Örnek Resim
Eğitim Genel Güncel Magazin SonDakika Yaşam

KONTEYNER KENTTE KALAN ÖMER, LGS’DEN TAM PUAN ALDI

İslahiye’de konteyner kentte yaşayan ve Ömer Baran Şişman Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan aldı. İslahiye’de yaşayan öğretmen Mustafa ve Zehra Şişman çiftinin Kahramanmaraş merkezli..

KONTEYNER KENTTE KALAN ÖMER, LGS’DEN TAM PUAN ALDI

İslahiye’de konteyner kentte yaşayan ve Ömer Baran Şişman Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan aldı.
İslahiye’de yaşayan öğretmen Mustafa ve Zehra Şişman çiftinin Kahramanmaraş merkezli depremlerde evleri ağır hasar alınca Yeşilyurt Mahallesi’ndeki konteyner kentte yaşamaya başladı. Çiftin LGS’ye hazırlanan çocuklarından Ömer Baran Şişman sınava 3 ay kala konteyner kentte çalışmalarını sürdürdü. 4 Haziran’da Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 2023 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında gerçekleştirilen sınavdan 500 tam puan alan Ömer Baran, Türkiye birincilerinden birisi oldu. İslahiye Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Ömer Baran’ı kaldığı konteyner kentte ziyaret ederek, tebrik etti.
Anteplioğlu, bu tür başarıların bölgeye moral olduğunu söyleyerek ,”Öğrencimize ilçemize yaşattığı gurur için teşekkür ediyorum. Yaşadığımız depreme rağmen bu başarıda öğrencimizin kendi emeğinin yanı sıra onu yetiştiren öğretmenlerimizi ve ailelerinin katkıları da bulunmaktadır. Bu vesile ile öğrencimizin başarısında emeği olan herkese teşekkür ediyor. Öğrencimize bundan sonraki eğitim öğretim hayatında  başarılarının daim olmasını diliyorum” diye konuştu.

İslahiye’de yaşayan öğretmen Mustafa ve Zehra Şişman çiftinin çocuklarından Rengin Şişman 2017’de yapılan o dönemdeki adıyla Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavındaki tüm soruları doğru cevaplayarak başarı elde etti.

Rengin Şişman’ın kardeşi Ömer Baran Şişman da Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 2023 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 4 Haziran’da yapılan merkezi sınavdan 500 tam puan aldığını kendisinden daha başarılı bir öğrenci olduğunu söyledi.

“Krizi fırsata çevirdim”

Birinci olmayı kafasına koyduğunu anlatan Şişman, şöyle konuştu:

“Ne olursa olsun her zaman kitaplarımla bir dostluk kurdum. Boş zamanlarımda sürekli oturup ders çalıştım. Arada sırada mola veriyordum ama boş işlerle uğraşmıyordum. Hemen geri derslerime dönüyordum. Aslında bu da birinci olmamda etkili oldu. Konteyner çok rahat bir ortam değildi ama aslında ders çalışmak için çok uygun bir ortamdı. Çünkü orası çok sessiz bir yerdi. Günde 7-8 saat rahat rahat çalışabiliyordum. Normal şartlarda günde 5-6 saat çalışıyorum. Konteynerdeki sessizlik, bu sakin ortam bana daha fazla ders çalışma olanağı kazandırdı, krizi fırsata çevirdim.”

ABLA KARDEŞ REKABETİ

Ablası Rengin Şişman’ın 2017’de Teog sınavında tüm soruları doğru cevaplayıp birinci olmasının ve bugün hacettepe’de tıp eğitimi almasının kendisi için bir ölçü olduğunu söyleyen Şişman abla kardeş arasındaki tatlı rekabetin başarıyı getirdiğini de sözlerine ekledi.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL