Örnek Resim
Eğitim Genel Güncel Siyaset SonDakika

GAZİANTEP’TE BİLGİSAYARSIZ KÜTÜPHANE KALMAYACAK

Gaziantep Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda, Gaziantep Modeli ile başlatılan “Bilgisayarsız Kütüphane Kalmasın” projesi kapsamında 1. Etap 600 Bilgisayar Dağıtım Töreni düzenlendi. Törene Vali Davut Gül’ün..

GAZİANTEP’TE BİLGİSAYARSIZ KÜTÜPHANE KALMAYACAK

Gaziantep Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda, Gaziantep Modeli ile başlatılan “Bilgisayarsız Kütüphane Kalmasın” projesi kapsamında 1. Etap 600 Bilgisayar Dağıtım Töreni düzenlendi.

Törene Vali Davut Gül’ün yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin,  Şehitkâmil Kaymakamı Ömer Kalaylı, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ve ilgili okul müdürleri katıldı.

Gaziantep’teki Eğitim Adeta Altın Çağını Yaşıyor

Vali Davut Gül: “Gaziantep’teki eğitim adeta altın çağını yaşıyor. Şu an 3 milyar değerinde yatırımımız var 13 milyarlık yatırımımız da olsa tamamlayıcı işler yapılmazsa eksik kalır. Nedir tamamlayıcı işler en basitinden okulu yaptık, spor salonlarını yaptık, okulda tahtaya yazacak kalem yoksa, tahtayı silecek bir silginiz yoksa temin edilmezse eksik kalır.

Gaziantep’te kütüphane ya da kitaplık kurulumu konusunda altyapımız hazır. “Ben okuyorum Gaziantep okuyor” kitap okuma projesinde 800 bin olan kitap sayımız 2 milyon 400’ü geçti ve alım süreçleri hala devam ediyor. Muhtemelen dönem sonuna kadar 3 milyonu aşmış olacağız. Milli Eğitim Bakanımızın desteğiyle kitaplarımızı temin ettik. Kütüphanesiz okul kalmasın diyen Sayın Bakanımıza Gaziantep’teki projelere verdiği desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Diğer bir konuda bu bilgisayarlara Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle basit bir program yükleyerek kütüphanedeki kitapları kayıt altına alacağız. Kim kitap aldı, kim verdi, kim okudu, buna istinaden yılın sonunda kaç kitap okunduğu istatistiğini değerlendirip 36 bin kitaplık olan dijital kütüphaneye yol açacağız.Sizlerin ve öğretmenlerimizin emekleri gerçek anlamda yerini bulmuş olacak. İlk etapta 600 bilgisayar alarak yaklaşık 8 milyon 800 bin lira yani 9 milyon kadar bütçemizle Büyükşehir Belediye Başkanımızın destekleriyle bundan sonraki projelerimizi birlikte yapmaya devam edeceğiz.” sözlerine yer verdi

Şahin: “Eğitim bizim geleceğimiz, eğitim bizim yarınımız.”

Büyükşehir Belediye Başkanı konuşmasında şunları kaydetti: “Eğitim Şehri Gaziantep, Bilim Şehri Gaziantep hedefimiz ilerliyor. Buna inanmak ve bu söylemi yerine getirmek için yapmak lazımdı. Sanayi Şehri Gaziantep, Gastronomi Şehri Gaziantep çok rahat bir şekilde söylüyorduk. Eğitim Şehri Gaziantep, Bilim Şehri Gaziantep’i şehre sokmazsak şehrin sanayisi sürdürülebilir kalkınmada olması mümkün değildir. Eğitim bizim geleceğimiz, eğitim bizim yarınımız. Nasıl bir Gaziantep, nasıl bir Türkiye, nasıl bir dünya istiyoruz cevabı buna ne kadar yatırım yapıyoruz bunun gereğini ne kadar yapıyoruz, buna ne kadar insan yetişiyoruzdur. Milli eğitim ordusunun hizmetkarları olarak Allah’ın izniyle bu hedefimize her geçen gün daha da yaklaşıyor ve hayırlı olsun diyoruz.”

Kalaylı: Kütüphanesiz okul kalmasın…

Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı ise: “Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesi kapsamında okullarımıza kütüphaneler oluşturuldu. Bu projeden dolayı öğrencilerimiz dijital kütüphanelere daha rahat ulaşabilecekler.

Kütüphanelerimizin kitap ve bilgisayar ihtiyacı Sayın Valimizin ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın destekleriyle daha da  zenginleşerek öğrencilerimize katkı sağladı.”dedi

Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ise şunları kaydetti: “Öğrencilerinin kütüphanelerde teknoloji kullanımı ve okuma alışkanlıklarını kazanabilmeleri için kütüphanelerimizde çocukların yararlanabileceği yüksek teknolojili bilgisayarlardan olması gerektiğini gören Sayın Valim yeni bilgisayarlar alalım dedi.

Bilgisayarsız kütüphane kalmasın projesiyle inşallah hem dijital kitabı hem de kütüphanelerdeki kitapları çocuklarla buluşturmuş oluyoruz. Valimize Büyükşehir Belediye Başkanımıza her alanda eğitime verdikleri desteklerinden dolayı teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum”

Program sonunda Vali Davut Gül ve protokol tarafından okul müdürlerine bilgisayar dağıtımı yapıldı.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri, okul müdürleri ve öğretmenlerle bir araya gelerek toplu fotoğraf çektirdi. Akabinde dağıtım töreni sona erdi.

 

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL