Örnek Resim
Eğitim Ekonomi Genel Güncel Magazin SonDakika

KALAYCILIK MESLEĞİ TARİHE KARIŞIYOR

Vatandaşlar  tarafından bakır eşya kullanımının her geçen gün  azalması ile birlikte Kalaycılık Mesleği İslahiye’de tarihe karışıyor. Vatandaşlar  tarafından bakır eşya kullanımının her geçen gün  azalması ile birlikte Kalaycılık Mesleği İslahiye’de..

KALAYCILIK MESLEĞİ TARİHE KARIŞIYOR

Vatandaşlar  tarafından bakır eşya kullanımının her geçen gün  azalması ile birlikte Kalaycılık Mesleği İslahiye’de tarihe karışıyor.

Vatandaşlar  tarafından bakır eşya kullanımının her geçen gün  azalması ile birlikte Kalaycılık Mesleği İslahiye’de tarihe karışıyor.

Bir zamanlar İslahiye’de çok sayıda Kalaycı varken, Şimdi ise bakır kullanımının azalması ile birlikte tek Kalan Kalaycı Ökkeş Bulunmaz’da Mesleği devam ettirmekte zorlandıklarını söyledi.

İslahiye ilçesinde yaşayan Ökkeş Bulunmaz, 50 yıldır sürdürdüğü kalaycılıkta işlerinin büyük oranda azaldığını ve bu yüzden çırak yetiştirilmediğini kaydetti.

İslahiye’de Hatay Bulvarı’ndaki Kalaycı Dükkanında yalnız çalışan 62 Yaşındaki Ökkeş Bulunmaz, mesleğini 50 senedir severek yaptığını ancak, Kalaycılık mesleğinin son dönemlerini yaşadığı için hem çırak bulmakta zorlandığını, hemde artık iş yapamaz hale geldiğini söyledi.

İslahiye’de  Kalaycılık Mesleğine başladığında ilçede 15 Kalaycı dükkanı bulunduğunu, şimdi ise mesleği sadece kendisinin temsil ettiğini ifade ederek,Tüketiciler şimdilerde krom, porselen ve çelik ürünlere yönelince bizim işlerimiz düştü .Kalaycılık Mesleğinin geleceği olmadığı için yanımda çalıştıracak, yetiştirecek elaman bulamıyorum bu şekilde yapabildiğim kadar mesleğimi yapmaya çalışıyorum ama Benden sonra muhtemelen meslek bizim ilçemizde bitecek.” diye konuştu.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL