Örnek Resim
Genel Güncel Kültür-Sanat SonDakika

KAYMAKAM MUHTARLAR TOPLANTISI YAPTI

İslahiye ilçe Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, mahalle muhtarlarıyla istişare toplantısında bir araya geldi. İslahiye ilçe Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, İslahiye’deki mahalle muhtarlarıyla aylık  istişare toplantısında bir araya geldi. İslahiye Belediyesi Konferans salonunda..

KAYMAKAM MUHTARLAR TOPLANTISI YAPTI

İslahiye ilçe Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, mahalle muhtarlarıyla istişare toplantısında bir araya geldi.

İslahiye ilçe Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, İslahiye’deki mahalle muhtarlarıyla aylık  istişare toplantısında bir araya geldi.

İslahiye Belediyesi Konferans salonunda düzenlenen toplantıya Kaymakam Mustafa Anteplioğlu, İlçe Emniyet Müdür vekili Hasan Boncuk, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Fatih Kökce, Muhtarlar Derneği Başkanı Şıhmuz İzgüden, İslahiye Belediyesi Daire Müdürleri, Daiere müdürleri ile 71 mahalle muhtarı katıldı.

Muhtarların sorun ve taleplerinin dinlendiği toplantıda Kaymakam Anteplioğlu, sorunların çözümü noktasında koordineli çalışmaların devam edeceğini ifade etti.

GÜVENLİK KAMERASI SİSTEMİ

İslahiye Muhtarlar Toplantısında Konuşan İslahiye Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, İlçede hırsızlık olaylarının yaşanmaması ve olası olumsuzlukların önüne geçilebilmesi için kırsal mahallelerin giriş ve çıkışlarına güvenlik kamerası sistemi kurulmasını öngördüklerini ifade ederek, bu konuda Gaziantep valiliğinden talepte bulunduklarını daha önce ilçe özel idareleri kanalı ile yapılan bu hizmetin şimdi devlet millet işbirliği ile hayata geçirilebileceğini ifade ederek, maliyetin bir kısmının kamu tarafından bir kısmının ise mahalle halkı tarafından karşılanması durumunda kemara kurumuna başlanacağını ifade etti.

Yelliburun Köyü muhtarı , daha önce mahallelerine kamera sistemi kurulması için kendilerinin talepleri olduğunu, uygulamanın başlatılması durumunda kendilerinin hazır olduklarını ifade etti.

ORMAN KÖYLÜSÜNE UCUZ ODUN VERİLSİN

İslahiye’ye bağlı orman köylerinde oturan mahalle muhtarları, kendilerinin orman köyü kapsamında olduklarını ancak kendilerine ucuz odun verilmediğini ifade ederek, Bizim mahallelerimizde genelde yaşlı ve emekli insanlar yaşamaktadır. Kömür pahalı olduğundan dolayı kömür alamıyorlar. Biz mahallemizdeki insanların gidip ormanlara zarar vermemesini istiyoruz. Onlarda kaçak odun kesimi yapmıyorlar ama kışın mağdur oluyorlar. Bu mağduriyetin giderilmesi için Ya mahallelerimizdeki ihtiyaç sahiplerine kömür verilsin, yada orman’dan ucuz odun verilsin dediler.

Bir mahalle muhtarı mahallesinde yaşayan ve yazın 3-5 ay turizm sektöründe SGK’lı çalışan sonrasında hiçbir geliri olmayan gençlere de kömür verilmediğini ifade ederek, kömür verilmesini talep etti.

KÖMÜR YARDIMI İKİ KATINA ÇIKACAK

İslahiye Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Bu yıl geçen yılın iki katı kömür dağıtımı yapacaklarını ifade ederek, İslahiye Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma vakfı mütevellli heyeti olarak vakıftan yardım talebinde bulunan isimlerle ilgili değerlendirme yaptıklarını ve geçen yılın iki katı kömür dağıtımı yapacaklarını söyledi.

İslahiyedeki orman köylerinde yaşanan vatandaşların Orman İşletme şefliğine müraacat etmeleri durumunda ağaç altı olarak adlandırılan orman atıklarının çok cazip fiyatlarla Orman köylülerine satıldığını ifade etti.

 

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL