Örnek Resim
Eğitim Genel Güncel SonDakika Teknoloji

SANAL GERÇEKLİK LABORATUVARI KURULDU

İslahiye’de bulunan Cemil Meriç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi tarafından ‘Biruni Sanal Gerçeklik Laboratuvarı’ kuruldu. Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerden etkilenen ilçelerden olan İslahiye’de, öğrencilerin laboratuvarda kurulan..

SANAL GERÇEKLİK LABORATUVARI KURULDU

İslahiye’de bulunan Cemil Meriç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi tarafından ‘Biruni Sanal Gerçeklik Laboratuvarı’ kuruldu.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerden etkilenen ilçelerden olan İslahiye’de, öğrencilerin laboratuvarda kurulan sanal gerçeklik gözlüğüyle eğitimlerine katkı sağlanması amaçlanıyor. Kurulan laboratuvarda öğrencilerin bilimle birleşeceğini aktaran Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alpaslan Ceylan, öğrencilerin kurulan laboratuvarda birçok şey öğrenebileceğini söyledi. İslahiye Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu da laboratuvarın hayırlı olmasını diledi.

İslahiye’de bulunan Cemil Meriç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne Kırgızistan- Türkiye Manas Üniversitesi tarafından “Biruni Sanal Gerçeklik Laboratuvarı” kuruldu.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerden etkilenen ilçelerden olan İslahiye’de, öğrencilerin laboratuvarda kurulan sanal gerçeklik gözlüğüyle eğitimlerine katkı sağlanması amaçlanıyor.

Programda konuşan Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alpaslan Ceylan, öğrencilere başarı diledi.

Kurulan laboratuvarda öğrencilerin bilimle birleşeceğini aktaran Ceylan, öğrencilerin kurulan laboratuvarda birçok şey öğrenebileceğini söyledi.

İslahiye Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu da laboratuvarın hayırlı olmasını diledi.

Daha sonra laboratuvarın açılışı yapıldı, öğrencilere kurulan cihazlar hakkında kısa eğitim verildi.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL