Örnek Resim
Ekonomi Genel Güncel Siyaset SonDakika Yaşam

FATMA ŞAHİN SÖZ VERDİ, SÖZLER UNUTULDU MU? GASKİ SAAT OKUMAYA BAŞLADI

6 şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem felaketi sonrasında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin 18 ay süreyle deprem bölgesinde su parası alınmayacağına dair söz vermişti ama Gaski tarafından İslahiye ve..

FATMA ŞAHİN SÖZ VERDİ, SÖZLER UNUTULDU MU?  GASKİ SAAT OKUMAYA BAŞLADI

6 şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem felaketi sonrasında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin 18 ay süreyle deprem bölgesinde su parası alınmayacağına dair söz vermişti ama Gaski tarafından İslahiye ve Nurdağı’nda su saatleri okunmaya başladı.

6 şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem felaketi sonrasında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin 18 ay süreyle deprem bölgesinde su parası alınmayacağına dair söz vermişti ama Gaski tarafından İslahiye ve Nurdağı’nda su saatleri okunmaya başladı.

31 Mart 2024 tarihinde yapılan seçimler öncesinde İslahiye ziyaretinde Deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlardan18 ay boyunca su parasının alınmayacağı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından vatandaşlara müjde olarak duyurulmuştu.

Seçimlerin üzerinden 2 ay geçince verilen sözler unutuldu ve Gaski elamanları tarafından Deprem bölgesindeki su sayaçları okunmaya başladı.

GASKİ YÖNETİMİ HESAP YAPMAYI BİLMİYOR MU?

Kahramanmaraş Merkezli Depremler 6 Şubat 2023 tarihinde yaşandı. 6 Şubat 2024 tarihinde deprem felaketinin üzerinden bir yıl geçmiş oluyor.

Gaski’nin Fatma Hanım’ın 18 ay’lık sözünü tutması için  Ağustos 2024 tarihine kadar deprem bölgesindeki  vatandaşlardan su parası almaması lazım.

Görüştüğümüz bazı Gaski yetkilileri , deprem bölgesinde başlanan saat endeks okumanın personel yetersizliğinden kaynaklandığını, şuan için okunan endekslerin alınmayacağını söyleseler de bu verilen sözlerin tutulmadığı anlamına geliyor.

Gaski’nin verilen sözleri tutmuş olması için 2024 Ağustos ayı itibarıyla su sayaçlarını okuyup, o güne kadar olan endeksleri sıfırlaması lazım bunun dışındaki yapılacak her çalışma verilen sözün yerine getirilmemesi olur.

31 MART SEÇİMLERİ İYİ OKUNMALI

31 Mart 2024 tarihinde yapılan seçimlerde Ak Parti Gaziantep’in her tarafında ciddi oy kaybı yaşarken, şehitkamil, Nizip, Karkamış, Oğuzeli, Yavuzeli ilçelerinde Belediye Başkanlıklarını kaybetmiş deprem bölgesinde Kalan İslahiye ve Nurdağı ilçeleri ise Ak Parti’yi destekleyerek bu iki ilçede Belediye’yi ak partiye vermişlerdi.

Vatandaşlar seçimde bu iki ilçede Ak Partiye oy verirken, İktidar, Büyükşehir ve İlçe belediyelerinin güç birliği ile memlekette’ki deprem yaralarının biran önce sarılması, Halkın ekonomik sıkıntılarının giderilmesi gibi etkenleri de göz önünde bulundurmuşlardı.

Seçim sonrasında Halkın mesajlarını aldıklarını ifade eden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in seçim sonrasında ilk iş olarak İslahiye ve Nurdağı Bölgesindeki Afet sonrası iyileştirme daire başkanlıklarını kapatması ve sonrasında ise Gaski’nin 18 ay söz verilen su paraları için 14. Ay içerisinde okuma yapması doğru değil.

EN BÜYÜK KIRSAL İLÇELER İSLAHİYE VE NURDAĞI

31 Mart seçimlerinde Nizip ve Oğuzeli’nin muhalefete geçmesi sonrasında Gaziantep Büyükşehir’in elindeki en büyük kırsal ilçe Belediyesi İslahiye ve Nurdağı Belediyesi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Yeni A Takımı, Gaziantep ile ilgili bir hizmet planlaması yaparken bunu dikkate almalı ve bu iki ilçenin desteğini asla kaybetmemeli.

Gaziantep’te elzem olmayan farklı yatırım ve Hizmetler yerine bu iki ilçenin elzem olan ihtiyaçları karşılanmalı. Yoksa sayılı gün çabuk geçer.

Gaski’nin deprem felaketinde Yalnızca Hatay’da yaptığı altyapı çalışması bırakın İslahiye Nurdağı’nın 18 aylık su parasını, 5 yıllık su parasından çok daha fazla eder. Elbette Gazişehir olarak herkese yardım eli uzatalım ama, kendi çocukları açken, başkasının karnını doyurmanın da  hiçbir kanunda yeri yoktur.

 

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL