Örnek Resim

TAYYAR KADAR BAŞINIZA TAŞ DÜŞSÜN

Bu Memlekette insana Çamur atmak, iftira etmek kadar kolay bir şey yok. Ama Atılan her çamur ve iftira sonrası bu memleket kan kaybediyor, insan kaybediyor, geri gidiyor. Dün memlekete hizmet..

TAYYAR KADAR BAŞINIZA TAŞ DÜŞSÜN

Bu Memlekette insana Çamur atmak, iftira etmek kadar kolay bir şey yok. Ama Atılan her çamur ve iftira sonrası bu memleket kan kaybediyor, insan kaybediyor, geri gidiyor. Dün memlekete hizmet aşkı ile dolu olanlar bugün memleketten ve Memleketliden kaçıyor.

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Deprem felaketinde 11 il ve İlçeleri içerisinde yaşayan Yüzbinlerce insanın evi işyeri yıkıldı. Binlerce İnsan hayatını kaybetti.

6 Şubat 2023 tarihinde saat 04.17 bir milad, bir değişim ve dönüşüm noktasıdır. Bu dakikadan önce milyoner olan, evler, katlar sahibi olan insanlar biranda yardıma muhtaç, evsiz, barksız insan haline geldiler.

6 Şubat sonrasında İslahiye’de yaşayan bir çok işadamı, Büyük esnaf ve siyasetçi ile birlikte Aynı çadırlarda kaldık, Aynı yerlerde yemek kuyruklarında bulunduk. Çünkü ne paranın bir geçerliliği kalmış, nede insanların zenginliği kalmıştı. Herkes gücü nisbetinde bir şeyler kaybetmişti. Birinci derece aile fertlerinden, yakınlarından, akraba, eş ve dostlarını kaybedenlerin acısı elbette hepimizden çok daha fazlaydı. Ama ekonomik manada ki kayıplarda aşağı yukarı hepimiz aynı kaybı yaşamıştık. 10 dairesi olanın 10 dairesi yıkılırken, 1 olanında 1 dairesi yıkılmıştı. Yani azdan az, çoktan çok gitti.

Şamil Tayyar İslahiye’de doğmuş büyümüş, yaşamış bir gazeteci. Sonrasında Allah Nasip etti Ak Parti Gaziantep Milletvekili oldu. MKYK üyesi oldu. Vekilliği ve MKYK üyeliği döneminde İslahiye ve Nurdağı bölgelerine sayısız hizmetlerin gelmesine vesile oldu.  Bunlardan en önemlileri Kılavuzlu Barajı, Doğalgaz, Organize sanayi bölgesi, Okullar, Çevre yolu…vb

Şamil Tayyar, Yıllar önce  memlekette ki baba ocağından duman tütmeye devam etsin diyerek babasının evini satın aldı. Evde her ne kadar kardeşi yaşasa da ev kendisinin eviydi. Depremde evi yıkılan her İslahiye’li vatandaş gibi oda hak sahipliği başvurusunda bulundu. Hak sahipliği başvuruları üzerinden yapılan Toki kura çekimlerinde kendisine de İslahiye 1. Etap GK3’de 2+1 bir daire çıktı. Aynı binadan giriş kat’ta bana çıktı. Benim yıkılan evim 3. Kat 180 metrekare çıkan ev 85 M2. Üstelik şimdi fiyat belirtilmemiş olsa da Devlet (Toki) bu konuttan dolayı benden 1.5 Milyon ile 2 milyon arası para alacak. Aynı Şekilde Şamil Tayyar’dan da para alacak. Zengin işadamından da, alacak, Çoban Ahmet emmi’den de alacak. Yani kimseye bedava verilen bir daire filan yok.

Ne olur yani bu memleketin çocuğu, Bu memlekete hizmet etmiş birisine daire çıkarsa kıyamet mi kopar? Yahu kardeşim sen nasıl depremzede isen oda Depremzede. Senin evin yıkıldığı gibi onun da evi yıkılmış. Onun suçu bu Memlekete Milletvekili olarak MKYK üyesi olarak hizmet etmek mi? Ağa’ya, paşaya, Bey’e kuyumcuya, çiftçiye çıkınca sorun yok. Devletin çektiği kura ile ev çıkan başka hiç siyasetçi yok mu?

Beyler Deprem bile sizi akıllandırmamış, Adamın Hak sahipliği olmadan  avantadan ev verilmişse gelin hep birlikte linç edelim, haksızlığa karşı haykıralım. Ama oda sizin gibi depremde evini kaybetmiş mağdur olmuş birisi. Bu kadar öfke, bu kadar kin, bu kadar nefret niye? Onun suçu sizin hayal edemediklerinizi gerçekleştirmiş olmak mı?

Bazı Troller ve Sözde siyasetçiler  Depremzede Şamil Tayyar’a Toki kurasında ev çıkmasını siyasi istismar konusu haline getirince Şamil Tayyar sosyal Medya hesabından yaptığı paylaşımda “   Kuradan çıkan ve bedeli mukabili satılacak olan  85 metrekarelik kasaba evi bir siyasi istismara dönüştü. Haksız da olsa bu istismarın Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin gayretine gölge düşürmesini, bize gönül veren tek bir dostumuzun bile yüreğinde şüpe oluşmasını istemem Bu sebeble hak sahipliğinden feragat ettim” diyerek Hak sahipliğinden feragat ediyor.

Şimdi Bunu siyasi İstismar yapan İSTİSMARCILAR BİR YERLERİNE KINA YAKSINLAR.

İslahiye ve Nurdağı Bölgesinde 1987 yılından beri gazetecilik yapıyorum, Bu süre içerisinde İslahiye ve Nurdağı bölgesine Hizmet etmeye niyetli çok sayıda iş adamını, siyasetçiyi  maalesef atılan çamurlar yüzünden kaybettik. Mesala Fikret Öztürk, Levent Erdoğan, Yılmaz Göldağı, Hacı Çapar, Süleyman Yağız, Ayşe Gürocak…vb gibi say say bitmez. Bunlarda Memlekete hizmet aşkı ile çıktıkları yolda önüne barikat konulan isimlerden bazıları. Son Kurban’da maalesef Şamil Tayyar. Bakın beyler Şamil Tayyar Benim babamın oğlu değil, ortaklığım, işbirliğim filan da yok ama ben kim zora düşerse, haksızlığa uğrarsa onun yanında yer alırım. Ondan dolayı da Bugün Şamil Tayyar’a yapılan haksızlığın karşısındayım.

İslahiye’de yaşayan Bir Depremzede Gazeteci olarak, Haksızlıklar karşısında duran birisi olarak Bende AYNI BOLKTA ÇIKAN 2+1 Dairemi Şamil Tayyar’a Kabul ederse Kendisine İlçelerimize yaptığı hizmetten dolayı Feragat etmeye hazırım.

 

 

 

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL