Örnek Resim
Eğitim Genel Güncel Magazin SonDakika Yaşam

TEŞEKKÜRLER GÜLBEN ERGEN

sanatçı Gülben Ergen’in başkanlığını yaptığı ‘Çocuklar Gülsün Diye Derneği’, 45’inci anaokulunu depremin vurduğu İslahiye ilçesinde açtı. Sanatçı Gülben Ergen’in kuruculuğunu ve başkanlığını üstlendiği Çocuklar Gülsün Diye Derneği, Milli Eğitim Bakanlığı ile 2015’te..

TEŞEKKÜRLER GÜLBEN ERGEN

sanatçı Gülben Ergen’in başkanlığını yaptığı ‘Çocuklar Gülsün Diye Derneği’, 45’inci anaokulunu depremin vurduğu İslahiye ilçesinde açtı.

Sanatçı Gülben Ergen’in kuruculuğunu ve başkanlığını üstlendiği Çocuklar Gülsün Diye Derneği, Milli Eğitim Bakanlığı ile 2015’te başlattığı işbirliği protokolü ve hayırseverlerin desteğiyle ihtiyaç duyulan bölgelerde bugüne kadar 45 anaokulu yaptırdı.

İslahiye’nin Boğaziçi Mahallesi’ne yapılan iki derslikli 100 öğrencinin faydalanacağı Çocuklar Gülsün Diye BTF Anaokulu’nun açılış törenine; Gaziantep Vali Vekili Muhammet Önder, İslahiye Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Çocuklar Gülsün Diye Derneği Başkanı Gülben Ergen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çetin, kurum amirleri ile bölge halkı katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından öğrenciler çeşitli gösteriler sundu.

Dernek Başkanı ve sanatçı Gülben Ergen, yaptıkları projelerin önemine dikkat çekerek, kendi adıma okul öncesi eğitime katkıda bulunmak çok önemli ve değerli. Ülkemizin çocukları çok değerli, okul öncesi eğitim mutlaka alınması gereken bir eğitim. Onurluyum, gururluyum, kendi çocuklarıma anlatacak çok şey biriktiriyorum.

Sanatçı Gülben Ergen’in kuruculuğunu ve başkanlığını üstlendiği Çocuklar Gülsün Diye Derneği, Milli Eğitim Bakanlığı ile 2015’te başlattığı işbirliği protokolü ve hayırseverlerin desteğiyle ihtiyaç duyulan bölgelerde bugüne kadar 45 anaokulu yaptırdı.

Sanatçı Gülben Ergen’in başkanlığını yürüttüğü Dernek, 17 Şubat 2015’te Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan işbirliği protokolüyle ihtiyaç olan bölgelerde anaokulu yapımına başladı.

Bu kapsamda İstanbul, Ankara, Antalya, Gaziantep, İzmir, Erzurum gibi illerde anaokullarını faaliyete geçiren Derneğin 2015’ten bu yana yaptığı 45. eğitim kuruluşu  İslahiye’de hizmete girdi.

Okulları Milli Eğitim Bakanlığı öncülüğünde yaptıklarını anlatan Ergen, şunları söyledi:

“Bağışçılarımızla, yardımseverlerimizle ayakta kalmaya çalışıyoruz. Meslek hayatım boyunca yaptığım, gönlümü verdiğim en anlamlı proje bu. Önce kampanya olarak başladık, sonra dernek olduk. Dernek olduktan sonra ve 6 Şubat depreminin ardından afet bölgesinde 11 anaokulu projesi için ayrı bir izin aldık. İlk açılışımızı Diyarbakırda yaptık, sonra Kahramanmaraş’ta yaptık, şimdi de Gaziantep’teyiz.”

“Onurluyum, gururluyum”

Malatya ve Adıyaman’da da inşaatların devam ettiğini belirten Ergen, 11 afet bölgesinde 11 okulu bitirmek için hummalı çalışma yürüttüklerini belirtti.

Çocuklar Gülsün Diye Derneğinin yaptığı projelerin önemine dikkati çeken Ergen, şunları kaydetti:

“Kendi adıma okul öncesi eğitime katkıda bulunmak çok önemli ve değerli. Benim 3 oğlum var. Annelik evladına dokunmaktır. Evladına dokunduğunuz her bir annenin gönlünü alırsınız. Çocukların mutluluğu ve sevincini görüyoruz. Biz bunu 23 Nisan haftasında Diyarbakır’da yaşadık, 19 Mayıs’ta Kahramanmaraş’ta yaşadık. Bundan sonra diğer illerde yaşayacağız. Ülkemizin çocukları çok değerli, okul öncesi eğitim mutlaka alınması gereken bir eğitim. Onurluyum, gururluyum, kendi çocuklarıma anlatacak çok şey biriktiriyorum.”

Gaziantep Vali Vekili Muhammet Önder ise hayırsever ve sivil toplum kuruluşlarının eğitime desteğinin önemli olduğunu belirterek, “Geleceğimizin teminatı evlatlarımızın eğitim için sorumluluk üstlenen ve farkındalık oluşturan ‘Çocuklar Gülsün Diye Derneği’ne ve başkanı Gülben Ergen’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HALKIMIZ ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Depremin en çok vurduğu yerlerden birisi olan İslahiye İlçemizde geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın okul öncesi eğitimi alabilmesi için anaokulu yapımını gerçekleştiren sanatçı ve Çocuklar Gülsün Diye dernek başkanı Gülben Ergen’e İslahiye’nin Sesi Gazetesi olarak, İslahiye halkı adına teşekkür ediyoruz.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL