Örnek Resim
Eğitim Genel Güncel SonDakika

GÜVENLİ TRAFİK UYGULAMASI YAPILDI

7-13 Mayıs Karayolu Trafik haftası nedeniyle İslahiye’de 5 adımda güvenli Trafik uygulaması yapıldı. 7-13 Mayıs Karayolu Trafik Haftası nedeniyle İçişleri Bakanlığı tarafından tüm Türkiye’de saat 11:00 da eş zamanlı gerçekleştirilen..

GÜVENLİ TRAFİK UYGULAMASI YAPILDI

7-13 Mayıs Karayolu Trafik haftası nedeniyle İslahiye’de 5 adımda güvenli Trafik uygulaması yapıldı.

7-13 Mayıs Karayolu Trafik Haftası nedeniyle İçişleri Bakanlığı tarafından tüm Türkiye’de saat 11:00 da eş zamanlı gerçekleştirilen “Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik” farkındalık etkinliği İslahiye’de uygulamalı olarak yapıldı.

Tüm Türkiye ile birlikte aynı gün ve saatte İslahiye’de İslahiye- Hassa Karayolunda yapılan Uygulamaya İslahiye Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Fatih Kökce, İlçe Emniyet Müdür vekili Başkomiser Hasan Boncuk ile birlikte ile emniyet ve jandarma trafik ekipleri katıldı.

Uygulamada, yaya geçidinden geçen vatandaşlara güvenli trafiğin oluşması için dikkat edilmesi gerekenlere yer verilen broşürler dağıtıldı.

Kaymakam Anteplioğlu ve beraberindekiler, yayaların geçidi kullandıkları sırada trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla uymaları gereken 5 kural ile ilgili bilgi verdi. Uygulam sırasında yaya geçidini kullanan vatandaşlara da teşekkür ettiler.

Denetim sonrası açıklama yapan Kaymakam Mustafa Anteplioğlu, trafik kurallarına uyulmasının hayati önem taşıdığını belirterek, “İçişleri Bakanlığımız Trafik Haftası vesilesiyle trafik güvenliği ve yaya güvenliği konusunda farkındalık oluşturmak anlamında çok ciddi kararlılığı var.Bu anlamda bugün trafik haftasının başlangıcı olması nedeniyle farkındalık oluşturmak üzere sürücülerimizi bilinçlendiriyoruz. Trafik kurallarına uyalım.özellikle kırmızı ışık’ta,yaya geçitlerine dikkatli olalım.Son zamanlarda görüyoruzki yayalarımız karşıya bakmadan ellerinde cep telefonuyla yürümeleri kendilerini ve trafiği ciddi manada tehlikeye atıyor.Trafik kurallarına uyarak hayatlarımıza devam etmemiz gerekiyor”diye konuştu.

 

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL