Örnek Resim

ÜZÜM ÜRETİCİLERİNE EĞİTİM VE SETİFİKA

Dünyanın en meşhur sofralık üzümlerinin yetiştirildiği İslahiye’de üzüm üretimi yapan Kişilere eğitim ve eğitime katılanlara sertifikaları verildi. Üzümleri ile meşhur ilçemiz İslahiye’nin en önemli ürünlerinden olan Üzüm üreticilerinin bilgilendirilmesi amacıyla..

ÜZÜM ÜRETİCİLERİNE EĞİTİM VE SETİFİKA

Dünyanın en meşhur sofralık üzümlerinin yetiştirildiği İslahiye’de üzüm üretimi yapan Kişilere eğitim ve eğitime katılanlara sertifikaları verildi.

Üzümleri ile meşhur ilçemiz İslahiye’nin en önemli ürünlerinden olan Üzüm üreticilerinin bilgilendirilmesi amacıyla İslahiye Tarım Orman ve İlçe Müdürlüğü tarafından  Üzüm üreticilerine yönelik eğitim verildi.

İslahiye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından “Çiftçi eğitimiyle tarımsal yeniliklerin yaygınlaştırılması ” projesi kapsamında üzüm üretiminin yoğun olarak yapıldığı  Altınüzüm  Mahallesinde çiftçilere eğitim verildi.

Tarım ve Orman İslahiye İlçe Müdürü Yüksel Şahin tarafından verilen eğitimde, yetiştirilen üzümün fidan olarak dikiminden, budama  aşamasına kadar olan süreçte bakımı, yetiştirilmesi, sofralık olarak tüketilmesinden, pekmez yapımı, kuru üzüm yapılması, yaprağından faydalanma ve diğer katma değer üretimlerinin yapılarak ihracatının yapılmasına kadar tüm aşamaları anlatıldı.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından verilen eğitim kapsamında eğitime katılan 25 çiftçiye eğitim katılım sertifikası ve çeşitli hediyeler verildi.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL