Örnek Resim

VALİLİK SORUŞTURMASINA MÜFETTİŞ ENGELİ

İslahiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 4734 Sayılı Kamu İhale kanununa aykırı olarak yapılan ihalelerle ilgili olarak Valiliğin başlattığı soruşturma Müfettiş engeline neden takıldı? İslahiye’nin Sesi Gazetesinin Gündeme Getirdiği İslahiye..

VALİLİK SORUŞTURMASINA MÜFETTİŞ ENGELİ

İslahiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 4734 Sayılı Kamu İhale kanununa aykırı olarak yapılan ihalelerle ilgili olarak Valiliğin başlattığı soruşturma Müfettiş engeline neden takıldı?

İslahiye’nin Sesi Gazetesinin Gündeme Getirdiği İslahiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Taşıma ve Yemek ihalelerinde yaptıkları usulsüzlükler ile ilgili Gaziantep Valiliğine vermiş olduğumuz  26.08.2021 tarihli dilekçemiz sonrasında Gaziantep Valiliği tarafından soruşturma başlatılmıştı.

4734 Sayılı Kamu ihale yasasına göre Açık ihale usulü ile yapılması gereken Taşıma ve Yemek İhalelerini, zamanında yapmayıp, sonrada zaman yok bahanesi ile pazarlık usulü yaparak büyük bir skandala imza atan İslahiye ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yapmış olduğu bu usulsüz işlemlerden vazgeçerek, yani usulsüz ihaleleri iptal ederek yeniden usulüne uygun olarak yapın çağrılarımızın sonuçsuz kalması üzerine konuyu Gaziantep Valilliğine taşımıştık.

Gazetemizin Gaziantep Valilik makamına yaptığı müraacatı değerlendiren Gaziantep Valiliği, İhalelerde Usulsüzlük yapan İslahiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün  İhalelerini incelemek üzere soruşturma Başlatmıştı. Gelin görün ne varki Gaziantep Valiliğininbaşlattığı bu soruşturma görevli müfettişler tarafından hala sonuçlanmadı.

İslahiye’nin Sesi Gazetesi Genel Yayın Müdürü Abdullah Bilgiç, İslahiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri Bizim İslahiye Kaymakamlığına yaptığımız Suç duyurusu müraacatımıza karşılık “ Zaman yetersizliğinden dolayı böyle bir hatalı işlem yaptıklarını ifade ediyorlar.” Peki Türkiye’deki yada ilimizdeki diğer Milli Eğitim Müdürlükleri için yeterli olan Zaman İslahiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü için nasıl yeterli olmamıştır? Gaziantepte’ki diğer ilçeler Açık ihale yaparken zaman nasıl yeterli olmuş. Gerçi bu işin bahanesi.İslahiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün bu açıklaması sonrasında son 7 Yıllık dönemdeki ihalelerini İnceledim. Onlarca İhaleyi yine böyle usulsüz yapmışlar. Açık ihale ile yapmaları gereken ihalelerin neredeyse tamamını Pazarlık usulü ile yapmışlar. Yani İslahiye Milli Eğitim Müdürlüğü için ihale demek Pazarlık usulü anlamına geliyor.

MAARİF MÜFETTİŞLERİ VALİYİ NEDEN OYALIYOR?

Gaziantep Valiliğine 26.08.2021 tarihinde yapmış olduğumuz müraacat sonrasında Gaziantep Valiliği tarafından soruşturma başlatılması kararı verilmişti.

03.11.2021 tarihinde şikayetçi olarak bizim şikayetimizi dinleyen ve sunduğumuz belgeleri inceleyerek raporunu hazırlayıp gereğini yapacak olan Gaziantep Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri 6 ayda neden hala raporunu hazırlamadılar?  Gaziantep Valisi Sayın Davut Gül’e sunmaları gereken raporu nedenhala sunmadılar? Acaba Maarif Müfettişleri ile İslahiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında nasıl bir ilişki var?

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL