Örnek Resim
Ekonomi Genel Güncel Sağlık SonDakika

TAHTAKÖPRÜDEKİ BALIK ÖLÜMLERİ NEDEN OLUYOR?

İslahiye Tahtaköprü barajında yaşanan Balık ölümleri dolayısıyla İnceleme başlatılırken, Balıkların ölüm nedeni araştırılıyor. İslahiye’de Tahtaköprü baraj gölü olarak bilinen bölgede yaşayan balıkların öldüğü yolundaki haberler sonrasında İslahiye İlçe Tarım ve..

TAHTAKÖPRÜDEKİ BALIK ÖLÜMLERİ NEDEN OLUYOR?

İslahiye Tahtaköprü barajında yaşanan Balık ölümleri dolayısıyla İnceleme başlatılırken, Balıkların ölüm nedeni araştırılıyor.

İslahiye’de Tahtaköprü baraj gölü olarak bilinen bölgede yaşayan balıkların öldüğü yolundaki haberler sonrasında İslahiye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri Balıklarım ölüm nedeniyle ilgili inceleme başlattılar.

Tahtaköprü Barajı’nın Ağalarobası Mahallesi kıyısında çok sayıda ölü balık olduğunu fark eden çevredekiler, durumu yetkililere bildirdi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, ölü balıklarla sudan numune alarak inceleme başlattı.

İslahiye Belediyesi yetkilileri de barajdan numune alarak çalışmalara destek veriyor.

Yetkililer, balık ölümlerinin suyun ısınması sonucu oksijensizlikten kaynaklı olabileceğini söylerken, kesin nedenin ise araştırma sonrasında belli olacağı ifade edildi.

SUYA İLAÇ MI ATILDI?

İslahiye Tahtaköpür barajında özellikle sığ bölgelerde çok görülen balık ölümlerinin vatandaşların  Tarımsal üretimlerini İlaçladıkları bir döneme denk gelmesinden dolayı, acaba bölgede ilaçlama yapan bir veya birkaç vatandaş artık ilaçlarını suya mu döktüler sorunuda  akıllara getiriyor.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL