Örnek Resim

TEMA VAKFI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

Tema Vakfı İslahiye Şubesi tarafından düzenlenen çeşitli branşlardaki yarışmada dereceye girenlere ödülleri düzenlenen törenle verildi. Tema Vakfı İslahiye Şubesi tarafından Orman Hatfası ve Su günü dolayısıyla düzenlenen Resim, Şiir ve..

TEMA VAKFI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

Tema Vakfı İslahiye Şubesi tarafından düzenlenen çeşitli branşlardaki yarışmada dereceye girenlere ödülleri düzenlenen törenle verildi.

Tema Vakfı İslahiye Şubesi tarafından Orman Hatfası ve Su günü dolayısıyla düzenlenen Resim, Şiir ve Komposizyon branşlardaki yarışmada dereceye girenlere ödülleri düzenlenen törenle verildi.

TEMA İslahiye Başkanı Ersin Ali TİZCİ Orman Haftası ve Su Günü Ödül törenindeki  konuşmasında “TEMA Vakfı ile, Doğa Dostu olma sebebimi kısaca açıklamak isterim. İnsan ne denli büyük amaçlar edinir ise; hayatı o denli anlamlı hale geliyor.

Bu tür etkinlikler ile öğrencilerimizin hayatlarında mutlu bir an oluşturarak, büyük amaçlar edinmelerine katkı sunmaya çalışıyoruz.  Doğaya Dost olmak, ucu bucağı sınırsız; muazzam bir amaçtır.

TEMA Vakfı olarak; fıstığımız bol olsun, ağaç kardeşliği, sıfır atık, su kardeşliği, Doğa Eğitimleri gibi projeler ile öğrenci ve tüm gönüllülerimizle birlikte Doğa Dostu olma yolunda yürüyoruz.” Dedi.

Tema İslahiye İletişim ve Basın Sorumlusu Gözde EREN, İslahiye’de ilkkez 1992 Yılında Kurulan Tema vakfı, Türki,ye genelinde olduğu gibi ilçemizde de gönüllülerin desteği ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Tema Vakfı Başta toprak olmak üzere, her türlü doğal varlığın korunması geliştirilmesi ve güzelleştirilmesi adına faaliyetlerini yürüten bir gönüllü kuruluştur. İlçemizde uzun zamandır faaliyet gösteren Tema Vakfı 2005 yılında Hayrettinb Karaca’yı topraklarında misafir etmiştir.

“Biz ağaca sahip çıkacağız, ağaç toprağa; toprak ağaca ev sahipliği yapacak, ağaçlar bize… Ne verirsek doğaya, geri döner fazlasıyla  diyen Tema İslahiye İletişim ve Basın Sorumlusu Gözde EREN, Tema Vakfı İslahiye şubesi olarak amacımız Topragı bereketli, havası temiz, dereleri çağlayan, yaşanabilir bir gelecek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bunun için Doğal varlıkların korunması ve kamuoyunun bilinçlendirilmesine yönelik çalışmalarımız devam ediyor.

Verimli tarım toprakların, su varlıklarının, mera ve orman alanlarının korunması için çalışmakta olan Tema Vakfı, Ekolojik okuryazar bireylerin yetişmesi için okullar ve gönüllü öğretmenlerle iş birliği gerçekleştirerek TEMA Vakfı’nın ücretsiz doğa eğitimlerini toplumun tüm kesimlerine yaygınlaştırmak yolunda devam edeceğiz dedi.

İslahiye Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan Ödül Törenine, Tema Vakfı İslahiye Şube Başkanı Ersin Ali Tizci, Tema İslahiye İletişim ve Basın Sorumlusu Gözde EREN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çetin, Eğitim Camiası, Tema gönüllüleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldılar. Resim, Şiir ve Kompozisyon dalında ödüle layık görülen 22 öğrenciye ödülleri ilçe Milli Eğitim Müdürü ve Tema Vakfı yöneticileri tarafından verildi.

 

 

 

 

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL