Örnek Resim
Genel Güncel Magazin SonDakika Yaşam

GAZETEMİZİN DESTEKLEDİĞİ ADAY DİM KAZANDI

Basın İlan Kurumu Genel Kurulu 32. Dönem Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcileri seçimlerini İslahiye’nin Sesi Gazetesinin desteklediği Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanı Mehmet Ali Dim kazandı. Basın İlan Kurumu Genel Kurulu 32…

GAZETEMİZİN DESTEKLEDİĞİ ADAY DİM KAZANDI

Basın İlan Kurumu Genel Kurulu 32. Dönem Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcileri seçimlerini İslahiye’nin Sesi Gazetesinin desteklediği Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanı Mehmet Ali Dim kazandı.

Basın İlan Kurumu Genel Kurulu 32. Dönem Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcileri seçimlerini Gaziantep’ten İslahiye’nin Sesi ve Nurdağı Gazetesinin desteklediği Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanı Mehmet Ali Dim kazandı.

Basın İlan Kurumu Genel Kurulu 32. Dönem Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcileri Seçimi 25-26 Ocak 2023 tarihlerinde Ankara Hidayet Türkoğlu Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Yapılan seçimlerde Gaziantep Bölgesinden Nurdağı Gazetesi ve İslahiye’nin Sesi Gazetelerinin açık destek verdiği Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanı Mehmet Ali Dim 1. Olarak kazandı.

İlk gününde yeterli çoğunluk sağlanamaması nedeniyle ikinci güne ertelenen seçimin açılışında konuşan Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Cavit Erkılınç, adaylık sürecinin Türk basınına yakışır bir duyarlılık ve nezaketle geçtiğini belirterek, “Genel Kurulumuza hangi adayımız gelecek olursa olsun kazanan basınımız ve Kurumumuz olacaktır. Dolayısıyla bu çok sesli demokrasi ortamına en çok hoşgörü ve sağduyu yakışacaktır. Tüm adaylarımıza başarılar ve kolaylıklar diliyorum” dedi.

Genel Müdür Erkılınç’ın konuşmasının ardından, divan heyeti oluşturularak seçimlere geçildi.

Mehmet Ali Dim 355, Tahir Gülebak 346,  Mehmet Ergün 321, Ümit Babacan 320, Yusuf Ziya Çakır 307, Erdoğan Erişen 303, oy aldı.

Böylece seçimde en yüksek oyu alan Mehmet Ali Dim, Tahir Gülebak ve Mehmet Ergün, BİK Genel Kurulu’nda 2023-2025 yılları arasında Anadolu gazetelerini temsilen görev yapacak isimler oldu.

Seçimlerde Gaziantep Bölgesinden İslahiye’nin Sesi Gazetesi ve Nurdağı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Abdullah Bilgiç, Nurdağı Gazetesi İmtiyaz Sahibi  Dürdane Şencer, İslahiye’nin Sesi Gazetesi İmtiyaz sahibi Ali Göl’ün açık destek verdiği Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanı Mehmet Ali Dim seçimlerde en çok oyu alarak 1. Sıradan  Basın İlan Kurumu Gazete sahipleri temsilcisi olarak seçildi.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL