Örnek Resim
Foto Galeri Genel Sağlık SonDakika

TÜFEKLE VURULAN KÖPEĞİN AYAĞI KOPTU

    İslahiye’de ormanlık alanda Tüfekle vurulmuş yaralı halde bulunan köpeğin ayağı parçalandı. İslahiye’de Ormanlık alanda yürüyüş yapan vatandaşlar tarafından Tüfekle vurulmuş, yaralı halde bulunan köpek Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Rehabilitasyon..

TÜFEKLE VURULAN KÖPEĞİN AYAĞI KOPTU

 

 

İslahiye’de ormanlık alanda Tüfekle vurulmuş yaralı halde bulunan köpeğin ayağı parçalandı.

İslahiye’de Ormanlık alanda yürüyüş yapan vatandaşlar tarafından Tüfekle vurulmuş, yaralı halde bulunan köpek Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Rehabilitasyon merkezinde tedavi altına alındı.

İslahiye İlçe Jandarma Komutanlığı yanındaki ormanlık alanda yürüyüş yapan vatandaşlar tarafından tifekle vurulduğu tahmin edilen yaralı bir köpek ihbarında bulunması üzerine olay yerine gelen ekipler tarafından alınan köpek Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon merkezine götürülerek burada tedavi altına alındı.

Köpeğin yapılan ilk müdahalesinde ön sağ ayağından vurulduğu ve ayağının parçalandığı tespit edildi. Ayağı enfeksiyon kaptığı belirlenen hayvan yapılacak ameliyatla ayağı ampute edilecek. Yaralı hayvana ilk müdahaleyi yapan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, “Köpeğin ayağında yaradan ötürü ayak enfeksiyon kapmış. Önce enfeksiyon giderilmesi için tedavi yapacağız sonra ayak ampute edilecek. Artık yaşamını üç patisi ile devam edecek” diye konuştu.

Özsöyler, 5 dönüm arazi üzerinde kurulmuş olan hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezinde 6-7 bin hayvanın tedavisi yapıldığını da kaydetti.

 

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL