Örnek Resim
Ekonomi Genel Güncel Siyaset SonDakika Yaşam

EYÜP SULTAN KALICI KONUTLARI TESLİM EDİLDİ

İslahiye’de, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen Fevziçakmak Mahallesi’nde Eyüp Sultan Belediyesi tarafından inşa edilen 13 kalıcı konut, depremzedelere teslim edildi. İslahiye’de, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen Fevziçakmak Mahallesi’nde Eyüp Sultan Belediyesi tarafından..

EYÜP SULTAN KALICI KONUTLARI TESLİM EDİLDİ

İslahiye’de, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen Fevziçakmak Mahallesi’nde Eyüp Sultan Belediyesi tarafından inşa edilen 13 kalıcı konut, depremzedelere teslim edildi.

İslahiye’de, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen Fevziçakmak Mahallesi’nde Eyüp Sultan Belediyesi tarafından inşa edilen 13 kalıcı konut, depremzedelere teslim edildi.

Konutlarda beyaz eşyadan mutfak eşyalarına kadar her türlü ihtiyaç düşünüldü. Törene Gaziantep Vali Vekili Muhammed Önder, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İslahiye Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, İslahiye Belediye  Başkanı Kemal Vural, Eyüp Sultan Belediye Başkanı Deniz Köken, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğu ve davetliler katıldı.

Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen İslahiye’nin Fevziçakmak Mahallesi’nde Eyüp Sultan Belediyesi depremzedelere 55 günde 13 kalıcı konut hazırladı. Eyüp Sultan Belediyesi tarafından İslahiye Yaşam Destek Alanı’nda inşa edilen kalıcı konutlarda beyaz eşyadan, mutfak eşyalarına ve çocuk odasındaki her türlü ihtiyaca kadar en ince detaylar düşünülürken, bir dış mekanda çocuk parkı yapıldı. 55 günde tamamlanan konutlar düzenlenen törenle teslim edildi.

4 BİN CANIMIZI KAYBETTİK

Eyüp Sultan Belediyesi Kalıcı Konut teslim töreninde Konuşan İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural 6 Şubat tarihinde meydana gelen depremlerde İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde yaklaşık 4 bin insanın hayatını kaybederek şehit olduğunu ifade etti.

Deprem sabahından itibaren Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Eski Gaziantep Valisi Davut Gül, Eyüp Sultan Belediyesi ve diğer bazı kuruluşların İslahiye halkının yanında olduğunu söyleyen Başkan Vural, O gün Bizlere yardım elini uzatan tüm insanlara şahsım ve ilçem adına teşekkür ediyorum. İlçemize kalıcı konut kazandıran Eyüp Sultan Belediye Başkanımız Deniz Köken Bey’e ayrıca teşekkür ediyorum dedi.

“YAPILINCA GÜZEL ŞEYLER OLABİLİYOR”

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, depremin ardından İslahiye ilçesi için gereken her çalışmaya destek verdiklerini belirterek, “Afetler her zaman her tarihte olmuştur. Bu dönem biraz daha farklı oldu. Bu bölgenin ölçüsü biraz daha büyük oldu. Bu süreçten sonra biz hem aşevi çalışması hem yaşam alanı derken burayı kurduk. Bize uzun vadede kullanılacak evler lazım dediler. Sonucunda bu çalışma ortaya çıktı. Yapılınca güzel şeyler olabiliyor. Yeter ki gayret edelim. 55 günde 50 metrekare bahçesi olmak üzere toplamda 100 metrekare kullanım alanı gibi oldu.” diye konuştu.

4231 KONUT YAPIYORUZ

Törende Konuşan İslahiye Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Bir dönem insanların çadırda, ardından konteynerlerde şimdi ise kalıcı konutlarda, köy evlerinde ve toki binalarında kalmaları için canla başla çalışıyoruz.

İlçemizde Şuanda Toki Marifetiyle 4231 konut yapım çalışmaları devam ediyor. Diğer kaydan Kalıcı Köy evleri inşa çalışmalarımız devam ediyor. Tüm bunların dışında gerek Eyüp Sultan Belediyemiz gibi hayırseverler, gerek ilçe belediyemiz kalıcı konut üretimi ile ilgili çalışmalarına devam ediyor. En kısa sürede depremzede halkımızın yaralarını saracağımıza inanıyorum. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum dedi.

FATMA ŞAHİN’DEN, DENİZ KÖKEN’E TEŞEKKÜR

Kalıcı deprem konutlarının anahtar teslim töreninde açılış konuşması yapan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, depremin ardından Eyüpsultan Belediyesi’nin desteğinin her zaman olduğunu vurgulayarak, “Sağına bakıyorsun Eyüpsultan orada, bir şeyler yapmaya çalışıyor. Neyi varsa vermeye çalışıyor. Bu çok kıymetli bir şey. Bu sebeple Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’e teşekkür ediyorum. Büyük millet olmanın gereği yapıldı. Herkes buraya koştu. Bütün dünya buraya koştu. Şimdi karşımızda kalıcı konutlarla Eyüpsultan başkanımızın, ilçe başkanımızın şahitliğiyle bugün açılışını yapıyoruz.” dedi.

“BİZ DEPREM YAŞAMADIK, KÜÇÜK KIYAMET YAŞADIK”

Yaşanan deprem felaketinin ardından çalışma detayları hakkında bilgi veren Şahin şu sözlerle devam etti: “İnsan ömründe belli tarihler vardır hiç unutulmaz. 6 şubatta o gün bir tarih oldu hepimiz için. Biz deprem yaşamadık, küçük kıyamet yaşadık. O kadar ağır bir sınava girdik ki. Öncesi, sırası, sonrası diye deprem master planı yapmıştık. Hiçbir master planının uygulaması mümkün değildi. 15 milyon insan, 11 şehir çok büyük bir alan. Herkes kendi canı derdine düştü. Biz sizin emrinizdeyiz. Türkiye yüzyılı dedik. Biz bu dünyayı birlikte cennete dönüştüreceğiz. Türkiye yüzyılı depremden zarar gören, canı yanan, Allah’ına şükredip, liderine inanan ve bunun için gayret gösteren İslahiye’nin Yüzyılı olacak.”

“AFETZEDELERİN YARALARI BİR BİR SARILIYOR”

Gaziantep Vali Vekili Muhammet Önder, 6 Şubat depreminde vefat eden vatandaşlara rahmet dileyerek, “Depremin ilk gününden beri Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız, Koordinatör valilerimiz, mülki idare amirlerimiz, belediye başkanlarımız ve her birimiz elimizde olan imkanları sonuna kadar kullanarak bölgeye hizmet etmeye çalıştık. Yaraların sarılmasına çalıştık. Bu yara sarma faaliyetlerinden bir tanesi de Eyüp sultan Belediye Başkanımızın hediye etmiş olduğu konutların açılışı için buradayız” diye konuştu.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim
%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL