Örnek Resim

KUT’UL AMARE ZAFERİ’NE, ŞANINA YAKIŞIR KUTLAMA

İslâhiye’de ‘Unutulan Zafer Kut’ül Amare Kutlanıyor!’ Projesi ile 106. Yılında, Kut’ül Amare (Kut) Zaferi 29 Nisan 2022 Cuma Günü Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde  Görkemli Etkinliklerle Kutlandı. Tarihimizin en..

KUT’UL AMARE ZAFERİ’NE, ŞANINA YAKIŞIR KUTLAMA

İslâhiye’de ‘Unutulan Zafer Kut’ül Amare Kutlanıyor!’ Projesi ile 106. Yılında, Kut’ül Amare (Kut) Zaferi 29 Nisan 2022 Cuma Günü Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde  Görkemli Etkinliklerle Kutlandı.

Tarihimizin en önemli ve anlamlı zaferlerinden biri olan Kut’ül Amare Zaferi, 29 Nisan 1916’da Türk Bayrağı’nın Kut’ül Amare surlarına çekilerek İngilizlerin yenilgiye uğratıldığı şanlı bir zafer olarak kayıtlara geçmiştir.

Çanakkale Zaferi’nin ardından ikinci büyük zaferimiz olan Kut’ül Amare Zaferi’nin 106. yıldönümü, Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen bir törenle kutlandı. İlçe Milli Eğitim Müdürü, Okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen kutlama programı; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kur’an tilaveti, şiir okunması, orotoryo sunumu ve tiyatral gösteriyle devam eden program Kut’ül Amare temalı resim ve eser sergisinin incelenmesiyle son buldu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ÇETİN programda emeği geçen Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerini tebrik etti.

Program sonunda katılımcılar hep birlikte Kut’ül Amare Zafer Programı Hatıra Fotoğrafı çektirdi.

 

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL