Örnek Resim

SABRIMIZI TAŞIRMAYIN BEYLER!

Yıllarca İslahiye ve Nurdağı Bölgesinde yetişen Güzelim biberimizi elimizden yok pahasına alıp, işleyen sonra üzerine kendi markasını vurarak satan Maraş’ın gözü doymayan beyleri, Sizin bizim “ İslahiye Biberi” markamızla derdiniz..

SABRIMIZI TAŞIRMAYIN BEYLER!

Yıllarca İslahiye ve Nurdağı Bölgesinde yetişen Güzelim biberimizi elimizden yok pahasına alıp, işleyen sonra üzerine kendi markasını vurarak satan Maraş’ın gözü doymayan beyleri, Sizin bizim “ İslahiye Biberi” markamızla derdiniz ne?

İslahiye ve Nurdağı Bögesi Ovaları Allahın verdiği harika bir nimettir ve bu uçsuz bucaksız ovalarda bir tarafta Biber, diğer tarafta ise Üzüm yetişir. Ancak Yıllarca Gerek siyasilerimizin bu konudaki yetersizliği, gerek vatandaşlarımızın bilinçsizliği, gereksede siyaset ve bürokrasidekilerin önemsememeleri sonrasında Benim ekip yetiştirdiğim, aramosında, tadında ilmek ilmek emeğim olan Biberimi daha tarladayken, maraşlı biber tüccarlarına, üzüm’ümü ise Hatay’lı tüccarlara kaptırmak zorunda kaldım.

Yıllarca Benim İslahiye’li ve Nurdağlı Çiftçimin binbir emekle yetiştirdiği biberi alan çiftiye peşin para bile vermeyip kartvizitin arkasına şu tarihte parası ödenecek diye not yazıp gönderen Maraşlı biber tüccarları, Sözüm ona fabrika sahipleri biberi işledikten sonra Türkiye geneline ve Yurtdışına Maraş biberi diye sattılar, Çok büyük paralar kazandılar, gözleri doymadı binbir türlü hile ile biber üretimi yaptılar sonrasında ise Gerek alfatoksin, gerekse de diğer katkılar dolayısıyla Maraş biberi ismi geçerliliğini kaybetti.

Son dönemlerde biraz daha bilinçli hale gelen İslahiye’li ve Nurdağ’lı biber üreticileri, kendi ürünlerini tamamen doğal ve natürel bir ortamda  üreterek işleyip gerek Türkiye, gerekse de Dünya piyasınana sunmaları ve kabul görmesi bizim olaylara daha net bir şekilde bakmamızı sağladı.

Gaziantep Ticaret Borsasının başvurusu sonrasında 5 Ocak 2022’de “İslahiye biberi” olarak Tescillendik ve artık kendi markamız ile yolumuza devam edeceğiz derken, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası , “İslahiye biberi” coğrafi işaretinin iptali talebiyle Ankara 5. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesinde dava açıyor. Aç Kardeşim aç. Açmazsan Hatırım Kalır. Sen İstediğin kadar dava aç Benim Çiftçimin ürettiği, benim bölgemin tad verdiği ürünü sahiplenip, artık kendi adın ve markanla satma dönemi bitti.

Siz bu başlatmış olduğunuz Dava süreci ile Bizim Sabrımızı zorlamanın ötesine gidemezsiniz. Sonra size İşlenmemiş biber satmayı da bırakırsak işleyecek, paketleyecek biber dahi bulamazsınız. Benden söylemesi. Yol yakınken  bu yanlışınızdan dönün. İslahiye ve Nurdağlı Çiftçileri Kızdırırsanız Bizim bölgeden 1 Kğ bile biber alamazsınız.

Şimdi benim İslahiye’li siyasilerden ve Bürokrasiden bir isteğim var. Biber işimiz Tamam. “ İslahiye Biberi” olarak Tescillendirdik. Sırada Üzümlerimiz var. Gelin şu üzüm tescil işimizi’de halledelim. Bizim üzümlerle Başkaları Nam salmasın.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL