Örnek Resim

KÖKLÜ DERESİNDE HES PROJESİ BAŞLADI

İslahiye Belediyesi tarafından Köklü deresi üzerinde inşa edilen  2 mikro HES santralinde tribün ve jeneratör montajlarına başlandı. İslahiye Belediyesi tarafından Köklü deresi üzerinde inşa edilen  2 mikro HES santralinde tribün..

KÖKLÜ DERESİNDE HES PROJESİ BAŞLADI

İslahiye Belediyesi tarafından Köklü deresi üzerinde inşa edilen  2 mikro HES santralinde tribün ve jeneratör montajlarına başlandı.

İslahiye Belediyesi tarafından Köklü deresi üzerinde inşa edilen  2 mikro HES santralinde tribün ve jeneratör montajlarına başlandığı ifade edildi.

Amanos Dağlarından gelen kar suyu ile ilçe halkına damacana suyu kalitesinde su içirdiklerini ve Köklü deresinde enerji üretimi yapacaklarını anlatan İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, “Yayla ve kar suyu cazibeli şekilde elektrik maliyeti olmaksızın çeşmelerimizde akarken aynı suda elektrik üretecek olmasının heyecanını yaşıyoruz. İlçemize kendi cazibesi ile gelen köklü suyumuzun şebekesi üzerine her biri 168 kW güce sahip 2 adet mikro HES kurulumu tamamlanmıştır. Bu proje ile ilçemize gelen içme suyumuzdan elektrik enerjisi kazanımı yapılacaktır. Temiz enerji üretimi ile yıllık ortalama 800-900 meskenin yıllık enerji ihtiyacının karşılanması beklenmektedir. Ayrıca karbon gazı salınımı düzeyi de en aza indirilecektir. Bölgemiz de ilk olarak İslahiye ilçemiz yeşil enerji ile aydınlanacaktır.” Dedi.

Yapımına 2018 yılında başlanan ve 2021 yılında tamamlanan Köklü İsale Hattı ve Regülatörü Yapım İşi projesiyle önemli bir çalışma yaptıklarını söyleyen Belediye Başkanı Kemal Vural, tribün ve jeneratörlerin montaj çalışmasına başlandığını belirtti.

 

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL