Örnek Resim

YESEMEK ULTRA TRAİL KOŞUSUNA HAZIRLANIYOR

Dünyanın en büyük açık hava heykel atölyelerinden olan Yesemek Güneydoğu Anadolu bölgesinde ilk defa gerçekleştirilecek olan Ultra Trail koşusuna hazırlanıyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin ilk ultra trail (patika koşusu) koşusu olma..

YESEMEK ULTRA TRAİL KOŞUSUNA HAZIRLANIYOR

Dünyanın en büyük açık hava heykel atölyelerinden olan Yesemek Güneydoğu Anadolu bölgesinde ilk defa gerçekleştirilecek olan Ultra Trail koşusuna hazırlanıyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin ilk ultra trail (patika koşusu) koşusu olma özelliğini taşıyan Yesemek Ultra Trail, 11 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilecek.

İslahiye Gençlik ve Spor İlçe MüdürüOsman Çitçi, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde ilk olacak Ultra Trail koşusu öncesinde koşunun yapılacağı, Yesemek, Tilmen Bölgesinde incelemelerde bulunduklarını, düzenlenecek olan etkinliğin İslahiye’nin tanıtımına katkı sunacağını ifade ederek, Koşuya 400 civarında sporcunun katılmasını beklediklerini ifade etti.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin ilk ultra trail (patika koşusu) koşusu olma özelliğini taşıyan Yesemek Ultra Trail, 11 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilecek.

‘Tarihini adımla’ sloganıyla çalışmalarına başlanan Yesemek Ultra Trail, Gaziantep Yesemek Rotary Derneği organizatörlüğünde, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, İslahiye Kaymakamlığı ile İslahiye Belediyesi’nin de destekleriyle 11 Haziran 2022 tarihinde yapılacak. Yesemek Ultra Trail, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin ilk ultra trail (patika koşusu) koşusu olma özelliğini taşıyor. Ayrıca burada Türkiye’nin ilk dog trail (köpeğinizle patika koşusu) koşusuna da ev sahipliği yapılacak.

Organizasyon ile kadim levant koridorunun kuzey ucunda bulunan doğal ve tarihi zenginliğiyle İslahiye Ovasını, Yesemek Antik Heykel Atölyesi’nden Tilmen Höyüğü’ne heyecanlı parkurlarla tanıtım hedefleniyor.

Gün boyu şenlik havasında olması planlanan etkinliğin, bölgede tarihi ve doğal güzelliklere olan farkındalığı da artırması düşünülüyor. Gaziantep Yesemek Rotary Derneği, ayrıca gelen misafirlerine farklı tur alternatifleriyle bölgenin güzelliklerini tanıtmayı amaçlıyor.

Yesemek Ultra Trail, 6 parkurdan oluşacak. Lev 5k, ham 10k, tas 22k, tut 45k, yut 65k, dog 10k parkurlarında sporcular, sınırlarını ve güçlerini test edecek.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL