Örnek Resim

REİS DUYARSA TOKAT DELİSİ YAPAR

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Ak Parti il ve ilçe teşkılatlarında akçeli işlerin konuşulduğu iddiaları ortalığa düştü. 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Yerel seçimler öncesinde..

REİS DUYARSA TOKAT DELİSİ YAPAR

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Ak Parti il ve ilçe teşkılatlarında akçeli işlerin konuşulduğu iddiaları ortalığa düştü.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Yerel seçimler öncesinde Ak Partide aday belirleme konusunda Bazı il ve İlçe teşkılatlarında akçeli işlerin döndüğü, İstifa etmeden adaylık çalışmalarının yapıldığı, Karar defterlerinin saklandığı iddiaları piyasaya bomba gibi düştü. Aman Reis duymasın.

AK PARTİDE GİZLİ ADAYLIK MODASI

Yüksek seçim kurulu tarafından 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Belediye Başkanı ve Meclis üyesi adayı olmak isteyen Memurların ve Siyasi parti başkan ve yöneticilerinin istifa etmeleri için 1 Aralık 2023 tarihi son gün olarak açıklanmıştı. Bu tarihe kadar istifa etmeyen il ve ilçe başkan ve yöneticilerinin aday olmaları Yasal olarak imkansız.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri’nde kamu görevlilerinin istifa etmeleri gereken tarihi 1 Aralık 2023  olarak belirlemişti. Buna göre, kamu görevlileri,  yargı mensupları, siyasi parti il ve ilçe yöneticileri, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) mensupları ile kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, sendikalar, kamu bankaları, üst birlikler ve bunların üst kuruluşlarının, katıldıkları teşebbüs veya ortaklıkların yönetim ve denetim kurullarında görev alanların  aday olabilmek için saat 17.00 itibarıyla görevlerinden ayrılma süreci tamamlandı.

Ak Parti Tüzüğünün alt kademe yöneticisinin aday adaylığı ile ilgili maddesinde; “ Alt Kademe Teşkilat  Yöneticisinin Aday Adaylığı (SPK, m.40/4) Madde 130 – Adayların ön seçim veya teşkilat yoklaması usullerinden birisi ile belirlendiği hallerde; görev yaptıkları yerden aday 127 adayı olan alt kademe teşkilat başkan ve yönetim kurulu üyelerinin, seçim takviminde belirtilen süre içinde görevlerinden istifaları zorunludur.” Denilmektedir.

Buna Rağmen Görevinden İstifa etmeden Belediye Başkan adaylığı çalışması yapan İl ve İlçe Başkanları Hangi yetki ve özel Şartla bunu yapıyorlar? Bundan Reis’in Haberi var mı? Ben Diyorum ki Aman Reis Duymasın. Bir duyarsa sizi’de size akıl veren Genel merkezdeki Akıldanelerinizide derhal görevden alır.

GAZİANTEP’TE 4 BAŞKAN GİZLİ ADAY MI?

Yine yaptığım araştırmalarda Gaziantep’te Başta il Başkanı Murat Çetin, Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, İslahiye İlçe Başkanı Mehmet Arslan ve Nurdağı İlçe Başkanı Mehmet Bali’nin  İl Başkanı Murat Çetin ile yaptıkları değerlendirme sonrasında Adaylık çalışması başlattığı ve görevlerinden istifa etmedikleri iddia ediliyor.

Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin’în Büyükşehir Belediye Başkanlığı veya Şahinbey Belediye Başkanlığı, Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’ın Şehitkamil Belediye Başkanlığı, İslahiye ilçe Başkanı Mehmet Arslan’ın İslahiye Belediye Başkanlığı ve Nurdağı İlçe Başkanı Mehmet Bali’nin Nurdağı Belediye Başkanlığı için Gizli Aday formülü ile çalıştıkları ifade ediliyor.

ŞAHİN’İN ÇİZDİRME OPERASYONUNUN ARKASINDA KİM VAR?

Yine bana gelen İddialara göre Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin ve birlikte hareket ettikleri ilçe Başkanlarının Yapılan temayül yoklaması öncesinde delegelere baskı yaparak Fatma Şahin’i yazmayın Büyükşehir Belediye Başkanlığı için İl Başkanı Murat Çetin ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nu yazın dedikleri iddialar arasında.

GAZİANTEP’E YAZIK ETMEYİN

Beyler Herkes Belediye Başkanı Aday adayı, Hatta adayı da olabilir. Bu en doğal hakkınız ve buna saygım sonsuz. Ama Gelin siyaseti bu kadar kirletip akçeli hale getirmeyelim. Adaysanız İstifa dilekçelerinizi yazın kamuoyuna açıklayın, Çıkın Er meydanına yarışın. Ha sizi Ak Parti aday göstermedi mi Çıkın BAĞIMSIZ ADAY OLUN hepsi bu kadar basit. Ama Akçeli işlerle Gaziantep’e yazık etmeyin.

SİZE BU AKLI KİM VERDİ?

Siyasi Parti Tüzüğü bu kadar açıkken, YSK Kararı bu kadar Net iken size bu aklı kim verdi de Gizli Adaylık çalışması yapıyorsunuz? Size bu aklı veren Adamı Reis duyarsa valla Tokat delisi yapar. Adı Adalet ve Kalkınma Partisi olan bir Partide Adaletsiz ve Hukuksuz bir şekilde Siyaset yapmanıza asla müsaade etmez.

KARAR DEFTERLERİNİZİDE EVE Mİ GÖTÜRDÜNÜZ?

Ak Partide Bazı il ve ilçe başkanlarına bu aklı veren “Üst akılın” “Partinin karar defterlerini eve götürün” kimse karar defterine ulaşmasın dediği de bana gelen iddialar arasında. Eğer Böyle bir şey yoksa Çıkın bu konuda bir karar alın ve aldığınız kararı kamuoyu ile paylaşın. Çünkü Gaziantep Merkez ve ilçelerinde bu dedikoduların ve iddiaların ardı arkası kesilmiyor ve Cadı Kazanı Kaynıyor. Ben sizin için söylüyorum benlik bir durum yok. Aday değilim siyaset’lede işim yok. Yalnızca Topluma karşı kendisini sorumlu hisseden bir Vatandaş ve Gazeteciyim.

FATMA ŞAHİN’E VE GAZİ ŞEHRE YAZIK ETMEYİN

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin en çok borcu olan Büyükşehir Belediyelerinden birisi. Buna Rağmen Fatma Şahin göreve geldiği günden buyana en çok çalışan, proje yapan ve Hizmet üreten Belediye Başkanı.

Çünkü Fatma Hanım Gerek Milletvekilliği, Gerek Kurucu Aile Bakanlığı, Gerekse Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve TBB Başkanlığı ve Yurtdışındaki Farklı bağları ile çok farklı projeler üreterek, ürettiği projelerin büyük  çoğunluğunu Belediye Bütçesinden bir kuruş harcamadan yapıyor. Siz geldiğinizde bu ilişkileriniz olmadığı için tüm hizmetler durmuş olacak. Gelin Ne Gazi Şehre nede Fatma Şahin Başkan’a yazık etmeyin. Fatma Hanım Dünya’ya rol model olmuş bir kadın bu gücü kullanalım ve Gazi şehre daha güzel hizmetler gelmesine vesile olalım.

BANA KARA GÜN DOSTU LAZIM

İslahiye ve Nurdağı 6 Şubat 2023 tarihinde yaşadığı Asrın Felaketinde yerle bir oldu. Biz burada günlerce Aç, susuz, uykusuz soğukta bekledik. Yine ilk imdadımıza Fatma Şahin koştu. Kadın tıpkı Atom Karınca gibi maşallah. Her yere koşuyor, yetişiyor.

Şimdi Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı geçen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Ak Parti İl Başkanı Murat Çetin neredeydiler ben görmedim. Eğer gören duyan bilen varsa bana söylesin bende bileyim.

Deprem felaketinden aylar sonra Kravat takıp gelip bir iki tur atmakla, 100 yada 200 çadır gönderip önünde poz vermekle siyasette olmuyor karagün dostluğu da olmuyor insanlıkta olmuyor.

Benim İki ilçem var Depremde Yıkılmış. Hatta Nurdağı Bu depremden EN ÇOK ETKİLENEN VE EN ÇOK ÖLÜMÜN OLDUĞU YER.

Hadi Murat Çetin’in elinde imkan yoktu, Kendisi’de depremzedeydi onu anlarım Ama Ya sen Tahmazoğlu. Ya SEN NERDEYDİN?  Şov Yapmak için İhtiyacı olmayanlara Ayakkabı, Saat, Bisiklet, Beyazeşya, Paket dağıtmada sınır tanımayan Başkan Sahi sen nerdeydin? Ben Günlerce 1 şise su Bir dilim Ekmek diye Beklerken Sen nerdeydin? Sonrasında Nerdeydin?

Sahi Sonrasında Bir Baktım Gaziantep İn İlçesi Nurdağı Haritadan silinmiş, İslahiye’de % 60 Yıkım olmuş Bizim Şahinbey Belediye Başkanı ve Büyükşehir’in potansiyel Belediye Başkan aday Adayı Tahmazoğlu gitmiş ADIYAMAN’DA TİCARET MERKEZİ YAPIYOR. Yahu Kardeşim bu ne dine ne insanlığa sığar. Peygamberimiz Komşusu açken tok yatan bizden değildir diyor. Biz senin komşunuz Aç Yatıyoruz, Açıktayız sen Kilometrelerce Ötede ne geziyorsun?

Senin Fatma Şahin’le, Ökkeş Kavak’la veya Kemal Vural’la aranda olan kavga yada sevip sevmeme, veya siyasi rekabet..vb şeyler beni ilgilendirmez. Sen gel Şahinbey Belediyesi olarak İslahiye’ye veya Nurdağı’na hizmet et. Yardım Malzemesi gönder, çadır Gönder, Konteyner gönder. O Adıyaman’a yaptığın Ticaret Merkezini İslahiye veya Nurdağı’na yap ki Bende seni bileyim tanıyayım. İslahiye olmadı Nurdağına yap, Nurdağı Olmadı İslahiye’ye yap. Nurdağı yada İslahiye mevcut Belediye Başkanlarının Babasının malı değil, sende onlara yapmıyorsun Millet için yapıyorsun. Ta binlerce kilometre öteden farklı belediyeler, Farklı ülkelerden gelen Müslüman ve Gayri Müslümler Bana yardım eli uzatıp hizmet ederken sen Beni hatırlamıyorsun. Şimdi de çıkıp Büyükşehir Belediye Başkan adayıyım diyorsun. Valla öyle bir şey olursa Sakın İslahiye ve Nurdağı’na Gelme. Dün dar gününde elini Uzatmadığın Depremzede Halk bugün Uzatacağın eli tutmaz benden söylemesi.

ŞEFFAF VE DÜRÜST SİYASET

Ben Şeffaf ve dürüst siyaset’ten yanayım. Belediye Başkan adaylığı için bugünden Kirli ve Akçeli işlere girenler yarın Belediye Başkanı olduklarında Dürüst ve Şeffaf bir yönetim sergiler mi doğrusu pek mümkün değil gibi.

Son olarak Şunu tekrar ifade etmek istiyorum. Bana gelen iddia ve kamuoyunda konuşulanların yalnızca dedikodu olmasını ümit ediyorum. Zira bunlar tam manasıyla doğruysa Ak Parti’de bu işleri yapan Kişileri Reis’in de duyması an meselesidir. Eğer Reis’te bunları duyarsa hepsini Meydanda Tokat delisi yapar benden söylemesi.

 

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL