Örnek Resim
Ekonomi Genel Güncel SonDakika Yaşam

KALICI KONUT YAPMAYA HAZIRIZ

İslahiye’de 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen deprem sonrasında vatandaşların barınma sorunlarının çözümü için idea İnsani yardım derneği yer gösterildiği takdirde kalıcı konut yapmaya hazır olduklarını söyledi. İslahiye’de deprem sonrasında..

KALICI KONUT YAPMAYA HAZIRIZ

İslahiye’de 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen deprem sonrasında vatandaşların barınma sorunlarının çözümü için idea İnsani yardım derneği yer gösterildiği takdirde kalıcı konut yapmaya hazır olduklarını söyledi.

İslahiye’de deprem sonrasında yaşanan Çadır sıkıntısı, sonrasında Konteyner kent yapımı devam ederken, insanların kalıcı yer sorunlarının çözümlenmesi noktasında gündeme getirmiş olduğumuz Kamu ve stk işbirliği çağrımıza ilk yanıt İDEA İnsani yardım derneğinden geldi.

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Abdullah Bilgiç ile görüşen İdea İnsani Yardım derneği Başkanı Mustafa Yıldız, Altyapı çalışmaları yapılıp yer tahsisi yapıldığı takdirde Kendilerinin idea İnsanı Yardım derneği olarak belli sayıda Kalıcı konut yapabileceklerini, bu konuda diğer STK’larında kendileri ile işbirliği içinde olacaklarını ifade etti.

İDEA İnsani Yardım Derneği Başkanı Mustafa Yıldız, Yıllardır Gerek yurt içinde gerekse de Yurtdışında toplum yararına çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, Biz Genel Merkezi İslahiye’de olan bir sivil toplum kuruluşu olarak, irtibat halinde olduğumuz diğer bazı sivil toplum kuruluşları ile de ilçemizde depremin oluşturduğu yaraların sarılması noktasında Deprem’in ilk gününden beri imkanlarımız ölçüsünde halkımızın yanında olmaya çalıştık. Bunun yanında birçok gönüllü kuruluşun lojistik deposu olarak ta hizmet verdik. Eğer imkan tanınır ve yer gösterilirse bağışçılarımızın imkanları ölçüsünde kalıcı konut yapma konusunda da elimizi taşın altına koymaya hazırız dedi.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL