Örnek Resim
Genel Güncel SonDakika Yaşam

KAZALARIN ÖNLENMESİ İÇİN TEDBİRLER ARTTIRILDI

İslahiye 1 Nolu Yaşam Alanı ve Kaymakamlık binası civarından yaşanan kazaların önlenmesi amacıyla tedbirler arttırıldı. İslahiye 1 Nolu Yaşam Alanı ve Kaymakamlık binası civarından yaşanan kazaların önlenmesi amacıyla tedbirler arttırıldı…

KAZALARIN ÖNLENMESİ İÇİN TEDBİRLER ARTTIRILDI

İslahiye 1 Nolu Yaşam Alanı ve Kaymakamlık binası civarından yaşanan kazaların önlenmesi amacıyla tedbirler arttırıldı.

İslahiye 1 Nolu Yaşam Alanı ve Kaymakamlık binası civarından yaşanan kazaların önlenmesi amacıyla tedbirler arttırıldı.

6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem felaketi sonrasında Hatay Yolu üzeri Kaymakamlık binası karşısında 1 Nolu yaşam alanının inşa edilmesi ve toplu yaşam’a geçilmesi sonrasında 1 Nolu yaşam alanı ile kaymakamlık arasında vatandaşların karşıdan karşıya geçmesi ve yoldan dönmeleri dolayısıyla çok sık kazalar yaşanmaya başlamıştı.

Bunun Üzerine İslahiye Kaymakamlığı, İslahiye Belediye Başkanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri koordineli çalışma başlattılar.

BELEDİYE’DEN BULVAR DÜZENLEMESİ

Yaşanan kazaların artması ve vatandaşlardan gelen şikayetler sonrasında İslahiye Belediyesi yolda deprem döneminde yıkılan refiüjleri yeniden düzenleyerek tel örgü ile vatandaşların rastgele yerlerden geçişini engellemeye yönelik tedbir aldı.

Bulvarın belirli yerlerinde ise Yaya geçitleri yapıldı.

EMNİYET’TEN HIZ SINIRI VE MOBESE UYGULAMASI

İslahiye Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise kazaların önüne geçmek için denetimleri arttırarak Bulvar boyunca 50 Km hız sınırı uygulaması ve Yaya geçitlerine 100 metre kala 30 Km hız sınırı uygulaması başlattı.

İslahiye İlçe Emniyet müdürlüğü ekipleri hız sınırı uygulamasına uyulup uyulmadığını kontrol etmek için Mobese uygulaması da yaparken, kurallara uymayan sürücülere ceza uygulanıyor.

MOTORSİKLET SÜRÜCÜLERİNE GÖZ YUMULMAYACAK

Özellikle deprem sonrasında Çoğalan motosiklet sürücülerine İslahiye Emniyet Müdürlüğü ekipleri bundan sonra göz açtırmayacak.

Halktan Kaymakamlık ve Emniyet’e ulaşan çok sayıda şikayet üzerine harekete geçen İslahiye İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Abartılı eksoz kullanan motor sürücüleri, Akrobatik hareketler yapan sürücüler ile plakasız ve ehliyetsiz motor sürücülerine göz açtırmayacak.

İslahiye İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerde çok sayıda abartılı eksoz sesi çıkaran motor, Plakasız tescilsiz motor ve kurallara uymayan motorlar toplatılırken, sürücülerine ise cezai işlemler uygulandı.

VATANDAŞTAN TEŞEKKÜR

İslahiye’de yaşayan vatandaşlar ise İslahiye Kaymakamlık binası ve 1 Nolu yaşam alanı arasında kalan Bulvar’da trafik kazalarının önlenmesi ve halkı rahatsız eden Motor sürücülerine yönelik yapılan çalışmalardan dolayı İslahiye Kaymakamlığı, İslahiye Belediyesi ve İslahiye İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ettiler.

 

 

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL