Örnek Resim
Ekonomi Genel Güncel SonDakika Yaşam

YOKSUL AİLELERE İFTAR YEMEĞİ

Hayrat Vakfı İslahiye Temsilciliği tarafından “Ramazan Paylaşmaktır” sloganı ile başlatılan kampanya kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere iftar yemeği hazırlanıyor. İslahiye’de, ramazan ayı süresince Hayrat İnsani Yardım Derneği tarafından, kurulan çadırda ihtiyaç..

YOKSUL AİLELERE İFTAR YEMEĞİ

Hayrat Vakfı İslahiye Temsilciliği tarafından “Ramazan Paylaşmaktır” sloganı ile başlatılan kampanya kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere iftar yemeği hazırlanıyor.

İslahiye’de, ramazan ayı süresince Hayrat İnsani Yardım Derneği tarafından, kurulan çadırda ihtiyaç sahibi ailelere sıcak yemek yardımı yapılıyor.

İslahiye Demokrasi Meydanı’nda çadır kuran Hayrat İnsani Yardım Derneği İslahiye temsilciliği tarafından ramazan ayı boyunca her gün yoksul ailelere iftar için 3 çeşit sıcak yemek, ekmek, hurma ve tatlı dağıtılıyor.

Hayrat İnsani Yardım Derneği İslahiye Şubesi tarafından “ Ramazan Paylaşmaktır” sloganı ile başlatılan ve İslahiye Demokrasi meydanında kurulan çadır ile Çorbada tuzu olmasını isteyen hayırsever vatandaşların verdiklerini hazırlayarak yemek haline getiren ve  ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyorlar.

Hayrat İnsani Yardım Derneği İslahiye Şubesi temsilcisi Hüseyin Çetin Çelik, ramazan ayının paylaşmak olduğu bilinciyle gönüllü olarak hizmet ettiklerini belirterek, bu tür faaliyetlerin ilçede yaygınlaşmasını istediklerini belirtti.

İmkanları doğrultusunda günlük 500 kişilik yemek çıkardıklarını ilerleyen günlerde bu sayının artacağını vurgulayan Çelik, “Günde 3 çeşit yemekle birlikte yanında hurma ve tatlı ikram ediyoruz. Her aileye 5 kişilik yemek veriyoruz. Mahalle muhtarlarımız bizlere fakir ailelerin belirlenmesinde yardımcı oluyorlar.” dedi.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL