Örnek Resim
Ekonomi Genel Güncel SonDakika

TSK MEHMETÇİK VAKFI, ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNE KURBAN ETİ DAĞITIMI YAPTI

TSK Mehmetçik Vakfı, şehit ve gazi ailelerine kurban eti dağıtımı gerçekleştirdi. Orduevi’nde düzenlenen etkinlikte vakıf görevlileri, şehit ve gazi yakınlarıyla bayramlaştı. Vakıf temsilcisi emekli Albay Süleyman Çakır, şehit ve gazi..

TSK MEHMETÇİK VAKFI, ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNE KURBAN ETİ DAĞITIMI YAPTI

TSK Mehmetçik Vakfı, şehit ve gazi ailelerine kurban eti dağıtımı gerçekleştirdi. Orduevi’nde düzenlenen etkinlikte vakıf görevlileri, şehit ve gazi yakınlarıyla bayramlaştı.

Vakıf temsilcisi emekli Albay Süleyman Çakır, şehit ve gazi aileleriyle bir araya gelmekten memnuniyet duyduklarını belirtti. Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Gaziantep Şubesi Başkanı Gülay Bozan ise vakfın faaliyetlerinden memnun olduklarını ifade ederek, teşekkür etti. Kesim hanede İslami usul ve hijyen kurallarına göre kesilen kurbanlar, veteriner kontrollerinin ardından paketlenerek şehit ve gazi ailelerine teslim edilecek.

TSK Mehmetçik Vakfınca, şehit ve gazi ailelerine kurban eti dağıtımı yapıldı.

Orduevi’nde düzenlenen etkinlikte vakıf görevlileri, şehit ve gazi yakınlarıyla bayramlaştı.

TSK Mehmetçik Vakfı Temsilcisi emekli Albay Süleyman Çakır, şehit ve gazi aileleri ile bir araya gelmekten memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Mehmetçik Vakfı olarak her fırsatta şehit ve gazi ailelerini ziyaret ettiklerini belirten Çakır, şöyle konuştu:

“Mümkün olduğunca Türkiye’nin her bir köşesindeki şehit ve gazi ailemizi elimizden geldiğince ziyaret etmeye çalışıyoruz. Vakfımızın kesmiş olduğu kurban etlerinin dağıtımı vesilesiyle bir araya geldik. Türkiye’de 8 merkezde kesim yapıldı. Bunlardan birisi de Gaziantep’te. Burada kesilen kurban etleri için bugün 4 ayrı yerde dağıtım yapacağız. Öğleden sonra Nizip ilçesinde, yarın da İslahiye ilçesi ve Kilis’te dağıtım yapacağız. Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı daima şehit yakınları ve gazilerimizin yanındadır.”

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Gaziantep Şubesi Başkanı Gülay Bozan, şehit yakını ve gazilerin vakfın faaliyetlerinden çok memnun olduğunu ifade ederek, her fırsatta yanlarında olan vakıf görevlilerine teşekkür etti.

Şehit annesi Ayşe Gezelge de vakıf için dua etti.Kentteki kesim hanede İslami usul ve hijyen kurallarına göre kesilen kurbanlar, veteriner kontrollerinin ardından paketlenmek üzere hazırlandı. 333 paketin Gaziantep ve Kilis’teki şehit ve gazi ailelerine teslim edileceği öğrenildi.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL