Örnek Resim

KENT İÇİN KENDİ ATÖLYESİNDE ÜRETİYOR

İslahiye Belediyesi Kentin ihtiyacı olan malzemeleri kendi kurduğu atölyede üreterek hem ilçenin ihtiyaçlarını karşılıyor hemde ciddi bir tasarruf sağlıyor. İslahiye Belediyesi kuruduğu atölyelerle kendi araç gereçlerini üreterek ekonomik olarak yıllık..

KENT İÇİN KENDİ ATÖLYESİNDE ÜRETİYOR

İslahiye Belediyesi Kentin ihtiyacı olan malzemeleri kendi kurduğu atölyede üreterek hem ilçenin ihtiyaçlarını karşılıyor hemde ciddi bir tasarruf sağlıyor.

İslahiye Belediyesi kuruduğu atölyelerle kendi araç gereçlerini üreterek ekonomik olarak yıllık büyük tasarruf sağlıyor.İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, kurdukları atölyelerle Belediyenin ihtiyaçlarının çoğunu karşıladıklarını ve böylece büyük tasarruf sağladıklarını belirtti. 3 bin 500 liralık çöp konteynerinı bin 500 liraya mal ettiklerinin altını çizen Vural, kendi kendine kaynak üreten belediye haline döndüklerinin altını çizdi.

İslahiye Belediyesi kurduğu atölyelerle kendi araç gereçlerini üreterek ekonomik olarak yıllık büyük tasarruf sağlıyor.
İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, kurdukları atölyelerle ihtiyaçlarının çoğunu karşıladıklarını ve böylece büyük tasarruf sağladıklarını belirtti. 3 bin 500 liralık çöp konteynerinin Yarı fiyatına bin 500 liraya mal ettiklerini, kendi kendine kaynak üreten belediye haline döndüklerinin altını çizdi. İşçilerine asgari ücretin üzerinde maaş verdiklerini belirten Başkan Vural, yemekle beraber işçilerinin maaşının 5 bin 750 liraya yükseldiğini ifade etti.
Kurdukları atölyeler sayesinde büyük tasarruf sağladıklarını ifade eden İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, “Biz belediye olarak kurumsal bir firma gibi çalışıyoruz. Biz göreve geldiğimizde İslahiye Belediyesi’nin 40 aracı vardı bunun 18 tanesi sağlam 22 tanesi hurdaya ayrılacak durumdaydı. Şimdi 130’a yakın aracımız var. Benim için en önemlisi bu atölyelerdir. Burada tüm kaynak işlerimiz, marangoz işlerimiz tüm işlerimizi buradan yürütüyoruz. Kendi çöp konteynerimizi kendimiz yapıyoruz. 400 litrelik çöp konteynerinin maliyeti 3 bin 500 TL’ydi. Biz 800 litrelik çöp konteynerini bin 500 TL’ye maliyetle üretiyoruz. Burada bu atölyeler sayesinde 20’ye yakın insanımıza iş istihdamı oluşturduk. Araçlarımızın lastiği, kaynağını, bakımlarını bu atölyelerimizde kendimiz yapıyoruz” dedi.

“İŞÇİLERİMİZİN MAAŞI YEMEKLE BERABER 5 BİN 750 LİRAYA DENK GELİYOR”
İşçi aylıklarının yemekle beraber 5 bin 750 liraya yükseldiğini Söyleyen İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, “İşçi konusunda da benim mazot, yedek parça, demir çimento hariç hiçbir ihalem yoktur.

İhale yapmıyoruz çünkü kendimiz yapmaya çalışıyoruz. Çünkü gelen paramız aylığımıza yetiyor. Onun için kaynak üretmek zorundayız. Sistem kaynağını çıkarma üzerine kuruldu. Asgari ücret 2 bin 825 lira iken biz işçimize 3 bin 500 lira veriyorduk. Şimdi ise işçilerimizin maaşını 4 bin 750 lira yaptık. Ayrıca biz kuruduğumuz yemekhane ile 300’ye yakın işçimizin öğlen yemeğini bedava veriyoruz. 3 çeşit yemek çıkıyor. Buda nereden bakarsanız bin lira eder dolayısıyla işçilerimizin maaşı 5 bin 750 liraya gibi bir rakam oldu. işçilerimiz bunu hak ediyor” ifadelerini kullandı.

BELEDİYE ATÖLYESİNDE NE ÜRETİYOR

İslahiye Belediyesi İlçede kurduğu atölyede Kentin ihtiyacı olan Çöp konteynerlerini, parklardaki kamelya, oturma grubu ve oyun grubu gibi malzemeleri üretiyor.

Belediye Bünyesinde kullanılan araç gereç ve makinaların bakım ve onarım işleri yapılıyor.
“KILAVUZLU BARAJIMIZ GAP’TAN SONRA EN BÜYÜK PROJE”
Kılavuzlu barajının faaliyete geçmesi için çalıştıklarını söyleyen Vural, “İslahiye bir tarım bölgesi bu konuda da kılavuzlu barajımız var. Hatay’dan Kahramanmaraş’a kadar 1 milyon dönüm arazi suluyor. GAP’tan sonra en büyük proje diyebiliriz. Bunun 4. Etabı da İslahiye’dedir. Bizim bölgede bin 100 dönüm arazi sulanacak. Bu gerçekten velinimettir. Bunun biran önce gerçekleşmesi için vekillerimiz, valimiz Büyükşehir Belediye Başkanımızla beraber bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. 2 tane göletimiz var birini faaliyete geçirdik ikisinin de ihalesi yapıldı. Bu yıl borular döşenecek. Bunlar yeterli değil. Bizim acilen elektriği, mazotu bu girdileri düşürmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.
“TURİZMİ HAK ETTİĞİ YERE GETİRECEĞİZ”
Son olarak ilçenin turizmiyle ilgili çalışmalara değinen Vural, “Turizm konusunda büyükşehir belediyemizle beraber ortak çalışmalarımız var. İslahiye’nin özelliği tarım ve turizm diyoruz. Turizm konusunda çalışmalarımız var ama pandemi dolayısıyla biraz aksadı. İnşallah turizmimizi de hak ettiği yere getireceğiz” diye konuştu.

 

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL