Örnek Resim

MERKEZ DERVİŞPAŞA CAMİ’Yİ YIKTILAR

İslahiye’de tarihi cami olarak bilinen ve İlçe Merkezinde yer alan Derviş Paşa Cami depremden etkilenen binanın yıkımı esnasında yıkıldı. İslahiye’nin kent merkezinde bulunan ve Merkez Cami olarak da Bilinen tarihi..

MERKEZ DERVİŞPAŞA CAMİ’Yİ YIKTILAR

İslahiye’de tarihi cami olarak bilinen ve İlçe Merkezinde yer alan Derviş Paşa Cami depremden etkilenen binanın yıkımı esnasında yıkıldı.

İslahiye’nin kent merkezinde bulunan ve Merkez Cami olarak da Bilinen tarihi Dervişpaşa Cami 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Depremde yıkılmazken, deprem sonrasında Yıkım yapan ekiplerin dikkatsizliği sonrasında büyük oranda hasar alarak yıkılmış oldu.

İslahiye Merkezde bulunan Tarihi Dervişpaşa Cami yanında bulunan binaya verilen agır hasar dolayısıyla yıkım kararı verildi. Binanın yıkım işini alan ekiplerin gerekli tedbirleri yeterli düzeyde almaması dolayısıyla bina yıkılırken bina ile birlikte Tarihi Dervişpaşa Cami’nin de minaresinin yer aldığı  batı tarafındaki duvarlarını yıktılar.

2017 yılında Vakıflar Bölge müdürlüğü tarafından tarihi Cami olarak adlandırıldığı için Milyarlarca lira harcanarak restore edilen Caminin şimdi deprem sonrasında yıkımda aldığı bu yara sonrasında durumunun ne olacağı merak konusu oldu.

CAMİ YIKILACAK MI?

İslahiye Hacı Ali Öztürk Mahallesinde bulunan tarihi ve 19. Yüzyılda yapılarak İslahiye’nin İskanında görev olan Dervişpaşa’nın adını taşıyan Dervişpaşa Cami’nin akıbetinin ne olacağı şimdi merak konusu oldu. Vatandaşlar cami yıkılacak mı? Yoksa yeniden restoremi edilecek diyorlar.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL