Örnek Resim
Genel Güncel Siyaset SonDakika

GÖZÜN AYDIN İSLAHİYE, HAYIRLI OLSUN GAZİANTEP AK PARTİNİN BÜYÜKŞEHİR ADAYI FATMA ŞAHİN

31 Mart 2024 Tarihinde yapılacak olan Belediye Başkanlığı seçimlerinde Ak Partinin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayının Fatma Şahin olması kesinlik kazandı. Şahin’in adaylığı ile ilgili resmi açıklama önümüzdeki hafta yapılacak…

GÖZÜN AYDIN İSLAHİYE, HAYIRLI OLSUN GAZİANTEP  AK PARTİNİN BÜYÜKŞEHİR ADAYI FATMA ŞAHİN

31 Mart 2024 Tarihinde yapılacak olan Belediye Başkanlığı seçimlerinde Ak Partinin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayının Fatma Şahin olması kesinlik kazandı. Şahin’in adaylığı ile ilgili resmi açıklama önümüzdeki hafta yapılacak.

31 Mart seçimlerinin startının verilmesi ile birlikte İslahiye kamuoyunda İslahiye’nin adayı Büyükşehir adayına bağlı olarak değişir. Büyükşehir Fatma Şahin olursa, İslahiye Kemal Vural olur tezi hakimdi. Şimdi Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Fatma Şahin’in kesinlik kazanması sonrasında İslahiye’de Kemal Vural’ın adaylığına da kesin gözüyle bakılıyor.

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İstanbul Büyükşehir Başta olmak üzere 21 ilin Belediye Başkanlarının açıklanması ile birlikte gözlerin çevrildiği Gaziantep’te Büyükşehir Belediye Başkan adayının Fatma Şahin olduğunun kesinlik kazandığı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 15 Ocak’ta yapacağı ikinci bölge illeriyle birlikte açıklamanın yapılacağı ifade edildi.

İLÇELERİ DE EN KISA ZAMANDA HALLEDELİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fatma Şahin ile son görüşmesinde “İlçeleri de en kısa zamanda halledelim” dediği ve önümüzde hafta başına görüşme planlandığı öğrenildi. Şahinbey ve Şehitkamil’in bu nedenle durumu netlik kazanmazken, İslahiye, Nizip, Araban ve Yavuzeli belediye başkanları görevlerine devam edecekler.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her seçim döneminde parti vitrininde değerlendirdiği ve önemli görevler verdiği Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i yeniden Büyükşehir adayı yapmanın yanında Gaziantep merkez ve kırsal ilçelerinde adaylarını belirlemeye yönelik çalışmalarını tamamlaması için talimat verdiği ifade ediliyor.

İSLAHİYE’DE KEMAL VURAL KIRMIZI ÇİZGİ

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in Gaziantep’in ilçeleri arasında en önemli kırmızı çizgisinin İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural olduğu ifade ediliyor. Kırsal ilçelerde Mevcut başkanlar ile devam edeceği düşünülen Fatma Şahin’in Merkez ilçelerde özellikle şahinbey’de değişim istediği bana gelen bilgiler arasında.

6 Şubat depremlerinde yıkımın yaşandığı ve işbirliği ile en kısa sürede hızlı şekilde toplanmanın olduğu İslahiye’de mevcut Belediye Başkanı Kemal Vural ile yoluna devam etmek istediği ve İslahiye’nin yeniden inşa ve ihya sürecinde bu birlik ve beraberliğin oldukça önemli olduğu ifade ediliyor.

9 Ocak Salı Günü Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesi beklenen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in Ankara’ya giderken İslahiye’de Kemal Vural, Nizip’te Mehmet Sarı, Yavuzeli’nde Kemal Sakaroğlu, Arabanda Hasan Doğru, Karkamışta ise Nuh Kocaaslan ismi ile yoluna devam etmek istediğini ifade etmesi, bunun yanında merkez ilçelerde değişim konusundaki taleplerini iletmesi bekleniyor.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL