Örnek Resim

ÖKSÜZ VE YETİM DEPREMZEDEYİ VAKIF NEDEN UNUTTU?

Nurdağı Kömürler Mahallesinde 7 Yaşındaki Kızı ile yaşayan Öksüz ve Yetim Depremzede vatandaş İlknur Şahan Virane evde kendisine uzanacak bir yardım eli bekliyor. Nurdağı Kömürler Mahallesinde 7 Yaşındaki Kızı ile..

ÖKSÜZ VE YETİM DEPREMZEDEYİ VAKIF NEDEN UNUTTU?

Nurdağı Kömürler Mahallesinde 7 Yaşındaki Kızı ile yaşayan Öksüz ve Yetim Depremzede vatandaş İlknur Şahan Virane evde kendisine uzanacak bir yardım eli bekliyor.

Nurdağı Kömürler Mahallesinde 7 Yaşındaki Kızı ile yaşayan Öksüz ve Yetim Depremzede vatandaş İlknur Şahan Virane evde kendisine uzanacak bir yardım eli bekliyor.

Nurdağı Kömürler Mahallesinde Kullanılmayan Okulun lojmanlarında yaşam mücadelesi veren ve 7 yaşındaki kızı ile birlikte yaşamak zorunda Kalan Öksüz, Yetim ve Depremzede Kadın İlknur Şhan’a bugüne kadar Ne vakıf yetkilileri, nede diğer yetkililer tarafından uzatılan bir yardım eli olmamış. Kadın Yaşamanın adeta imkansız olduğu bir ortamda çocuğu ile birlikte yaşam savaşı verirken, evine tüp alacak parası olmadığı içinde ateşte yemek pişirmeye çalışıyor.

28 ASIR YAŞAMIŞ GİBİ

Adı İlknur Şahan Daha 28 yaşında Hayatının baharında, ama o 28 yıllık ömrüne 28 asır sığdırmış gibi yaşlı ve yorgun, Acılı ve Hüzünlü, Yalnız ve Umutsuz, Çaresiz bir halde kendisini unutan yetkililerin kendisini hatırlamalarını ve yardım eli uzatmalarını bekliyor.

EŞİNDEN AYRILIP BABA EVİNE SIĞINMIŞ

28 Yaşındaki İlknur şahan bundan 7 yıl önce çocuğu daha dünyaya gelmeden eşinden ayrılarak Nurdağı Kömürler Mahallesinde yaşanan Babasının evine sığınarak babası ile birlikte yaşamış. Babası imkanları ölçüsünde çocuğuna ve kendisine kol kanat germiş.

6 ŞUBATTA ÖKSÜZ VE YETİM KALDI

İlknur şahan bundan birkaç yıl önce Annesini Kaybetmiş, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan Kahramanmaraş Merkezli depremlerde Babasını da kaybedince ortada per perişan bir halde kalmış.

BOŞ OKULUN VİRANE LOJMANINA SIGINMIŞ

6 Şubat depremleri sonrasında çocuğu ile birlikte Nurdağı Kırsal Mahallelerinden Kömürler mahallesinde bulunan Boş okulun yarı yıkık virane lojmanlarına sığınmış ve burasını kendisine ev edinmiş.

VAKIF YARDIMI ALMADIM

Nurdağı Kömürler mahallesinde oturan İlknur Şahan bugüne kadar kendisine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı tarafından herhangi bir yardım yapılmadığını söyledi.

HERKESE DAĞITILAN YARDIM KARTLARI VERİLMEDİ

Önce Verilen Bim Kartları  ve Sonrasında dağıtılan Yardım kartlarından bugüne kadar hiç faydalanamayan Depremzede vatandaş İlknur Şahan şimdi kendisine uzanacak yardım eli bekliyor.

ÇOCUĞUMA KIŞLIK KIYAFET VE MADDİ YARDIM BEKLİYORUM

Nurdağı Kömürler mahallesinde oturan vatandaş İlknur şahan kış ayları geliyor, çocuğumun üzerine giyeceği bir kışlık kıyafeti, yok.

ATEŞTE YEMEK YAPIYOR

Tüp alacak parası olmadığı için mahallede topladığı çalı çırpılarla yaktığı ateşin üzerinde yemek yapan bu Öksüz, Yetim ve Depremzede Kadını bugüne kadar görmeyen Nurdağlı Yöneticileri göreve davet ediyorum.

Başta Nurdağı Kaymakamı, Nurdağı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkililerini, Nurdağı Belediyesi yetkililerini göreve davet ediyorum. Gelin Bu Öksüz yetim ve depremzede vatandaşa bir yardım eli uzatın.

MUHTAR YEDİPINAR VAKFA YAZDIRDIM HALA YARDIM YAPILMADI

Gazetemize ulaşan Yardım çığlıkları ile ilgili görüştüğümüz Öksüz yetim ve Depremzede Kadın  İlknur şahan ile görüştükten sonra Nurdağı Kömürler mahallesi muhtarı  Bülent Yedipınar’ı Telefonla arayarak kadının durumu hakkında bilgi aldım.

Muhtar Yedipınar Kadının ekonomik durumunun kötü olduğunu, Vakıf yardımlarından yararlanması için Nurdağı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfına ismini yazdırdığını ancak Depremzede aileye şuana kadar herhangi bir yardım yapılmadığını söyledi.

BİNLERCE HAK ETMEYENE YARDIM VARKEN, MAĞDUR’A NEDEN YOK?

Nurdağı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Nurdağı Genelinde Binlerce vatandaşa yardım ediliyor. Bana göre bunların çoğunun güncellenmesi lazım. Çünkü çoğunun deprem öncesinde ekonomik durumları yerindeydi.

Bu kadar Çok sayıda insana yardım yapan Nurdağı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma vakfı Öksüz, Yetim, Üstelik Babasını Depremde kaybetmiş, Tüm bunların üzerine Dul, 7 yaşındaki çocuğu ile yaşam mücadelesi veren bir kadına neden bugüne kadar yardım eli uzatmamışlar. Bu konuda onlardan bir açıklama bekliyorum.

Ha Biz böyle birisinin Varlığından Haberdar değiliz derlerse bu onların ayıbı olur. Zira Sayın Cumhurbaşkanımız  Valilere, Kaymakamlara, Vakıf çalışanlarına mahalle mahalle ev ev dolaşacaksınız nerde bir yardıma ihtiyacı olan vatandaşım varsa ona yardım eli uzatacaksınız diyor. Ondan dolayı da Vakıf yardımlarını ve Aile destek ödemelerini de her yıl biraz daha yükseltiyor.

İki Yıl Bu ilçede kaymakamlık yapan ve 10 Yılı aşkın süredir vakıf yöneticiliği yapanların ilçeden habersiz olmaları ayrıca düşündürücü. Üstelik Mahalle muhtarı durumu Vakıf yetkililerine bildirdim diyor.

Siz Bu mağdur vatandaşa yardım eli uzatmazsanız bir depremzede gazeteci olarak ben yardım eli uzatırım. Depremde Belki Gazete binamız yıkıldı, eşyalarımız enkazda kaldı AMA VİJDANIMIZ ŞÜKÜR BİZDE.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL