Örnek Resim
Dünya Ekonomi Genel Güncel SonDakika

TAHTAKÖPRÜDE SU SEVİYESİ YÜKSELDİ

Son dönemlerde yağan kar ve  yağmur ile birlikte İslahiye ve Amik ovasını sulayacak olan Tahtaköprü barajında su seviyesi 128 milyon metreküp’e ulaştı. Son dönemlerde yağan kar ve  yağmur ile birlikte..

TAHTAKÖPRÜDE SU SEVİYESİ YÜKSELDİ

Son dönemlerde yağan kar ve  yağmur ile birlikte İslahiye ve Amik ovasını sulayacak olan Tahtaköprü barajında su seviyesi 128 milyon metreküp’e ulaştı.

Son dönemlerde yağan kar ve  yağmur ile birlikte İslahiye ve Amik ovasını sulayacak olan Tahtaköprü barajında su seviyesi 128 milyon metreküp’e ulaştı.

İslahiye’deki bazı bölgeleri ve Hatay amik ovasını sulayacak olan Tahtaköprü barajı son dönemlerde kuraklık tehlikesi ile karşıkarşıya kalmıştı. Ocak ayında yağan kar ve sonrasında yağan yağmurlar ile birlikte  Tahtaköprü Barajı’nda su seviyesi 128 milyon metreküpe ulaştı.

İslahiye Ziraat Odası Başkanı Mehmet Köse, Hatay’ın Amik Ovası’nı besleyen Tahtaköprü Barajı’ndaki su seviyesinin mevsimsel yağışlarla ve “son 54 yılın en şiddetlisi” olarak değerlendirilen kar yağışıyla çiftçinin yüzünü güldürdüğünü belirtti.

Barajdaki su seviyesinin geçen yıl ocak ayında 45 milyon metreküp olduğunu, yetkililerinden aldıkları bilgi doğrultusunda barajda doluluk oranının 128 milyon metreküpe ulaştığını aktaran Köse, “Mevsimsel yağışların devamıyla su seviyesinin 200 milyon metreküpe çıkacağı bekleniyor. Bölge çiftçileri ise son yağışların ilçenin ana ürünleri başta kırmızı biber, üzüm olmak üzere diğer tüm ürünlerin rekoltelerini olumlu yönde etkileyeceğini, yer altı sularının ise zenginleşeceğini bize belirtti.” dedi.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL