Örnek Resim

YER FISTIĞI HASADI BAŞLADI

İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde, 12 bin dekarlık alanda ekili yer fıstığının hasadı başladı. Yer fıstığı, dekar başına 400-500 kilo verim alınarak 40-47 lira arasında satışa sunuluyor. İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde,..

YER FISTIĞI HASADI BAŞLADI

İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde, 12 bin dekarlık alanda ekili yer fıstığının hasadı başladı. Yer fıstığı, dekar başına 400-500 kilo verim alınarak 40-47 lira arasında satışa sunuluyor.

İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde, 12 bin dekarlık alanda ekili yer fıstığının hasadı başladı. Yer fıstığı, dekar başına 400-500 kilo verim alınarak 40-47 lira arasında satışa sunuluyor. Deprem nedeniyle tüccarın olmaması ise fiyatların beklentilerin altında kalmasına neden oluyor.

Elbistanhöyüğü Mahallesi’nde 5 yıldır arazisine yer fıstığı ekimi yapan çiftçi Gökhan Eroğlu, Deprem sonrası 90 dönüm alana ekimi yaptığımız yer fıstığı hasadına başladık. Verimi güzel olan yer fıstığında deprem nedeniyle tüccarın olmayışıyla fiyat beklentilerimizin altında kaldı’ dedi.

İslahiye Ziraat Odası Başkanı Mehmet Köse ise, İslahiye ve Nurdağı’nda depreme rağmen yer fıstığı ekimi yapıldığına dikkat çekerek, ‘Her iki ilçemizde geçtiğimiz yıla oranla ekim alanında düşüş yaşansa da bu yıl 12 bin dekar ekimi yapılan yer fıstığının hasadı başladı. Dekar başına 400-500 kilo verim alınırken, deprem sonrası tüccarın olmaması ile rekabet oluşmadığında 60-70 lira beklenen fiyatın 40-47 liradan pazar bulmaktadır ‘diye konuştu.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL