Örnek Resim
Genel Güncel Sağlık Siyaset SonDakika

HASTALAR ÖZEL’E NEDEN YÖNLENDİRİLİYOR

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, Üniversite hastanesinde yaşanan Emar sorunu dolayısıyla hastaların doktorların özel muayenehanesine yönlendirilmesini meclis gündemine taşıdı. CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, basına ve kamuoyuna yansıyan Gaziantep Üniversitesi..

HASTALAR ÖZEL’E NEDEN YÖNLENDİRİLİYOR

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, Üniversite hastanesinde yaşanan Emar sorunu dolayısıyla hastaların doktorların özel muayenehanesine yönlendirilmesini meclis gündemine taşıdı.

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, basına ve kamuoyuna yansıyan Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde anestezili emar çekilemediği, bu nedenle 7 yaş altındaki çocuklarda emar gerektiği durumlarda doktorların hastaları özel hastanelere yönlendirmesiyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Milletvekili Kaplan yaptığı yazılı açıklamada “Basına ve kamuoyuna yansıyan bilgilere göre Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde anestezili emar çekilemediği, bu nedenle 7 yaş altındaki çocuklarda emar gerektiği durumlarda doktorların hastaları özel hastanelere yönlendirildiği bilgisi var. Bu duruma göre durumu iyi olmayan, gariban ailelerin çocukları nasıl emar çektirecek? Ekonomik kriz yüzünden temel gıdaya erişim bile zorlaşmışken sağlığa erişim iyice bitti. Yine aynı şekilde basına ve kamuoyuna yansıyan bilgilere göre bu hastanede anestezi teknikeri olmadığından çocuklar özel hastanelere yönlendiriliyor. Sosyal devlet sorumluluğu gereği sağlığa erişim tüm vatandaşların hakkıdır. Acilen Sağlık Bakanlığı’nın bu hastaneye anestezi tekniker ataması yaparak mağduriyet giderilmelidir.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL