Örnek Resim
Ekonomi Genel Güncel Siyaset SonDakika Yaşam

KOSGEB’e  15 GÜNDE 45 BİN BAŞVURU

KOSGEB Başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu Deprem Sonrası  Mikro küçük ve orta ölçekli işletmelerin canlanması projesinin tanıtımı için İslahiye’de depremzede esnaflarla buluştu. KOSGEB Başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu Deprem Sonrası  Mikro küçük..

KOSGEB’e  15 GÜNDE 45 BİN BAŞVURU

KOSGEB Başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu Deprem Sonrası  Mikro küçük ve orta ölçekli işletmelerin canlanması projesinin tanıtımı için İslahiye’de depremzede esnaflarla buluştu.

KOSGEB Başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu Deprem Sonrası  Mikro küçük ve orta ölçekli işletmelerin canlanması projesinin tanıtımı için İslahiye’de depremzede esnaflarla buluştu.

İslahiye Ticaret Odasında Düzenlenen Toplantıya KOSGEB Başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu , İslahiye Kaymakamı Mehmet Soylu, İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, İslahiye Ticaret Odası Başkanı Selahattin Türkmen, İslahiye Ticaret Odası Meclis başkanı Hüseyin Erdoğan, Ticaret  odası meclis üyeleri, İslahiye Şoförler odası başkanı Ahmet Şahin, İslahiye Küçük Esnaf ve Sanatkarlar odası Başkanı Hasan Arslan ve depremzede  esnaflar katıldılar.

GÜÇLÜ BİR EKİBİZ

İslahiye Ticaret Odasında düzenlenen Deprem Sonrası  Mikro küçük ve orta ölçekli işletmelerin canlanması projesinin tanıtımında konuşan İslahiye Ticaret odası Başkanı Selahattin Türkmen, Biz güçlü bir ekibiz. Belediye Başkanımızla, Kaymakamımızla halkımızla el ele vererek çözemeyeceğimiz bir sorun yoktur. Bugün burada aramıza katılarak sizlerde bizlere destek oldunuz güç verdiniz bundan dolayı şahsım ve odam adına sizlere teşekkür ederim dedi.

APARTMANDA OTURUP GECEKONDU ROMANI YAZMAYA BENZEMEZ

İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, Kosgeb başkanımız ilk olarak bir ilçe ziyareti gerçekleştirerek

İlçemizi ziyaret ettiler.  Gelirken de yıkım çalışmaları dolayısıyla yolu karıştırıp biraz şehrimizi gezmişler. İnanın böylesi çok  daha iyi oldu. Şehri gördüler, insanların yaşadıklarını gördüler ben  inanıyorum ki bu geziden biz ilçe olarak karlı çıkacağız.

Ben Sayın Kosgeb başkanımız Ahmet Serdar İbrahimcioğlu’nun  apartmanda oturup gecekondu romanı yazanlar gibi olmadığını bizzat sahada olduklarını biliyorum görüyorum ve onlara bu anlamlı çalışma ve desteklerinden dolayı şahsım, ilçem ve esnaflarımız adına teşekkür ediyorum.

Sayın Başkanım biz sizden  Gaziantep’te kurulmuş bir kurum olarak Kosgeb’den İslahiye ve Nurdağı adına pozitif bir ayrım ve destek bekliyoruz. İslahiye İnsanı  da Esnafı da Merttir. Üretkendir. Ne kadar çok  verirseniz o kadar çok  üretim yapar, istihdam sağlar. Ben esnaflarımıza kefilim. Sizlerin destekleri ile yeniden o eski günlerimize kavuşacağız dedi.

İSLAHİYE’DEN 404 KİŞİ BAŞVURMUŞ

KOSGEB Başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu Kosgeb’in yeni desteğinden yararlanmak için İslahiye’den 404 kişinin başvuru yaptığını kendilerinin tahmini başvuru öngörülerinin ise 600-700 civarından olduğunu söyledi.

11 İLDEN 45 BİN BAŞVURU

KOSGEB Başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, depremden etkilenen 11 ildeki işletmelere yönelik başlatılan 450 milyon dolarlık destek paketine 45 bin başvuru yapıldığını, 2 bin başvurunun da ödemesinin onaylandığını söyledi.

İbrahimcioğlu, projenin amacının deprem bölgesinde ticaretin hareketlenmesini sağlamak olduğunu belirtti ve başvuruların hızlı bir şekilde değerlendirildiğini ve ödemelerin hızlı bir şekilde yapıldığını vurguladı.

KOSGEB Başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, Deprem sonrasında depremden etkilenen işletmelerin yaralarının sarılması ve çarkların yeniden dönmesi için hayata geçirilen ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Kosgeb’in Deprem Sonrası Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Canlanması Projesi’nin tanıtımı için Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya daki kobilerle buluşmasının ardından ilk kez bir ilçe ziyaretini programlayarak İslahiye ve Nurdağı ilçelerini ziyaret etti.

ENSAFLARIMIZA CAN SUYU OLSUN

İslahiye Ticaret Odası’nda esnaflarla bir araya gelen İbrahimcioğlu projenin detayları hakkında bilgiler vererek, başvuru ve onay sürecini anlattı.

KOSGEB Başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, proje ile birlikte deprem bölgesinde ticaretin hareketlenmesini amaçladıklarını ifade ederek, 15 gün içerisinde 45 bin başvuru aldıklarını ve bunun 26 bininin değerlendirildiğini söyledi.

2 bin başvurunun ödemesinin onaylandığını bildiren İbrahimcioğlu, şöyle dedi:

“Buraya gelince depremin yıkıcı etkisini bizzat yerinde görmüş olduk. Biz inanıyoruz ki bu bölgenin insanı aldığını bereketlendirir. Proje ile işletmelerin hasar durumlarına göre ve özellikle 4 il ve bu 2 ilçede hasarsız dahi olsa destek verileceği belirtilmişti. Amacımız ticaretin çarkını döndürmek için bu paranın 11 ilimize girişini sağlamak. Bu para ödenmeye başladığı zaman ekonominin çarkının dönmesini arzu ediyoruz. 15 gün içerisinde 45 bin başvuru aldık. Çünkü programı çok kolaylaştırdık. Bizim isteğimiz esnafların başvurularını hızlı bir şekilde yapması. Arkadaşlara sormuştum bu başvurunun ne kadarını değerlendirmişiz diye. 26 bin başvuru değerlendirilmiş. Ödemelerini onayladıklarımız var. 2 bin ödeme onaylanmış durumda. Hızlı başvuru ve hızlı ödeme yaptığımız bir program bu. Biz istiyoruz ki dükkanların kepenkleri kalksın ve işletmeler çalışsın. Bu desteğin en önemli kısmı arada banka yok ve faizi yok. O yüzden bu can suyunun ticaret çarkını döndüreceğine inanıyoruz.” Dedi.

MÜJDEYİ BAKANIMIZ VE CUMHURBAŞKANIMIZ DUYURACAK

KOSGEB Başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, şuana kadar yapılan başvurular içerisinden 2000 kişinin ödeme onayının sistem üzerinden yapıldığını ve en kısa sürede ödemelerin yapılmaya başlayacağını ifade ederek, bu konudaki müjdeyi sayın sanayi ve teknoloji bakanımız ve sayın Cumhurbaşkanımız açıklayacaklar. Yılbaşına kadar tüm ödemelerin tamamlanacağını düşünüyorum dedi.

DÜZCE DEPREMİNİ YAŞADIM

KOSGEB Başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, İslahiye’ye geldiğinde yıllar önce kendisinin yaşadığı Düzce depreminin gözünün önüne geldiğini ifade ederek Deprem sonrasında mahallede bir bakkalın açılması ve çocukların oradan gülerek oynayarak bir çikolata alması kadar büyük bir psikolojik destek yoktur. İşte bundan dolayı biz Kosgeb olarak küçük işletmelerimizin desteklenmesini ve onların yeniden kepenklerini kaldırıp işe başlamalarını önemsiyoruz. İslahiye’de ortalama 500 kobimize 400 bin liradan destek verirse bu 200 Milyar eder, biranda ilçe ekonomisinin canlanması adına oldukça iyi olur. Tek şartımız var parayı bulunduğunuz ilçede harcayın dedi.

İSVİÇRE ÇAKISI DEĞİL EKMEK BIÇAĞI GİBİYİZ

KOSGEB Başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, Program kapsamında geldiği İslahiye’de kendilerine de destek verilmesini isteyen muhasebecilere cevap olarak biz İsviçre çakısı gibi değiliz ekmek bıçağı gibiyiz. Keşke dediğiniz gibi olabilsek ama kanunlar ve yasalarla kosgeb in sınırları çizilmiş. Ülke genelinde 3.5 milyon Kobi var. Bunlardan 3 milyıon kobi bizim desteklerden yararlanabiliyor. 500 bin kobi ise yararlanamıyor dedi.

İŞYÜKÜ AZALTILMALI TEKNİK HATA DÜZELTİLMELİ

Programa katılan İslahiye’nin Sesi Gazetesi Genel Yayın Müdürü Abdullah Bilgiç, Sayın Başkanım zaman en değerli varlık. Ancak biz uygulamada 4-5 aşama yaparak zaman kaybı yaşanmasına diğer taraftan kosgeb çalışanlarının daha fazla mesai harcamalarına neden oluyoruz. Bunun yerine teknik portalda gerekli düzenleme yapılarak Müraacat eden kişinin kredi’den yararlanabilmesi için gerekli olan tüm evrakları müracat aşamasında yüklenmesine imkan tanısak, eğer bir hata yada eksik varsa yalnızca onun düzeltilmesi için yeniden o alanı düzenlemeye açan bir portal oluştursak daha iyi olmaz mı? Bunun yanında bazı evraklar birden fazla mesala bir şirketin 5-6 ayrı sicil gazetesi var.  Bunların tamamı isteniyor ancak bunların tamamını tek tek yükleyecek alan yok bu durumda vatandaş tüm sicil gazetelerini tek PDF’de birleştirmek zorunda bunu yapacak teknik bilgisi olmayan kobilerimiz bu durumda mağdur oluyor. Yada birilerine giderek kosgeb müracatı yaptırmak için para ödemek zorunda kalıyor bu konuda bir çözüm bekliyoruz dedi.

Kosgeb Başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu teknik ekibe talimat vererek iş yükünün azaltılması ve teknik hatanın düzeltilmesi talimatını verdi.

ESNAFLARI ZİYARET ETTİLER

İslahiye Ticaret odasında yapılan KOBİ’lere Deprem Sonrası Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Canlanması Destek Programını  sonrasında İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, Ticaret Odası Başkanı Selahattin Türkmen ve Kosgeb Başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu beraberindekiler ile birlikte İslahiye’de deprem sonrasında depremzede esnaflar için yaptırılan ticaret merkezini ziyaret ederek, esnaflarla sohbet ettiler.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL