Örnek Resim
Ekonomi Genel Güncel Sağlık SonDakika Yaşam

HIRSIZLAR MUHTARIN ÜZERİNE ARABA SÜRDÜLER

06 Şubat 2023 Tarihinde yaşanan deprem sonrasında İlçemizde hırsızlık vakaları artarken, son hırsızlık vakasında hırsızlar mahalle muhtarının üzerine araba sürerek olay yerinden kaçtılar. 06 Şubat 2023 Tarihinde yaşanan deprem sonrasında..

HIRSIZLAR MUHTARIN ÜZERİNE ARABA SÜRDÜLER

06 Şubat 2023 Tarihinde yaşanan deprem sonrasında İlçemizde hırsızlık vakaları artarken, son hırsızlık vakasında hırsızlar mahalle muhtarının üzerine araba sürerek olay yerinden kaçtılar.

06 Şubat 2023 Tarihinde yaşanan deprem sonrasında İlçemizde hırsızlık vakaları artarken, son hırsızlık vakasında hırsızlar mahalle muhtarının üzerine araba sürerek olay yerinden kaçtılar.

6 Şubat 2023 tarihi öncesinde İslahiye’de neredeyse hiç olmayan hırsızlık vakaları yaşanmaya başladı. Depremde vatandaşların evlerinden ani çıkışları ile birlikte açık kalan kapılar, İnsanların evlerinden uzak yaşamaları ve farklı etkenler hırsızlara adeta davetiye çıkardı.

Geçtiğimiz günlerde en son Serinevler Toki’de yaşanan Hırsızlık olayı ise Duyanlara pes buda mı oldu cinsinden. Hırsızlar, kendilerine müdahale etmek isteyen Mahalle muhtarı Mustafa Yüksel’in üzerine araba sürerek ona çaptıktan sonra olay yerinden kaçtılar.

Konu ile ilgili açıklama yapan Serinevler mahallesi Muhtarı Mustafa Yüksel, Serinevler Toki konutlarında Tadilat Çalışması yapan ekibin bekçisi bana önceki gün Tokilere giren hırsızlık şüphelisi beyaz Toros bir araç ile gelen kişilerle tartıştığını söyledi. Ertesi gün ben işyerim olan fırının önünde otururken sitenin içerisine bir beyaz Toros taksi girdi içerisinden inen kişi elinde demir kesme makası ile C1’in önüne doğru gittiğini görünce bende o tarafa doğru gittim. Beni görünce elindeki makası arabaya attı. Kim olduğunu ve ne aradığını sordum. Kendisinin Telekom personeli olduğunu ve kaynak yaptıklarını söyledi. Bende bu saatte telekomcunun ne işi var dedim sitedeki  Telekom çalışanını arayarak böyle bir çalışan olup olmadığını sordum olmadığını söyleyince hırsız’ı tutmak isterken bir anda arabasına binerek araba ile bana çarpıp islahiye istikametine doğru hareket  etti. Ben elime bir parke taşı alarak o tarafa yola çıkınca bu defa u çekerek hatay istikametine doğru gitti. Yolda giderken demir kesim makasını arabadan attı. Bende bunun üzerine jandarmayı aradım olay yeri inceleme geldi, suç aletini buldular sonrasında ise hırsızlık şüphelisi şahsı yakaladılar. Adli makamlara sevk edilen hırsızlık zanlısının tutuklandığını öğrendim.

Bu hırsızlık girişimini engelledim ancak tamamını görme şansım yok onun için site sakinlerinden ricam binaların kapılarını açık koymayın ve mümkünse gece geç saatlere kadar sitede olurlarsa bu tür hırsızlık girişimlerinde caydırıcı olur diye düşünüyorum dedi.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL