Örnek Resim
Ekonomi Genel Güncel SonDakika Yaşam

EVLERDE KÖMBE TELAŞI

İslahiye’de Ramazan Bayramının yaklaşması ile birlikte Evlerde Kömbe telaşı yaşanmaya başladı. Yıllardır İslahiye Halkının Ramazan ayı öncesinde yaptığı ve Tatlı bir telaşın yaşandığı Bayram öncesinde kömbe yapım heyacanı yine yaşanmaya..

EVLERDE KÖMBE TELAŞI

İslahiye’de Ramazan Bayramının yaklaşması ile birlikte Evlerde Kömbe telaşı yaşanmaya başladı.

Yıllardır İslahiye Halkının Ramazan ayı öncesinde yaptığı ve Tatlı bir telaşın yaşandığı Bayram öncesinde kömbe yapım heyacanı yine yaşanmaya devam ediyor.

Bir taraftan Yıllardır olduğu gibi bu yılda kendi kömbesini kendisi evinde hazırlayıp, fırınlara pişirmek için getirenler varken, diğer taraftan bu yıl fırıncılar tarafından pişirilen hazır kömbelerden kilo ile alarak evlerine götürmek isteyen vatandaşlarında sayısı oldukça fazla.

Kırıkçalı Mahallesi’nde evinin bahçesinde kurduğu taş ocakta muhacir ekmeği yaparak satan Mine Emek (46), ramazanda da kendi ürettiği ev yapımı kömbeleri satıyor.

Kendisinin de ürettiği kömbelerle aile ekonomisine katkı sağlamaya çalıştığını anlatan Emek, fıstıklı, tahinli, cevizli ve üzümlü olarak satışa sunulan geleneksel kömbenin beğenildiğini vurguladı.

Kömbenin kilogramı 50 liradan başlayan fiyatlarla alıcı buluyor.

İslahiye Merkezinde İse Yıl 12 ay Bayram Kömbesi yaparak satan Polatlar Pide fırını işletmecisi Hasan Pamuk ise bu yıl geçen yıllara göre evlerde hazırlanıp pişirilmeye getirilen Kömbe ile kendilerinin sattıkları hazır kömbelerinde satışında ciddi bir azalma olduğunu söyledi.

Örnek Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

RADYO
Örnek Resim

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL