Örnek Resim

İŞGALCİLERE HUKİKİ İŞLEM YAPILMALI

İslahiye’de yaşanan deprem sonrasında şehrin yeniden yapılanması için planlanan Kırıkçalı bölgesindeki mera alanıyla ilgili birileri havanda su döverek, bu hizmetin önüne set olmaya çalışıyorlar. İslahiye Belediye İtfaiye müdürlüğünün alt tarafı..

İŞGALCİLERE HUKİKİ İŞLEM YAPILMALI

İslahiye’de yaşanan deprem sonrasında şehrin yeniden yapılanması için planlanan Kırıkçalı bölgesindeki mera alanıyla ilgili birileri havanda su döverek, bu hizmetin önüne set olmaya çalışıyorlar.

İslahiye Belediye İtfaiye müdürlüğünün alt tarafı ve  Serinevler toki alt kısmında bulunan Mera adına kayıtlı alanın Toki’ye tahsisi yapılarak  Depremzede vatandaşlar için toki konutlarının temelinin atılacak olmasından dolayı mağdur olduklarını iddia eden mera işgalcileri Gaziantep Valisi Davut Gül’den meraya geçmiş yıllarda dikmiş oldukları ve bugün konut yapılacak olması dolayısıyla sökülecek olan Bağ ve zeytin ağaçlarından dolayı ağaç parası istediler.

Gaziantep Valisi Davut Gül, Burası Hazine arazisi değil, öncesinde mera alanı sizin buraya ağaç dikmeniz, merayı işgal etmeniz suç, bir diğer husus ise siz buraya ağaç diktikten sonra 20 yıldır kullandığınızı söylüyorsunuz peki 20 yıldır ecrimisil ödediniz mi? Şeklindeki  sözleri sonrasında valinin yanından ayrılan grup şimdilerde Sosyal Medya Hesaplarında İslahiye Kamuoyunda  taraftar toplama ve kendilerini haklı gösterme gayreti içerisine girmiş durumdalar.

Kardeşim Hazine arazileri Devletindir, Yani Herkesin ortak malıdır. Mera alanları da devletindir ve hepimizin ortak malıdır. Yıllarca birileri çıkıp hazine arazilerini işgal ettiler sonrasında Ecri misil ödeme, ile bunların direk kendilerine satışını sağlayıp hepimizin olan Hazine arazileri birilerinin Malı olup çıkıverdi.

Şimdi İslahiye’nin merası olan Yaklaşık 1000 Dönümlük alan Birkaç kişi tarafından Yıllardır işgal edilmiş, bağ ekilmiş, zeytin dikilmiş yıllarca buradan bizim sırtımızdan haksız kazanç elde etmişler şimdi mal bize yani Millete lazım olmuş, devlet malını alıp asıl sahibi olan Millete konut yapacak ama milletin malını işgal edenler çıkmışlar” sen benim bağımı, zeytinimi sökemezsin, sökersen de bana ağaç parası ver” diyebiliyorlar.

Kardeşim sen Bana yani Millete ait Olan bu Meraya Hangi hakla bağ yada zeytin diktin? Bunları dikerken bunun asıl sahibi olan Milletten veya Onun oluşturduğu Devletten bunun kullanımı için izin aldın mı? Kim sana izin verdi? Git sen ek, dik biç,Ye dedi. Benim malımı sana kim verdi? Kimse vermediyse sen kendi kafandan nasıl gidip benim meramı işğal ettin? Bugün birde çıkmış benden devletten ağaç parası istiyorsun?

Sayın Gaziantep Valisi Davut Gül başta olmak üzere tüm yetkilileri göreve davet ediyorum. Mera olan bu alanı yıllarca kullanan bunun karşılığında herhangi bir ödeme yapmayan kişilerden öncelikle kullanmış oldukları yıllar için ecri misil (işgaliye) bedeli alın ve bu parayı depremzede vatandaşlarımıza dağıtın, sonrasında ise Haksız işgal ile ilgili hukiki süreci başlatın.

Eğer siz bunu yapmazsanız yarın her önüne gelen önüne gelen yeri işgal eder, yada gücü olanlar işgal eder diğer vatandaşlarımızda mağdur olurlar.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL