Örnek Resim
Ekonomi Genel Güncel Siyaset SonDakika

SORUMLULAR ADALETE HESABINI VERECEKLER

İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural Bazı basın organlarında ve Sosyal Medya hesaplarında yer alan Belediye’nin Kum ocağı ile halkı aldatarak algı operasyonu yapılmaya çalışıldığını, bunu yapanların adalet karşısında hesabını vereceğini..

SORUMLULAR ADALETE HESABINI VERECEKLER

İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural Bazı basın organlarında ve Sosyal Medya hesaplarında yer alan Belediye’nin Kum ocağı ile halkı aldatarak algı operasyonu yapılmaya çalışıldığını, bunu yapanların adalet karşısında hesabını vereceğini söyledi.

İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, İslahiye Belediyesi hakkında bazı basın organlarında ve sosyal medya hesaplarında yer alan haberler ile ilgili olarak İslahiye Belediye Başkanlığı makamında bir basın toplantısı düzenleyerek iddialarla ilgili açıklamalarda bulundu.

AĞAÇ KATLİAMI DEĞİL, BÖLGEDE AĞAÇ DİKİYORUZ

“Bahsedilen kum ocağı, daha önce Karayolları Müdürlüğünce işletilen bir kum ocağı olup, bulunduğu saha Orman Genel Müdürlüğü Kahramanmaraş Bölge Müdürlüğü kayıtlarında ‘orman toprağı, taşlık, vasıfsız çalılık’ diye geçiyor. Burada ne ağaç katliamı ne de yeni yer açmamız söz konusu Değildir.

Tam tersine biz bu taşlık ve kayalık alan başta olmak üzere Yeşil İslahiye imar etmek için ciddi projelere imza atmış bir belediyeyiz.

Bahsedilen Kum ocağı bölgesine diktiğimiz ağaçlar’ın yanısıra Geçtiğimiz yıl aşırı yağan kar’dan dolayı İlçemizin yeşillenmesi ve üreticilerimizin mağduriyetlerinin engellenmesi için Gaziantep Büyükşehir Belediyemiz işbirliği ile 100 Bin Zeytin fidanı dağıtımı yaptık. Bunun yanında 140 bin fidan dikimi yaptık.Yani İlçe nüfusumuzun iki katı kadar yalnızca bir yılda ağaç diktik.

Bunun yanında Tema Vakfı ile birlikte organize ettiğimiz projelerle her yıl ilçemizin muhtelif bölgelerinde ağaçlandırma çalışmaları yapıyoruz. Bakın Tema vakfı bize bu konudaki duyarlılığımızın nişanesi olarak bunu bize takdim etmiştir.

İSTİFA ETMEYE HAZIRIM, YALANCILARDA HAZIRMI?

Bu sahada benim ağaç katliamı yaptığımı hatta bir tek ağacın kesildiğini ve Orman İşletme Şefi Ümran Pınar’ın ilçeden alınmasıyla ilgili tasarrufumun olduğunu ispat ederlerse, şerefim ve namusum üzerine ben belediye başkanlığı görevini bırakmaya hazırım. Peki, bu karalama kampanyasını yürütenler de bunu yapacaklar mı?” onlarda istifa edecekler mi dedi?

KUM OCAĞIMIZ KAÇAK DEĞİL RUHSATLI

İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, İslahiye Belediyesi tarafından Boğaziçi mahallesinde bulunan Kum ocağının birileri tarafından algı operasyonu yapmak adına kaçak olarak ifade edildiğini , bunun kocaman bir yalandan ibaret olduğunu kum ocağının Ruhsatlı olduğunu ifade etti.

İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural İddiaların odağındaki Kum ocağının bulunduğu alanın 2018 yılı ve 2022 yılı uydu görüntülerini paylaşarak, Bahse konu ocağı Kaçak olarak ifade ederek algı operasyonu yapmaya çalışıyorlar. Biz 2018 yılında  Enerji ve Tabi kaynaklar bakanlığı Maden işleri genel müdürlüğü Kamu kurum ve kuruluşları  Hammadde üretim izni belgesi ile ocağımıza ruhsatımızı aldık. Akabinde Çevre ve şehircilik bakanlığından CED raporu ve diğer yasal süreçlerin tamamlanması ile ilgili çalışmalarımızı tamamladık. Yani Kum ocağımızın hem ruhsatı hemde Çed raporu mevcuttur.

SAHA GENİŞLETİLMESİ SÖZ KONUSU DEĞİLDİR

Bizim belediye olarak Karayolları Genel Müdürlüğü ve Orman Bölge müdürlüğünden aldığımız alanda herhangi bir taşım veya alan genişletilmesi olayı söz konusu değildir diyen İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, Çünkü biz şuana kadar bu alanda bulunan malzemeden hiç malzeme kullanmadık. Leçe bölgesi olarak bilenen bölgede tarım arazilerinin ayıklanması ve Tarım’a kazandırılması amacıyla yürütmüş olduğumuz çalışmalar kapsamında bu ocağa getirmiş olduğumuz  malzemeleri burada işleyerek Parke taşı yapımında kullanmaktayız. Burada işlenen malzemeye baktığınızda sahadaki malzemenin bu bölgedeki malzemeden farklı olduğu açık bir şekilde görülmektedir dedi.

SAYIŞTAY RAPORUNDAKİ OCAK KARAYOLLARINA AİT,BELEDİYEMİZE DEĞİL

Kahramanmaraş Orman Bölge müdürlüğüne durum tesbiti için yazı gönderilen alanın Karayolları tarafından 2016 yılında kullanılan ve 2018 yılında terk edilen ancak, bazı ilgililer tarafından kapatıldığı bilgisi kayıtlara girmediği için açık gözüken alanın durumunun tesbit edilmesi istenmiştir. Ancak bu olay art niyetli bir şekilde Bazı Basın ve Yayın organları ile sosyal medya hesaplarında sayıştay tarafından Karayollarına ait alanın durum tesbiti istenmesine rağmen sanki belediyenin alanının tesbiti yapılması istenmiş gibi ifade edilmektedir.

Burada tamamen art niyet ve çamur at izi kalsın  zihniyeti bulunmaktadır.

KUM OCAĞIYLA İLGİLİ TUTANAK TUTULMUŞTUR

İslahiye Orman İşletme şefliğinden geçici görevle merkeze çekilen Orman İşletme şefi Ümran Pınar Güder’in Belediye’ye ait kum ocağı alanında  bazı orman işletme memurlarından tutanak tutmalarını istediği, memurların tutmayıp, durumu belediye başkanına ilettiklerinin, daha sonra Orman İşletme şefi tarafından tutanak tutulduğunu bundan dolayıda orman işletme şefini görevden aldırdıklarının  kocaman bir yalan olduğunu ifade etti.

İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural,Satıştay tarafından daha önce Karayolları tarafından kullanılan ve şuan için hiçbir kurum tarafından kullanılmayan ocağın durumu hakkında tutanak tutulmasının talep edildiğini, ancak buna rağmen Önce Orman İşletme memurları tarafından, sonrasında da hem memurlar hemde Orman İşletme şefi Ümran Pınar Güder’inde aralarında bulunduğu bir ekip tarafından tutanak tanzim edildiğini söyledi.

Bu konuda Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada da alanda 2 defa inceleme yapıldığını herhangi bir limit aşımı olmadığı yolunda yapılan tutanaklar sonrasında Orman İşletme şefinin de aralarından bulunduğu bir ekip tarafından 3 kez yapılan tutanakta ta herhangi bir aşımın söz konusu olmadığı,herhangi bir usulsüzlük olmadığına dair orman muhafaza memurları ile birlikte bizzat orman işletme şefi tutanak tutmuştur. Denilmektedir.

Yani Orman Bölge Müdürlüğü’de yaptığı açıklamada bölge ile ilgili, 3 kez tutanak tutulduğunu ve herhangi bir usulsüzlük olayının söz konusu olmadığını ifade etmektedir. Yani bu iddiada kocaman bir yalandan ibarettir.

MEMLEKETE HİZMET İÇİN PARKE TAŞI ÜRETİYORUZ

İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural tartışmaların odağındaki Kum ocağı bölgesinde belediye’nin şantiye kurduğunu, bu şantiyede Belediyenin farklı bölgelerden getirmiş olduğu malzemelerin ocakta kırılarak memlekete hizmet için parke taşı ürettiklerini söyledi.

İslahiye Belediyesinin Kısıtlı kaynaknaları ile İlçeye hizmet etmeye çalıştıklarının altını çizen belediye Başkanı Kemal Vural, ben kendi parke taşımı üretmesem,  Farklı ihtiyaçlarımı kendim belediye olarak yapmayıp dışardan almaya kalksam ilçeye hizmet yapmamız mümkün değil.

Biz burada ürettiğimiz parkeler ile ilçemizin muhtelif bölgelerinde parke taşı döşüyoruz. Kaldı ki Parke taşı üretiminde kullandığımız Kum ve diğer malzemeleri bölgede farklı yerlerde bulunan kum ocaklarından satın alıyoruz. İşte Kum ocaklarından satın aldığımız kumların dökümleri diyerek civardaki kum ocaklarından satın aldıkları kum bilgilerini basın mensupları ile paylaştı.

MECLİSTEN TAM DESTEK

İslahiye Belediyesinin Ak Partili Meclis üyeleri ve MHP’li meclis üyeleri belediye Başkanı Kemal Vural’a tam destek vererek, başkanın yanında olduklarını ifade ettiler.

Ak Partili Meclis üyesi Ahmet Arslan, Yakup Koç, MHP’li Meclis üyesi Mehmet Karakuş İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural’ın konu ileilgili yaptığı basın açıklamasına katılarak Başkanın haklı olduğunu, haksız bir şekilde karalama kampanyasına maruz kaldığını, haklı süreçte sonuna kadar başkanın yanında olduklarını söylediler.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL