Örnek Resim

YETİMLER İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTULAR

İDEA Uluslararası İnsani Yardım ve Eğitim Derneği İslahiye’de yaşayan  400 Suriyeli yetim ailesine iftar verdi. İslahiye’de  dünya yetimler günü etkinlikleri kapsamında , İDEA Uluslararası İnsani Yardım ve Eğitim Derneği, 400..

YETİMLER İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTULAR

İDEA Uluslararası İnsani Yardım ve Eğitim Derneği İslahiye’de yaşayan  400 Suriyeli yetim ailesine iftar verdi.

İslahiye’de  dünya yetimler günü etkinlikleri kapsamında , İDEA Uluslararası İnsani Yardım ve Eğitim Derneği, 400 Suriyeli yetim ailesine iftar verdi.

Dünya Yetimler Günü dolayısıyla dernek tarafından İslami Değerler Akademisi’nin bahçesinde düzenlenen programda Suriyeli yetimler aileleriyle iftar yaptı.

Dernek Başkanı Mustafa Yıldız, dünyanın dört bir tarafında birçok ülkede yardım çalışmalarını yürüttüklerini belirterek, “Bugün burada 400 civarında yetim ve ailelerine iftar programı düzenledik. Eş zamanlı olarak, Filistin’de, Afrika’nın bazı ülkelerinde, Çat’ta, Kamerun’da, Uganda’da, Sierra Leone’de ve bazı ülkelerde iftar programları devam ediyor. Ramazan ayı boyunca programlarımız devam edecek. Yetimler bize Allah’ın emanetidir. Onlara sahip çıkmayı görev olarak görüyoruz. Bu vesileyle tüm hayırseverlere teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Yıldız, Çat’ta ve Uganda’da yetimhanede iftar açmak üzere bekleyenlerle internet üzerinden selamlaştı.

İftar programına katılan çocuklara program sonunda çeşitli hediyeler verildi.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL