Örnek Resim
Köşe Yazısı

MÜFETTİŞLER VALİ’Yİ DİNLEMİYOR MU?

Gaziantep Valisi sayın Davut Gül, İlimizde göreve başladığı günden bugüne kadar onlarca defa kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri ile yaptığı toplantılarda mal alımlarında özellikle 4734 sayılı kamu ihale kanununa göre..

MÜFETTİŞLER VALİ’Yİ DİNLEMİYOR MU?

Gaziantep Valisi sayın Davut Gül, İlimizde göreve başladığı günden bugüne kadar onlarca defa kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri ile yaptığı toplantılarda mal alımlarında özellikle 4734 sayılı kamu ihale kanununa göre açık ihale yapılması, doğrudan temin ..vb yollara girilmemesi gerektiğini söylüyor.

Hatta Vali bey bunu yalnızca söylemekle kalmıyor ve bu konuda başta ilçe kaymakamlıkları olmak üzere tüm kurumlara bu konuda yazılı olarak Resmi İlan genelgesini de kaç defa gönderdi. Gelin görün ki  Birçok bürokrat Kanun yasa dinlemediği gibi Valilik Genelgesini de dinlemiyorlar ve bildiklerini okumaya devam ediyorlar.

İşte Bizimde İslahiye’nin sesi Gazetesi olarak sıkıntı yaşadığımız, İslahiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün  4734 Sayılı Yasaya aykırı olarak  Taşıma ve Yemek ihalelerinde yaptıkları usulsüzlükler ile ilgili Hem Gazetemizde haber yapmış hem de Gaziantep Valiliğine 26.08.2021 tarihinde dilekçe vererek ilgililer hakkında şikayetçi olmuştuk.

Şikayetimizi inceleyerek değerlendiren Gaziantep Valimiz Sayın Davut Gül bey, şikayetimizi haklı bularak İslahiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün 4734 Sayılı Yasaya aykırı olarak yaptığı ihalelerin iptal edilmesi ve yasaya uygun halde yeniden yapılması ve bu konuda hata, kusur yada art niyeti olan kişiler hakkında gerekli idari işlemlerin yapılması için müfettiş görevlendirmişti.

VALİNİN TALİMATI ASKIDA BEKLİYOR

Vali Bey’in bu talimatı sonrasında İhalelerde Usulsüzlük yapan İslahiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün  İhalelerini incelemek üzere Maarif Müfettişlerince soruşturma Başlatmıştı. Gelin görün ne var ki Gaziantep Valiliğinin başlattığı bu soruşturma görevli müfettişler tarafından hala sonuçlanmadı.

Sanıyorum ki bu müfettiş amcalar yada abiler sayın Valimizin Talimatını ya ciddiye almıyorlar? Yada dosyayı Hasır altı etme taktiği uyguluyorlar. Galiba bir Makam kargaşası yaşanıyor. Yani Kendilerini Gaziantep’in EN BÜYÜK MÜLKÜ AMİRLİĞİNİN DAHA ÜSTÜNDE BİRGÜÇ OLARAK MI GÖRÜYORLAR DOĞRUSU ANLAMAK İMKANSIZ.

Eğer böyle görmüyorlarsa 6 ayda basit bir soruşturmayı neden hala tamamlayamadıklarını açıklamak zorundalar.

SÜREÇ DEVAM EDERSE MÜFETTİŞLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ

Bu süreç biraz daha hasır altı edildiği takdirde görevli maarif müfettişleri hakkında da idari yönden Gaziantep Valiliğine, Adli yönden de Gaziantep Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağız.

MÜFETTİŞLER İLE İLÇE MİLLİ EĞİTİM ARASINDA NASIL BİR İLİŞKİ VAR?

Süreç uzadıkça bende Maarif müfettişleri ve İslahiye İlçe milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki ilişkileri, dostluk, ahbaplık, akrabalık bağları ve ticari bağları incelemeye devam ediyorum ve edeceğimde . Burnuma öyle pis kokular ve iddialar geliyor ki inanın bu su çok kelle götürür. ,

Şimdi Buradan soracağım soruların Maarif Müfettişleri tarafından cevaplandırılmasını Bekliyorum.

1-Maarif Müfettişi olarak Sizler Kendinizi Valilik Makamından Üstte mi görüyorsunuz?

2- Valilik Tarafından size verilen soruşturma Dosyasını 6 ayda neden Tamamlamadınız?

3-Yoksa Tamamlamak mı İstemiyorsunuz?

4- Maarif Müfettişliğinde görevli Hangi Müfettişin yada kimin İslahiye’de Özel öğretim Kursu (yani Dershanesi) var?

5-Bu Dershane Yasal olması gereken koşulları Taşıyor mu?

6-Bu dershanenin Kaç alanda Kurs Açma izni var? Şuan kaç alanda Kayıt yapıyor?

7-Bahçesi, Havalandırması, Aydınlatması, Yangın Merdiveni..vb şartlar uygun mu?

8-Bu Dershanenin Bu şekilde Çalışmasına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü  acaba Göz mu yumuyor?

9-Dershane’nin diyet borcu mukabilinde mi bu soruşturma dosyası bekletiliyor?

ŞİKAYETLERE GEÇİŞTİRME DÖNEMİ SONA ERDİ

Sayın Valimiz geldiği günden buyana gecesini gündüzüne katarak Gaziantep için çalışıyor, çabalıyor, ancak alttaki  atanmış yada görevlendirilmiş kişilerin yaptığı keyfiliklerden iş yoğunluğundan dolayı haberdar olmadığı kanaatindeyim.

Bu konuda Valilik makamına yaptığım yazılı müraacat sonrasında defalarca CİMER üzerinden müracat yaparak olayın sonucu hakkında bilgi istedim. Her defasında alakasız bir cevap yazarak sözde benim şikayetim cevaplanmış oldu.

Ondan dolayı da benim sayın Valim’e sesimizi duyurmak adına bu yazıyı yazma zorunluluğum hasıl oldu. Sayın Valimizin bu konuyu en kısa zamanda çözeceğine inanıyorum. Bu sorun Gaziantep’te çözülmediğinde Ankara’da çözüme kavuşacaktır bunu da biliyorum. Gelecek tüm açıklamaları buradan sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

 

 

 

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL