Örnek Resim
Genel Güncel Siyaset SonDakika

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ SINIRIN SIFIR NOKTASINDA TOPLANDI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Mayıs Ayı Dönem Toplantısı birinci birleşimi sınır ilçesi olan Karkamış’ta toplandı. İlçede yapılan yatırımlar ve 2014 sonrası güvenlik konusu başta olmak üzere yapılan altyapı çalışmaları konuşuldu. Gaziantep..

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ SINIRIN SIFIR NOKTASINDA TOPLANDI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Mayıs Ayı Dönem Toplantısı birinci birleşimi sınır ilçesi olan Karkamış’ta toplandı. İlçede yapılan yatırımlar ve 2014 sonrası güvenlik konusu başta olmak üzere yapılan altyapı çalışmaları konuşuldu.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin başkanlığında Karkamış Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan birleşimde sürpriz bir karar açıklandı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle düzenlenen Gaziantep Gençlik Festivali’ne katılan gençlere alanda ücretsiz internet hizmeti verilecek.  Festivaldeki ücretsiz hizmeti meclisin oyuna sunan Başkan Fatma Şahin bu esnada yaptığı konuşmada Ramazan ayı sonrasında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda 4 üniversitenin bu etkinlikte buluşacağını hatırlatarak detayları ile Mayıs ayının önemli bir ay haline geldiğini söyledi. Gençlerin bu hizmetten yararlanması için çalışma yapıldığını aktaran Şahin alınan kararın hayırlı olmasını diledi. Madde oy birliği ile meclisten geçti.

ŞAHİN: BURASI BİZİM İÇİN ÇOK MÜHİM VE KIYMETLİ

Başkan Fatma Şahin birleşimin açılışında yaptığı konuşmada 2014 yılından itibaren Karkamış için birçok yatırımın yapıldığını vurgulayarak şöyle konuştu:

“Çok zor bir dönem geçti ve biz şunu gördük ki ilçe emniyetli güvenli değilse burayı altınla döşesek bir şey ifade etmiyor. Bundan dolayı Allah Mehmetçiklerden razı olsun. Cumhurbaşkanımızın iradesi, askerimizin büyük cesaretiyle Cerablus’ta yapılan çalışmayla güvenli hat oluşturuldu. Fırat Kalkanı Operasyonu başlarken bizde Cerablus’ta 15 gün içeresinde bütün altyapıyı tamamladık. 80 kamyon temizlik yaptık. DEAŞ’ın bütün yıkımını gördük. Su, elektrik yoktu. 15 gün içerisinde dükkanların açıldığını, ekmek koktu sokaklar. Burası bizim için çok mühim ve kıymetli. Buranın güvenli olması gerekiyor. Burası güvenli değilse medeniyet, kültür, sanat şehri gibi hedeflere ulaşmak mümkün değil.”

HİÇBİR İLÇEMİZİ BAŞKA BİR İLÇEDEN HİÇBİR MAHALLEYİ DİĞERİNDEN AYIRT ETMEDİK

Açılış konuşmasının devamında Karkamış’ta yaşam kalitesini yükseltecek, memnuniyeti arttıracak çalışmalar yapıldığının altını çizerek sözlerini şöyle tamamladı:

“Sosyal belediyecilikte hiçbir ilçemizi başka bir ilçeden bir mahalleyi diğerinden ayırt etmedik. Biz bu anlayışla buraya baktık. İlk geldiğimizde büyük bir köydü. Şimdi burayla ilgili daha büyük hedeflerimiz ve hayallerimiz var. Bu konuda meclisimize güveniyoruz. Burada büyük bir tarih var. Bize düşen bunu ekonomiye çevirmek. Bunu yapabiliriz. Hiçbir eksiğimiz yok fazlamız var. Bizim buraya dair yapacağımız çalışmaları daha çok geliştirmek lazım. Bu bölgeyi biz destinasyon olarak görüyoruz.”

52 maddenin görüşüldüğü meclis birleşiminde ilgili maddeler komisyonlara gönderildi. Meclis birleşimi sonrası 7 maddeden oluşan 2022 yılı GASKİ Genel Kurulu’nun 1’inci Olağan Toplantısı’nın 1’inci birleşimi yapıldı.

 

 

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL