birkaç ay olmuş müftüyü ilçeden göndermek için ne yapabiliriz demeye.

Canı istediği zaman müftülüğe giden istemediğinde hiç gitmeyen, ama buna rağmen ay başında maaşını alan bir nevi Bankamatik memuru gibi olanların rahatsızlığı gün geçtikçe artıyor. Çünkü onlar gitmemekte müftü göndermekte kararlı duruyor. Sonra Müftü bey İmamlarımızı bir Güzel camilerimize gönderiyor.

Ey İmam kardeş senin bu müftüye teşekkür etmen lazım Seni asli vazifene iade etmiş. Olmaz efendim benim rahatım kaçtı.

Peki Sayın İmam sen Kadron imam olduğu halde, senin camiinde cemaatine namaz kıldıracak kimse yokken, sen müftülükte boş boş oturarak ALDIĞIN MAAŞ SENCE HELAL Mİ? O Maaşı Çoluk Çocuğuna nasıl Yedirdin?

Biri Beş yıl, Biri Dokuz yıl, Biri bilmem kaç yıl bu şekilde devam etmiş. Vay be bizde bu sürede uyuyup kalmışız.

AKRABALARA KIYAK GEÇİLMİŞ

İslahiye Müftülüğüne bağlı bir Kuran kursunda  Yine bu arkadaşlardan birisi birinci dereceden 3-5 akrabasını aşçı, temizlikçi…., vb adlarla işe yerleştiriyor. Gelsin çift maaşlar gitsin çift maaşlar muhabbet,

Bizim Behçet Müftü durur mu bunlara da el atmış. Bu haksız alınan kişilerinde işlerine son vermiş. Ya Müftü bey sen kimsin kardeşim.  Dünyanın en dürüst adamı sen misin? Senden önceki müftüler bunlara göz yumarken sen neden yummadın? Bunun hesabını sormazlar mı senden öylemi sanıyorsun. Valla o haksız Haram kazancı yiyebilenler Senden misliyle hesabını sormazlar mı?

Bence sorar lar Nihayetinde de Daha ilçeye geleli  bir yıl bile olmadan Seni Buradan gönderdiler.

KIZ KURAN KURSUNDA İNTİHAR VAKASI

Yaklaşık 1 yıl önce İslahiye Hz. Aişe kız kuran kursunda yatılı kalan bir kız öğrenci intihar ediyor. İntihar vakası sonrasında İlçe Emniyet Müdürlüğü olayla ilgili soruşturma başlatıyor ve  buranın güvenlik kamerasına incelemek üzere el koyuyor.

Sonra yatılı kız kuran kursu bir ay süreyle tatil ediliyor ve uzaktan eğitim sistemi ile ders veriliyor. Kuran kursunun yeniden açılması sonrasında  İntihar vakasının olduğu dönemdeki tüm görevliler tayin isteyerek bir bir kurstan ayrılıp başka il ve ilçelere tayin ediliyorlar.

Yatılı kız kuran kursunun yeniden açılması ile birlikte aynı dönemde İslahiye’ye ilçe Müftülüğüne Behçet Bilgin atanıyor.

Müftü beyin kulağına bu kuran kursundaki kız öğrencinin intihar olayı gidiyor bundan dolayı daha fazla tedbir alınması gerektiğini ve denetimlerin sıkılaştırılması gerektiğini düşünüyor olacak ki İlçe Kaymakamlığına Yazı yazarak, 10.09.2021 tarihinde  İslahiye Kaymakamlığından olur alarak bu Kursa Güvenlik kamerası kurulumunu gerçekleştiriyor.

İL MÜFTÜLÜĞÜ İSLAHİYEDEN ÖĞRENCİ TALEP ETTİ Mİ?

Gaziantep İl Müftülüğü İslahiye Müftülüğüne telefon açarak, bir etkinlik kapsamında İslahiye Yatılı kız kuran kursunda kalan öğrencilerin bir minibüs ile Gaziantepteki bu etkinliğe katılmasını talep etti mi? Bu talep karşısında İslahiye Müftülüğü Ailelerin Yazılı Muavafakatı alınmadan, Kaymakamlık olur onayı alınmadan gönderilemeyeceğini ifade edince Gaziantep il Müftüsü Hüseyin Hazırlar İslahiye Müftülüğü için Ne dedi? Müftülüğe Ben onay gönderirim  derken, göndereceği onay İslahiye Müftüsünün Tayininin Çıkarılması onayı mıydı?

 

Yaklaşık 1 aydan buyana İslahiye Müftülüğündeki bu skandallar zincirini araştırıyorum. Farklı farklı haber kaynaklarından duyumlarının doğruluğunu teyit ediyorum. Bu konuda onlarca kişi ile görüştüm.

Görüştüklerimden edindiğim bilgiler ışığında  şimdi İslahiye İlçe Müftüsü Behçet Bilgin’in  İlçemizden 1 yıl bile olmadan bu kadar kısa sürede tayininin çıkarılmasına neden olan olaylar zincirini özetlemek gerekirse

Müftü Behçet Bilgin İlçemizde Göreve başladıktan sonra Hem ahlaki, Hem vijdani, hem de hukuksal olarak yapması gerekenleri yapmış, İslahiye’ye atanmasına 5 Yıl olmasına rağmen İslahiye’ye hiç gelmeyen Yağızlar Mahallesi İmamının İlçedeki görev yerine iade edilmesini istemiş, Farklı Camilerde İmam olarak görevli olan ancak İlçe müftülüğünde Basın Müşavirliği ve Para sayma işleri gibi olmayan görevleri yapan İmamları Aslı görev yerleri olan Camilere göndermiş, Diğer haksız çalışanların iş akitlerine son vermiş, Devleti Milyarlarca lira zarardan, Camileri İmamsız olarak Kalmaktan, İmamları ve Müftülükte haksız para alan bazı çalışanları Haksız para almaktan ve Haram Yemekten Kurtardığı, İntihar vakasına neden olan Kız kuran kursunu daha şeffaf hale getirdiği için TAKDİR MADALYASI VERİLMESİ gerekirken, Haksız olarak daha 1 yılı dahi dolmadan İslahiye İlçe Müftülüğünden  Sivas Kangal İlçe Müftülüğüne tayini çıkarılmış.

ŞAMİL TAYYAR İLEGÖRÜŞTÜM

Ak Parti Gaziantep Eski Milletvekili ve MKYK Üyesi Şamil Tayyar ile İslahiye Müftülüğünde yaşanan bu süreç ile ilgili görüştüm.

İslahiye Kamuoyunda bazı kişilerin art niyetli olarak İlçe Müftüsünün tayininin çıkarılması olayına kendisinin adının karıştırılmak istendiğini, kamuoyunda iddia edilen isimlerle ne yüz yüze nede telefonla bir yıldır  görüşme yapmadığını tam aksine Müftü’nün tayininin çıkması sonrasında İslahiye’den Ak parti  ilçe teşkilatından kendisini aradıklarını ve tayinin durdurulması noktasında yardımcı olmasını istediklerini kendisinin de Gaziantep İl Müftülüğü ve Diyanet işleri Başkanlığının ilgili birimi ile görüştüğünü kendisine bir soruşturma dolayısıyla tayininin çıkarıldığını, Kendisinin hiç tanımadığı birisinin tayininin çıkarılması noktasında girişimde bulunmasının söz konusu dahi olamayacağını söyledi.

Ben Şamil Tayyar bey’i vekilliği öncesinde Gazetecilik döneminden de tanırım. O kendi doğru bildiğini her zaman her yerde söyleyen, söylediği sözün de bedeli ne olursa olsun arkasında duran bir adamdır. Mesala Kılavuzlu Barajı konusundaki söylemleri ve icraatları, Feto borsası söylemi, son dönemlerde ekonomi ile ilgili söylemleri. Hepsinde de söylemlerinin arkasında durdu.

Şamil Bey’in İlçe Müftüsünün tayininin Çıkarılması konusunda bir etkisinin olmadığı konusunda ben samimi olduğuna inanıyorum.

İlçe Müftüsünün Tayininin Haksız bir şekilde çıkarılmasında 5 Yıl İslahiye’ye hiç gelmeden Maaş alan Meşhur imam’ın ve Onun Sendikacı dostlarının, Gaziantep il Müftüsünün, ve İslahiye’de asli görevlerini yapmadan maaş alan, ancak müftü beyin gelmesi ile birlikte düzenleri bozulan insanların etkili olduğuna inanıyorum.

TÜM SİYASİLERİ GÖREVE DAVET EDİYORUM.

Yaptığım araştırmalardan gördüğüm kadarı ile İlçe Müftüsü Behçet Bilgin’in Tayininin Çıkarılmasını isteyen Gürühlar, Müftü bey ile ilgili açık aramışlar bulamamışlar. Bir bahane lazım olduğu içinde Daha önce İntihar vakasının yaşandığı yatılı kız kuran kursuna takılan kameraları bahane olarak kullanmışlar.

Yahu Kardeşim Müftü bey Bu kursta Wc’ye mi Kamera Koymuş yok, Banyoya mı Kamera koymuş yok?  Mahrem bir yere mi Kamera koymuş yok. Müftü bey daha önce burada bulunan ancak intihar vakası dolayısıyla ilçe emniyet müdürlüğünün el koyduğu kamera sistemine birkaç kamera daha ekleyerek yeniden aktif hale getirmiş. Üstelik Bu kamera sisteminin kurulumu konusunda da İlçe Kaymakamlığından olur almış. YANİ  İLÇENİN EN BÜYÜK MÜLKİ İDARE AMİRİNİN OLURU İLE TAKILMIŞ OLAN KAMERA SİSTEMİNDEN DOLAYI NASIL İLÇE MÜFTÜSÜ SUÇLANIR? Doğrusu anlamak imkansız.

Şimdi İslahiye’deki Mevcut Tüm Siyasi Parti İlçe Başkanları ve Yönetimleri ile Gaziantep Milletvekillerine, Gaziantep Valisi Sayın Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar’ı göreve davet ediyorum. Gelin Müftü Bey’in Haksız ve Hukuksuz olarak çıkarılan bu tayinine engel olalım.

Beyler Bu Kul Hakkıdır. O Kul hakkını korumak için Haksızlığa göğüs gererken, Siz Haksızlık yapanlara karşı dik duruş sergilemekle mükellefsiniz. Takdir sizlerin. Haksızlık karşısında susan Dilsiz şeytandır.

Bir Ülkede İlçe Müftülüğünde Tuz’un kokma derecesine geldiği yere tayin olan Müftü bu pis kokuların üzerini mi örtmeli yoksa onları deşeleyip o pis kokuları yok edip, bataklığı mı kurutmalı?

 

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL