Örnek Resim

ŞAMİL TAYYAR GİBİ GÜÇLÜ VEKİLLERE İHTİYACIMIZ VAR

6 Şubat 2023 İslahiye, Nurdağı için Kara gün. Birkaç dakika süren Yüzyılın afedi ile birlikte  Nurdağı Neredeyse tümüyle haritadan silinirken; İslahiye’de %60 civarında haritadan silinmiş oldu. Önümüzde İslahiye ve Nurdağının..

ŞAMİL TAYYAR GİBİ GÜÇLÜ VEKİLLERE İHTİYACIMIZ VAR

6 Şubat 2023 İslahiye, Nurdağı için Kara gün. Birkaç dakika süren Yüzyılın afedi ile birlikte  Nurdağı Neredeyse tümüyle haritadan silinirken; İslahiye’de %60 civarında haritadan silinmiş oldu.

Önümüzde İslahiye ve Nurdağının Yeniden İmar ve İhya edilmesi ile ilgili ciddi bir sorun var ve Bu sorunun çözümlenebilmesi için geçmiş dönem Ak Parti Gaziantep Milletvekilliği yapan Şamil Tayyar gibi güçlü isimlere ihtiyacımız var.

Şamil Tayyar Öncesi İslahiye ve Nurdağı Yatırımları, Şamil’in vekilliği dönemindeki yatırımlar ve Vekilliği sonrasındaki yatırımlara baktığımızda bunu çıplak gözle çok rahat bir şekilde görüyoruz. Ve Ben onun için diyorum ki Gerçekten Şamil Tayyar veya Şamil Tayyar gibi tuttuğunu koparan, masaya yumruk vurabilen güçlü ve Memleket sevdalısı vekillere ihtiyacımız var.

Şimdi partilere bakıyorum ADAY ADAYI ENFLASYONU YAŞANIYOR. Bunların büyük bir kısmı sanırım partilerin Genel Merkezlerinin Deprem bölgesindeki aday adaylarından para almamasından kaynaklanıyor. Adamın akşam canı sıkılıyor sabah gidip iki resim bir dilekçe verip aday adayı oluyor. Belki piyango çıkar vekil olurum, süper emekli maaşı alırım yada adım Vekil aday adayı olsun diye müracat eden çok sayıda insan var.

Yahu kardeşim senin kendine hayrın yok ki İlçene ülkene hayrın olsun. Sahi piyango çıksa vekil olsan İslahiye ve Nurdağı İçin ne yapacaksın? Bir projen filan var mı? Mesala Bu deprem yaramızı nasıl saracaksın?

Deprem oldu, evlerimiz, İşyerlerimiz, Hayallerimiz, Geçmişimiz Enkaz altında kaldı, Binlerce İnsanımız Hayatını kaybetti, binlerce Kadın kocasız, Koca kadınsız, Çocuk anne ve babasız kaldı. Yada binlerce Hane olduğu gibi kapandı. Geriye kimsesi kalmadı.

Ama bizim sesimizi duyan olmadı. Vekillerimiz İslahiye ve Nurdağı diye Gaziantep’in bir ilçesi olduğunu Şamil Tayyar’ın İslahiye ve Nurdağını ziyaret edip vatandaşlar ile buluşmasından sonra hatırladılar. Oda sırf Şamil gitti bizde gidelim anlayışı ile geldiler sanırım. Geldiler de ne ettiler dertlerimize Derman mı oldular? Yaralarımızı mı sardılar? İki şov yapıp enkazların önünde yalnız veya üç beş kişi ile resim çektirip sosyal medya hesaplarında paylaşıp çekip gittiler.

Depremden sonra Gündemde Hep Kahramanmaraş, Hatay ve Adıyaman konuşuldu Gaziantep neredeyse hiç konuşulmadı neden çünkü  Gaziantep Merkez Depremden ciddi anlamda etkilenmedi etkilenen iki Üvey evladı İslahiye ve Nurdağı Olduğu için hiçte umurlarında bile olmadı. Birinci Depremin Merkez üstü Nurdağı Şatırhöyük olmasına rağmen, Afad kayıtlarında Kahramanmaraş depremi olarak lanse edildi. Yardımlar, koşuşturmalar, yatırımlar hep maraş’a yönlendirildi.

Benim İslahiye’lim Benim Nurdağ’lım öksüz ve yetim kaldı. Neden mi Mecliste ona sahiplik edecek bir vekili olmadığı için. Depremin Üzerinden 45 gün geçmiş, Bırakın Kalıcı konutları, Konteyner yada prefabrik kentleri Hala Çadır alamamış yüzlerce insanımız var. Diğer tarafta çadırı alıp hayvanlarına kullananlar, yada Yaylaya, pikniğe filan gidersem kullanırım diye saklayanlar var. Peki Konteyner ve Çadır alamamış İslahiye’li ve Nurdağ’lının suçu ne?

Gaziantep’in Şovmen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na bakıyoprum Farklı bölgelerde şov yapıyor! Ama bir gün gelip te İslahiye veya Nurdağı’nda Kimsenin imdadına koşmadı. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’da ortalarda yok. Bizim Gariban Fatma Bacı arada bir gelip gidiyor Onun da Maalesef ekibi olmadığı için bölgemize yeterince faydalı olamıyor. İstanbul’dan  Eyüp Sultan Belediye Başkanı Deniz Köken Geliyor Memleketin İhya sürecine katkıda bulunuyor. Eskişehirden Tepebaşaı Belediyesi 3 gün gelip aşevi kuruyor, Antalya’dan farklı illerden geliyorlar Aşevi yada farklı katkılar sunuyorlar da Bizim Tahmazoğlu ve Fadıloğlu şurdan çağırsam duyulacak il merkezinden Kalkıp İslahiye ve Nurdağı’na gelemiyorlar? E Mahmet yorum yarın Yarın Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına sulanıyorsun. Kaza- ı kudret aday olursan Hangi yüzle Gelip İslahiye’li ve Nurdağ’lıdan OY İSTEYECEKSİN.

Mehmet böyle de diğer Beyaz Antepliler çok mu Farklı Dersiniz elbette hayır. Mesala Türkiye’nin herhangi bir ilinden hiç yardım gelmese, Kızılay, Afad, Diğer gönüllü kuruluşlar olmasa bile Gaziantep’in Yalnızca Organize Sanayi bölgesinde bulunan  OSB Başkanı Cengiz Şimsek ve sözüm ona Rekortmen Fabrikatörleri İslahiye ve Nurdağı’nın Tüm ihtiyaçlarını Çadır, Konteyner, Yemek, Gıda aynı anda çözebilecek ekonomik yeterliliğe sahipken onlarda ortada yok.

43 milyon 250 bin m2 alanıyla Türkiye’nin en büyük organize sanayi bölgesi olan Gaziantep ve 5 bölgeden oluşan OSB’nin Başkanı Cengiz Şimşek öncülük etmiş olsa 500 Fabrikatör 20’şer adet Konteyner bağışlasalardı İslahiye ve Nurdağı’nın tamamının Konteyner İhtiyacı aynı anda çözülmez miydi? 20 Konteyner Hangi fabrikatöre ağır bir yük oluştururdu. Ben İnanıyorum ki yalnızca Fabrikalarını Yalnızca  Bir gün İslahiye ve Nurdağı için çalıştırmış olsalardı bizim bugün bırakın çadırı Konteyner ihtiyacımız bile kalmazdı. Mesala Gaziantep’in ve Türkiye’nin en büyüklerinden  olan KONUKOĞLU neredeydi dersiniz. Ben Onları da İslahiye ve Nurdağı’nda göremedim. Ama Tümosan Traktörü İslahiye’de sahada gördüm.

 

Gaziantep Valisi Sayın Davut Gül, Dün İtibarıyla 215 Bin Haneye Gaziantep Genelinde Deprem Yardımı yapıldığını söylüyor. Gaziantep’te evi hasar görmeyen vatandaşa para dağıtan bu kişiler İslahiye ve Nurdağı’nda Evi, İşyeri yıkılmış, her şeyi enkaz altında Kalmış İslahiye ve Nurdağı’nda yaşayan Binlerce Vatandaşa Hala Tek kuruş ödeme yapılmamış. Hiçbir yardım ulaştırılmamış. Peki Bizim vekiller ne yapmışlar bu sorun karşısında Kocaman bir hiç? Birisi de Çıkmış iş olsun diye Nurdağına bir kamyon patetes göndermiş onu dağıttırıyor? Bravo sayın vekil kutluyorum sizi.

Sevgili İslahiye’li ve Nurdağ’lı hemşehrilerim; 14 Mayısta seçim var ve sandık önümüze geliyor. Eğer Bu memleketi seviyorsanız ve yaralarımızın en kısa zamanda sarılmasını İstiyorsanız İslahiye ve Nurdağı Bölgesinin Mecliste güçlü bir şekilde temsil edilmesi yolunda El Birliği yapalım. Cumhur İttifakı Cephesinde Şamil Tayyar gibi güçlü bir Vekil, Millet ittifakı cephesinde yine aynı şekilde tuttuğunu koparacak bölgemiz insanları aday gösterilmediği takdirde bizlerde sandıkta gereğini yapalım.

Bize bizden başkasının faydası yok. Bunu Deprem de bir kez daha görmüş ve yaşamış olduk.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL