Örnek Resim
Ekonomi Genel Güncel SonDakika Teknoloji

YIL SONUNDA 13 FABRİKA FAALİYETE GEÇECEK

İslahiye Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Mesut Kamacı, İslahiye OSB’de 2022 yılı sonunda 13 fabrikanın faaliyete başlamış olacağını ifade etti. İslahiye Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Mesut Kamacı, 2016 yılında yapımına başlanan..

YIL SONUNDA 13 FABRİKA FAALİYETE GEÇECEK

İslahiye Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Mesut Kamacı, İslahiye OSB’de 2022 yılı sonunda 13 fabrikanın faaliyete başlamış olacağını ifade etti.

İslahiye Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Mesut Kamacı, 2016 yılında yapımına başlanan İslahiye 1. OSB’de şuan için 5 fabrikanın bacasının tüttüğünü, bu sayının 2022 yılı sonu nda 13 fabrikanın faaliyete geçmiş olmasının planlandığını söyledi.

İslahiye OSB Müdürü Mesut Kamacı, gazetecilere, İslahiye- Nurdağı Çevre Yolu Leçe mevkisinde 856 dönüm arazide kurulu bulunan ve 2016 yılında temeli atılan OSB’de 28 firmanın arsa talebi karşılandığını, halihazırda 5 fabrikanın üretim yaparak 440 işçi istihdam ettiğini söyledi.

Tüm taleplerin 3 yıl içinde tamamlanarak üretime başlayacağını öngördüklerini ifade eden Kamacı, “Şu anda 5 fabrika aktif çalışmakta. 2 fabrika daha 2 ay içerisinde hazır hale gelecek. Yıl sonuna kadar da 6 fabrika da yıl sonuna kadar faaliyete geçecek.” dedi.

Bu işletmeler faaliyete geçtiklerinde OSB’de 4 ila 5 bin işçinin istihdam edileceğini aktaran Kamacı, İslahiye’nin yatırım açısından cazibe merkezi olduğunu, denize yakın olmaları sebebiyle navlun ücretleri açısından da cazip bir bölge olduklarını kaydetti. Kamacı, yatırımcıları İslahiye OSB için yatırım yapmaya davet etti.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL