Örnek Resim
Eğitim Ekonomi Genel Güncel SonDakika

MİLLİ EĞİTİM TEFTİŞ KURULUNDAN SKANDAL KARAR

Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğü teftiş kurulu Skandal bir karara imza atarak, kanun ve yasaları hiçe saydı. İslahiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün  4734 Sayılı Yasaya aykırı olarak  Taşıma ve Yemek ihalelerinde..

MİLLİ EĞİTİM TEFTİŞ KURULUNDAN SKANDAL KARAR

Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğü teftiş kurulu Skandal bir karara imza atarak, kanun ve yasaları hiçe saydı.

İslahiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün  4734 Sayılı Yasaya aykırı olarak  Taşıma ve Yemek ihalelerinde yaptıkları usulsüzlükler ile ilgili Gazetemizde haber yapmış hem de Gaziantep Valiliğine 26.08.2021 tarihinde dilekçe vererek ilgililer hakkında şikayetçi olmuştuk. Şikayetimiz sonrasında Gaziantep Valiliğinin soruşturma başlatın talimatı ile Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü teftiş kurulu (maarif Müfettişleri) tarafından soruşturma başlatılmıştı.

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü maarif müfettişleri, aylarca dosyayı sümen altı ederek beklettiler, bunların dosyayı bekletmesi üzerine Gaziantep valiliği ile yaptığımız temaslar sonrasında sümen altı ettikleri dosyayı gün yüzüne çıkarmak zorunda kalınca skandal bir karara imza atarak talebimizi red ettiler.

6 AY NEDEN BEKLETTİLER?

26.0.2021 Tarihinde Gaziantep Valiliği aracılığıyla Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü nezdinde yapmış olduğumuz şikayetle alakalı 6 ay süren sümen altı etme operasyonu sonrasında  yaptığımız ısralı müracatlar neticesinde sümen altından çıkarılmak zorunda kaldıkları İslahiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün 4734 Sayılı Kamu ihale kanununa aykırı olarak yasadışı şekilde yapmış olduğu ihalelerle ilgili “Başvurunuzda, belirtilen hususlar ile ilgili inceleme –soruşturma tamamlanmış olup; işlem tayinine gerek olmadığı belirtilmektedir.  Bilgilerinize rica ederim. “ yazılı üç kelimelik bir açıklama geldi.

Peki herhangi bir işlem tayinine gerek yoktu da bu dosyayı 6 ay neden Sümen altında beklettiniz?

TEFTİŞ KURULU İLE İSLAHİYE MEB ARASINDA BİR BAĞLANTI VARMI?

Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğü il teftiş kurulu (maarif Müfettişleri) ile İslahiye İlçe milli Eğitim müdürlüğü arasında nasıl bir bağ yada bağlantı var doğrusu merak ediyorum. Çok basit bir incelemeyi neden 6 ay beklettiler?

Şimdi Buradan soracağım soruların Maarif Müfettişleri tarafından cevaplandırılmasını Bekliyorum.

1- Valilik Tarafından size verilen soruşturma Dosyasını 6 ayda neden Tamamlamadınız?

2-Yoksa Tamamlamak mı İstemiyorsunuz?

3- Maarif Müfettişliğinde görevli Hangi Müfettişin yada kimin İslahiye’de Özel öğretim Kursu (yani Dershanesi) var?

4-Bu Dershane Yasal olması gereken koşulları Taşıyor mu?

5-Bu dershanenin Kaç alanda Kurs Açma izni var? Şuan kaç alanda Kayıt yapıyor?

6-Bahçesi, Havalandırması, Aydınlatması, Yangın Merdiveni..vb şartlar uygun mu?

7-Bu Dershanenin Bu şekilde Çalışmasına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü  acaba Göz mu yumuyor?

8-Dershane’nin diyet borcu mukabilinde mi bu soruşturma dosyası bekletildi ve sonrasında böyle bir karar verildi?

9- Teftiş kuruluna böyle bir karar vermesi için herhangi bir yerden baskı yapıl dı mı?

10-Teftiş kurulu verdiği karardan dolayı vijdanen rahat mı?

11- 4734 Sayılı Kamu İhale kanununda Esas olan Açık İhaledir. İlkesine rağmen  İslahiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Yangın, Deprem, Sel felaketi… vb olağanüstü durumlarda yapılabilecek bir ihale yönetimi olan 21/b ile ihale yapmasının suç olduğunu İlkokul çocuklarının bile bilirken, siz bu yasayı bilmiyor musunuz?

12- İslahiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 21/ b İle yaptığı tüm ihalelerde gerekçe olarak Gaziantep İl İdare kurulu kararlarının kendilerine geç geldiğini bu yüzden mecburen ihaleleri 21/ b Pazarlık Usulü yaptıklarını söylüyorlar. Hadi onlar Bilmiyorlar sizde mi Bilmiyorsunuz? Hangi İhaleler için İl İdare Kurulu kararı alınır?

13-Mesala Piktes Kapsamında taşınan Suriyeli Öğrencilerin taşınması için İl idare Kurulu Kararı alınır mı? Bununla ilgili ihale dosyasında böyle bir karar var mıydı? Buna baktınız mı?

14- Temel Eğitim Öğrencilerinin taşınması için İl idare Kurulu Kararı alınır mı? Bununla ilgili ihale dosyasında böyle bir karar var mıydı? Buna baktınız mı?

15- Temel Eğitim Öğrencilerine verilecek öğle yemeği için İl idare Kurulu Kararı alınır mı? Bununla ilgili ihale dosyasında böyle bir karar var mıydı? Buna baktınız mı?

16-Mesala Piktes Kapsamında taşınan Suriyeli Öğrencilere verilecek olan Yemek alımı için  İl idare Kurulu Kararı alınır mı? Bununla ilgili ihale dosyasında böyle bir karar var mıydı? Buna baktınız mı?

17- Eğer Bunlara Bakmadan  inceleme soruşturma yapıp, işlem tayinine gerek olmadığı kanaatine vardıysanız sorun yok, Bu sizin bilgisizliğinizi gösterir, yok bakıp görüp te böyle bir karara imza attıysanız bu sizin Art niyetli bir karar verdiğinizi gösterir. Çünkü Kanunların suç saydığı fiili siz suç saymıyorsunuz. Demek ki siz Kanunlardan daha üstünsünüz!

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEPE’Yİ GÖREVE DAVET EDİYORUM

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe’yi buradan son kez göreve davet ediyorum. İslahiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri 4734 Sayılı YASAYA AYKIRI OLARAK YAPTIKLARI TÜM İHALELERDE sizi suçluyorlar. Diyorlar ki İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İDARE KURULU KARARLARI BİZE GEÇ GELDİ. Bizde bundan dolayı zaman olmayınca mecburen bir kılıf bularak İhaleyi açık ihale değil de pazarlık usulü yaptık.

Şimdi sıra Sizde Sayın İl Milli Eğitim Müdürüm;

1-İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin yaptığı hangi ihaleler için İl değerlendirme kurulu kararı alınır?

2-İslahiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin dedikleri gibi Siz İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak değerlendirme kurulu kararlarını geç mi gönderdiniz? Eğer geç gönderdiniz se neden geç gönderdiniz?

3-İl değerlendirme kurulu kararı gerekmeden yapılacak olan ihaleleri de pazarlık usulü yaparak suç işleyen ve bu suçu görmezden gelen İl Teftiş Kurulu (Maarif Müfettişleriniz) hangi gerekçe ile şikayetimiz hakkında işlem tesis etmeye gerek görmemişler doğrusu  merak ediyorum. Gerekçelerini de belirtirseniz.

4-Görevini suistimal eden Teftiş kurulu hakkında bir yaptırımınız olacak mı?

5-Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü İl değerlendirme Kurul Kararının kendilerine, 09.08.2021 tarihinde geldiğini ifade ederek Söz konusu hizmet alımı işinin açık ihale usulü ile yapılması halinde ilan süresi, itiraz süresi ve sözleşme süresi dikkate alındığında 2020-2021 Eğitim öğretim yılının yüz yüze eğitime başlama tarihi olan 06 Eylül 2021 tarihine yetiştirilmesinin mümkün olmadığı değerlendiren İslahiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ihalelerinin tamamı 21 günlük ilan süresine tabi olsa 30.08.2021 tarihinde  yani okulların açılmasına bir hafta kala ihalelerini yapmış olabilecekken sizce Neden Pazarlık usulü ihale yaptılar?

 

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL