Örnek Resim

ŞUBELERE RET YETKİSİ VERİLMELİDİR

İlçe Gazeteleri adına konuşan İslahiyenin Sesi Gazetesi Genel Müdür V. Ve Nurdağı Gazetesi Kurucusu Abdullah Bilgiç, Basın ilan Kurumu aracılığıyla yapılan ihale ilanlarında ilçe gazetelerinin haklarının korunması için Basın İlan..

ŞUBELERE RET YETKİSİ VERİLMELİDİR

İlçe Gazeteleri adına konuşan İslahiyenin Sesi Gazetesi Genel Müdür V. Ve Nurdağı Gazetesi Kurucusu Abdullah Bilgiç, Basın ilan Kurumu aracılığıyla yapılan ihale ilanlarında ilçe gazetelerinin haklarının korunması için Basın İlan Kurumu Genel  Müdürlüğü tarafından Şube Müdürlüklerine Yasalara aykırı şekilde gelen ilan yayın talepleri karşısında Ret yetkisi verilmesi gerektiğini söyledi.

İcra İlanlarındaki Sıkıntı ve sorunların çözüme kavuşturulması gerektiğini Söyleyen Abdullah Bilgiç, İcra İflas kanununda bir değişiklik yapılması gerektiğini ifade ederek, İlanların yayınlanmasındaki İcra Müdürlerinin Takdir yetkilerinin kaldırılması yada sınırlandırılması gerektiğini belirterek, “Yasada Tarafların Menfaatine göre takdir yetkisi kullanılır diyor ama Nurdağı İcra dairesi Müdürlüğü 1 yılı aşkın süredir tüm İcra ilanlarını Nurdağındaki Gazetede yayınlatmak yerine Borçluyu ve alacaklıyı daha da mağdur ederek Sözde ulusal basında yayınlatmaktadır.

KAYIP KAÇAKLAR ENGELLENMELİ

İlçe Gazeteleri adına konuşan İslahiyenin Sesi Gazetesi Genel Müdür V. Ve Nurdağı Gazetesi Kurucusu Abdullah Bilgiç, Gazetelerin bugün için yaşadığı en büyük sıkıntılardan bir tanesinin Kayıp ve Kaç ilanlar olduğunu söyledi.

İlçe Gazeteleri adına konuşan İslahiyenin Sesi Gazetesi Genel Müdür V. Ve Nurdağı Gazetesi Kurucusu Abdullah Bilgiç, Pandemi sürecinde artan maliyetler sonrasında Gazetelerin maliyeti 5 katına çıkmış, Gazete sahipleri gazetelerini yaşatmak için mücadele veriyorlar. Bu kapsamda Basın İlan kurumu Genel  Müdürlüğü tarafından Resmi ilan ücretlerinde yapılan % 71’lik artış dolayısıyla teşekkür ediyoruz. Ama asıl sorunun çözümlenmesi için Kayıp Kaçak ilanların Engellenmesi gerekiyor.

4734 Sayılı Kamu İhale Kanununda İhaleyi yapan kurumun ve İşin yapılacağı yerin farklı olması durumunda ihale ilanının hem işin yapılacağı yerde, hem de ihaleyi yapan kurumun bulunduğu yerde yapılması gerekmektedir. Ancak günümüzde kamu kurumlarının uygulamasının büyük çoğunluğunda yalnızca ihale yapan kurumun bulunduğu yerde ihale ilanı yapılmaktadır. Yani İl müdürlükleri tarafından ilçelerimiz adına yapılan ihalelerden dolayı bizler ilçe gazeteleri olarak mağdur olmaktayız. Yine il müdürlükleri tarafından yapılması gereken ihalelerin Genel müdürlükler tarafından yapılması durumunda da İl Gazeteleri mağdur olmaktadır. Buradaki sorunu çözüp ilanların yapılış usulü ve yayın usülünu yasaya uygun hale getirtirsek Kayıp kaçakları ortadan kaldırmış oluruz. Böylelikle de sıkıntı içinde olan gazetelerin sorunları çözümlendiği gibi yerelde ki esnaflarında kalkınmasını sağlamış oluruz.

 

 

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL