Örnek Resim

HALKIMIZI STOKÇULARA EZDİRMEYECEĞİZ

İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, Halkı stokçulara ve fahiş fiyatlı satış yapanlara karşı koruyacaklarını ve ezdirmeyeceklerini bunun içinde ucuz patetes, soğan ve sarımsak satışına başladıklarını söyledi. İslahiye Belediye Başkanlığı ,..

HALKIMIZI STOKÇULARA EZDİRMEYECEĞİZ

İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, Halkı stokçulara ve fahiş fiyatlı satış yapanlara karşı koruyacaklarını ve ezdirmeyeceklerini bunun içinde ucuz patetes, soğan ve sarımsak satışına başladıklarını söyledi.

İslahiye Belediye Başkanlığı , Nurdağlı AYT tarım firması ile yaptığı işbirliği sonrasında firma tarafından üretilen Patetes, Soğan ve  Yeşil sarımsağı maliyet fiyatlarına satın alarak, aldığı fiyattan İslahiye pazarında halka satışa sundu.

İslahiye Belediyesi, hem üreticiye destek olmak hem de tüketiciye uygun fiyatlı ürün ulaştırmak için pazar alanında kilosu 5 liraya patetes, 5 liraya sarımsak ve 3 liraya kuru soğan satışına başladı.

İslahiye Belediyesinin girişimleriyle özel bir tarım firması işbirliğiyle, fahiş fiyat ile mücadelede üreticiden aracısız olarak alınan 25 ton patates, 25 ton kuru soğan ve 4 ton sarımsak piyasadan daha uygun fiyatla tüketiciye ulaştırılıyor. İlçe merkezi ve kırsal mahallelerde kurulan pazarlarda tezgahta patatesin kilosu 5, sarımsağın kilosu 5 ve kuru soğanın kilosu 3 liradan satılıyor. Vatandaşın ilgi gösterdiği tezgafta herkesin faydalanabilmesi amacıyla bir kişiye en fazla 5 kilo ürün satılıyor.

Son zamanlarda maliyetlerin artması fırsatçılardan ve stokçulardan doğan sebeplerle yüksek fiyatlardan bunalan vatandaşlar, düşük fiyata satılan sofraların ve yemeklerin vazgeçilmezi olan soğan sarımsak ve patatese yoğun ilgi gösterdi. Özellikle marketlerde ortaya çıkan yüksek fiyatlara yetişemeyen vatandaşlar Belediye Başkanı Kemal Vural’ın bu girişiminden dolayı memnun olduklarını belirterek ürün çeşitliliğini arttırmasını istedi.

HALKIMIZI EZDİRMEYECEĞİZ

İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, İslahiye bölgesinde mutfakların vazgeçilmez ürünlerinden olan Patetes, Soğan ve Sarımsak konusunda yine bölgemizin tarım işletmelerinden olan AYT tarım ile yaptığımız anlaşma ile firmadan maliyet rakamlarına temin ettiğimiz 25 Ton Patetes, 25 Ton Soğan ve 5 ton Yeşil sarımsağı ilçemizim Pazar yerinde maliyet rakamları ile halkımıza satıyoruz.

işçiliğini belediye olarak biz yapıyoruz. Böylelikle vatandaşlara ucuz temin etme gayretindeyiz. Tabii ki her yerde sıkıntı var. Yalnız Türkiye’de değil tüm dünyada var. Biz bunun farkındayız ama vatandaşı hiçbir şekilde ezdirmeyeceğiz, elimizden gelen imkanlar dahilinde tüm ürünlerde biz bunu yapacağız. Dedi.

PAZARCILARI DA MAĞDUR ETMEYECEĞİZ

İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, Kendilerinin  İslahiye halkının genel çıkarlarını düşünmek zorunda olduklarını bu doğrultuda temin edebildikleri ürünleri halka ucuz fiyata satmaya devam edeceklerini, ancak kendilerinin ucuz fiyattan satması dolayısıyla elinde Patetes, Soğan ve Yeşil sarımsak  kalan pazarcıların ellerinde kalan ürünleri pazarcılarında uygun görmeleri durumunda maliyetinden belediye olarak satın alıp pazarcılarında mağdur olmasını engelleyeceklerini söyledi.

“BU ZAMLARI TAYYİP YAPMIYOR, PAZARCILAR MARKETÇİLER YAPIYOR”

Başkan Kemal Vural’ın konuştuğu esnada araya giren Halime Polat isimli bir kadın ise, “Yavrum bir kilo domates 25 TL olur mu? ‘Ne yapsın fakir fukara’  zamları  Tayyip yapıyor diyorlar. Tayyip yapmıyor bunu bu zamları pazarcılar, marketçiler yapıyor. Markete girip boş çıkıyoruz, ben bir kap yoğurdu getirip 30 liraya satıyorum onlar 40-50 liraya satıyor. Yemi alıyoruz 300 liraya. Mazota güç yetmiyor biz çiftçiyiz. Sen Kemal misin, biz bir köylüyüz” diye konuştu.

ALLAH BAŞKANDAN RAZI OLSUN

İslahiye Belediyesinin İslahiye Kapalı Semt pazarında açtığı tezgahı ziyaret ederek alışveriş yapan vatandaşlar patetes’in piyasada 7-8 Tl’ye Belediye tezgahında 5 Tl’ye soğan’ın Piyasa’da 5 TL’ye Belediye tezgahında 3 Tl’ye , Sarımsağın kilosunun ise 5 Tl’ye satıldığını ifade ederek, Allah başkanımızdan razı olsun. Sabahtan beri tezgahları dolaştım. En uygun fiyat burada. Bu tezgah sayesinde ucuz ürün almanın verdiği mutluluğu yaşadım dedi.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL