Örnek Resim

İSLAHİYE OSB’DE PERSONEL SKANDALI

İslahiye Organize Sanayi Bölgesinde Sözleşmeli İnşaat Mühendisi alımı ile ilgili Skandal karar, İslahiye Kaymakamlığı daha önce Yaş haddinden elediği personeli neden işe aldı? İslahiey Kaymakamlığı Resmi internet sitesinde 2 Kasım..

İSLAHİYE OSB’DE PERSONEL SKANDALI

İslahiye Organize Sanayi Bölgesinde Sözleşmeli İnşaat Mühendisi alımı ile ilgili Skandal karar, İslahiye Kaymakamlığı daha önce Yaş haddinden elediği personeli neden işe aldı?

İslahiey Kaymakamlığı Resmi internet sitesinde 2 Kasım 2021 Tarihinde ,İslahiye Organize Sanayi Bölgesine sözleşmeli Personel alımı ilanı yayınlandı.

İslahiye Kaymakamlığının Resmi İnternet sitesinde yayınlanan İlanda, “Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğünde yazışmalar, ve kontrollükl hizmetlerinde görevlendirmek üzere, yoğun ve dinamik çalışma ortamına uyum sağlayabilecek,iletişim becerileri güçlü,1 sözleşmeli İnşaat mühendisi alımı yapılacaktır.” Denilen ilanda Personel ile ilgili yaş, Askerlik ve KPSS gibi şartlar da olduğu ifade ediliyor.

Buraya kadar herşey normal ve olması gerektiği gibi.

26 Kasım 2021 Tarihinde  İslahiye Kaymakamlığı Resmi İnternet sitesinde İslahiye Kaymakamlığının Organize Sanayi bölgesine Sözleşmeli İnşaat mühendisi alımı ile ilgili 2 Kasım’da yaptıkları ilana 5 kişinin müracat ettiğini 25.11.2021 Perşembe günü saat:14:00’da yapılan değerlendirme sonrasında

bunlardan Selvi Gazi, Ömer Faruk Demir yaş haddinden dolayı ÖzdenNur Şentürk’ün ise KPSS şartını taşımadığından dolayı elendiklerini, Müraacat şartlarını taşıyan Davut Aslan ile Mehmet Işık’ın  mülakat’a girmeye hak kazandıkları ilan ediliyor.

Sonrasında İse 1. Sırada Bulunan Davut Aslan ile sözleşme imzalanıyor ve bir süre sonra Davut Aslan ile imzalanan sözleşme iptal ediliyor.

Aynı ilan üzerinden iş alımı Yapan İslahiye Kaymakamlığı burada Mülakata hak kazanan 2. Sıradaki aday Mehmet Işık’ı çağırıp onunla sözleşme imzalamak yerine daha önce Yaş haddinden dolayı Elediği bir kişi ile sözleşme imzalıyor.

İŞTE BURASINI ANLAMAK İMKANSIZ

Yahu Kardeşim siz kimi istiyorsanız onu işe alabilirsiniz diye bir kanun ve yasa yok. Türkiye Cumhuriyeti Anayasal bir Hukuk Devletidir. Hukuk Devletinde de hukuk kuralları geçerlidir. Öyleyse daha önce Yaş ve Diğer Şartlardan dolayı elediğiniz ve Mülakata Girmesine Hak bile Tanımadığınız birisini Nasıl ve Hangi koşullarda işe alabilirsiniz?

Ben bu konuda İslahiye Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu’ndan bir açıklama bekliyorum.

1-Daha önce Yaş haddinden elenen birisini Nasıl İşe aldınız?

2-Eski ilanının üzerinden alıma gittiğinize göre daha önceki ilanınızda Mülakata katılmaya hak kazanan 2. Sıradaki İnşaat mühendisini neden işe almadınız?

3-daha önce ilanda belirtilen şartlardaki dışında İslahiye OSB’ye Personel alımı yapılacaktı da o zaman Neden yeniden ilana çıkılmadı?

İşte bu üç sorunun Kamu vijdanının rahatlaması için kamuya açıklanması gerekmektedir.

Kaldı ki günümüzde yasalarda adrese teslim personel ilanları, Adrese teslim ihale ilanlarına birçok defa şahitlik ediyoruz.

Ben Tarafsız ve Objektif bir Gazeteci olarak Bu konuda bana gelen Belgeleri takip etmeye ve sizlerle buradan paylaşmaya devam edeceğim. Hak , Hukuk ve Adalet olmazsa Olmazlarımız olmalıdır. ADALET HERKES İÇİN,

Ben sayın Yönetici ve idarecilerimize buradan bir kez daha ifade etmek istiyorum. Sizler Bu ilçenin Şehrül eminlerisiniz. Devletimiz sizleri bu ilçede görevlendirirken, adil ve adaletli olun, şehre ve insanlarına hizmet üretin diye görevlendirdi. Eğer siz bu görevi yaparken, yanlışa saparsanız yarın sizin üzerinizdeki makamlardakiler de sizinle alakalı adaletsiz işlem tesis ettiklerinde boşuna ağlayıp, sızlamayın. Bir atasözümüz diyor ki; “Ayarını bozduğun Kantar, Gün Gelir Senide Tartar”. Ne olursa olsun bu sözü unutmayın ve KANTARIN AYARINI BOZMAYIN. Kalın sağlıcakla.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL