Örnek Resim
Ekonomi Genel Güncel SonDakika

İSLAHİYE’DE ŞEFTALİ HASADI

Kahramanmaraş merkezli depremin vurduğu kentlerden  İslahiye’de, 200 dekar alanda üretimi yapılan şeftalinin hasadı başladı. Kahramanmaraş Merkezli Meydana gelen Deprem ile birlikte agır bir bedel ödeyen İslahiye halkı hasat mevsiminin gelmesi..

İSLAHİYE’DE ŞEFTALİ HASADI

Kahramanmaraş merkezli depremin vurduğu kentlerden  İslahiye’de, 200 dekar alanda üretimi yapılan şeftalinin hasadı başladı.

Kahramanmaraş Merkezli Meydana gelen Deprem ile birlikte agır bir bedel ödeyen İslahiye halkı hasat mevsiminin gelmesi ile birlikte ürünlerinin hasatlarını yapmaya başladılar.
Depremin yaralarının sarılmaya çalışıldığı İslahiye’de 200 dekar alanda üretimi yapılan şeftali hasadına başlandı. Sabahın erken saatlerinde şeftali bahçesine giden tarım işçileri; sıcaklara rağmen ağaçta bulunan meyveleri tek topluyor. Özenle toplanan ve kasalara dizilen şeftaliler, daha sonra pazara gönderiliyor.

230 tonun üzerinde rekolte beklenen şeftali, iç piyasanın yanı sıra Polonya, Romanya ve Moldavya gibi ülkelere de ihraç ediliyor.

İslahiye’nin özellikle Yeşilyurt mahallesi ve civarında yetiştirilen Şeftaliler son yıllarda düşük verim ve Altarnatif ürünler dolayısıyla sökülerek yerine başka ürünler dikildiğine dikkat çeken üreticiler, Bir zamanlar Yeşilyurt şeftalisinin dünya genelinde çok ünlü hale geldiğini ifade ettiler.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL